انواع عفونت های گوش و درمان های آن

 • زمان درج : 1 هفته قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • انواع عفونت های گوش و درمان های آن
 • عفونت گوش چگونه تشخیص داده می شود؟

  تنهای راهی گه می تواند عفونت گوش را تشخیص داد مراجعه له پزشک مربوطه است،پزشک می تواند به شما بگوید که آیا گوش شما عفونت دارد یا خیر پس به همین دلیل هرگز به شکل خودآگاه در این مورد تصمیم نگیرید چرا که گوش بسیار حساس است و اگر شما بدون آگاهی اقداماتی جهت رفع عفونت انجام دهید ممکن است آسیب های جدی به آن وارد کنید،آسیب هایی که شاید برای همه عمر در شنوایی شما تاثیر بگذارند. پزشک مربوطه با کمک یک دستگاه کوچک به نام اتوسکوپ، که از یک چراغ قوه و لنز بزرگنمایی هم بهره مند است، مجرای شنوایی را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد و سپس به طور قطعی به شما می گوید که آیا گوش شما دارای عفونت است یا اینکه خیر. یک پرده گوش سالم،کاملا  تمیز رنگی مایل به خاکستری دارد که البته به صورتی هم کمی شبیه است. اما گوش هایی که عفونت دارند، پرده گوش را دارای التهاب وبه رنگ  قرمز در می آورند در این مواقع پزشک با اقداماتی خاص عفونت را خشک نموده و از پیشروی بیشتر آن جلوگیری به عمل می آورد.

  مراقبت های در خانه برای عفونت های گوش

  در همان لحظاتی که سیستم ایمنی بدن شما سخت در حال مبارزه با عفونت می باشد و در پی از بین بردن آن می باشد، شما باید که با انجام دادن برخی کارهای ساده، روند بهبودی خود را رو به جلو بیندازید و به گونه ای به سیستم ایمنی بدن خود کمک کنید. شما باید داروهایی را که پزشک تجویز کرده به طور مرتب و در ساعت های مقرر شده مصرف کنید و همچنین کارهای دیگری هم در این زمینه می توانند سودمند باشند مثلا در طی این مدت شما هرگز نباید با جسم خاصی اقدام به خاراندن گوش خود کنید این جسم خاص می تواند همان گوش پاک کن باشد که بهتر است در این مدت از آن هم استفاده نکنید،کمپرس آب گرم،سعی کنید که به هیچ وجه اجازه ندهید تا اتمام دوره بهبودی،آب به گوش شما نفوذ کند چرا که آب می تواند عفونت را بیشتر کند وشما را دوباره به مشکل بیندازد و در نهایت روند بهبودی را کندتر کند،با رعایت این موارد می توانید که دوره بهبودی را با موفقیت بیشتری پشت سر بگذارید.

  آلرژی های گوش

  آلرژی های مانند سرماخوردگی می توانند سبب شوند که  شیپور استاش تحریک شود و در نهایت گوش دارای عفونت شود.بهتر است که آلرژی های خود را شناسایی کنید و واکسیناسیون به موقع تا حد قابل توجهی از بروز عفونت جلوگیری کنید. یادتان باشد که این آلرژی ها فقط شامل سرماخوردگی نمی شوند و به طور کلی هر انسانی ممکن است برای خود آلرژی هایی داشته باشد.

  عفونت گوش نوزادان

  عفونت گوش نوزادان

  اگر در خانه نوزادی دارید و دائما او را در حال مالیدن و یا کشیدن گوش خود مشاهده می کنید بهتر است سریعا او را به پزشک مربروطه نشان دهید چرا که نوزاد با این کار می خواهد به شما نشان دهد که گوشش دارای عفونت شده است در این موارد گوش نوزاد درد می کند و او سعی بر این دارد که با کشیدن و مالیدن گوش درد آن را کاهش دهد.
  یکی دیگر از علائمی که نشان می دهد گوش نوزاد می تواند عفونت داشته باشد،بدخلقی او است اگر نوزاد شما دائما بدخلق است بهتر است که گوش او را برای معاینه به پزشک نشان دهید.
  نخوابیدن های طولانی مدت هم می تواند یکی دیگر از این علائم باشد که در ان حالت ها نوزاد معمولا خواب راحتی ندارد و گاهی با سردرد هایی مواجه می شود که مانع بع خواب رفتن او می شوند.
  گریه کردن بیش از حد یکی دیگر از این علائم می باشد البته گریه کردن نوزاد می تواند که دلایل زیادی داشته باشد اما بهتر است که او را برای معاینه گش نزد پزشک ببرید چرا که گوش بسیار حساس است و اگر به موقع درمان نشود می تواند که صدماتی به نوزاد وارد کند.
  اگر نوزاد شما در بلع غذا مشکل دارد می تواند به دلیل عفونت درون گ.ش او باشد در این موارد معمولا نوزاد بعد از بلع غذا احساس درد می کند و به همین دلیل گریه خواهد کرد در این موارد هم مراجعه به پزشک بهترین راه است.  برچسب ها : عفونت های گوش انواع عفونت های گوش گوش درمان های عفونت گوش

  آمار باز دید این مطلب انواع عفونت های گوش و درمان های آن
  تعداد کل بازدید ها: 21
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه