روش های متوقف کردن آبریزش بینی | چگونه از شر آبریزش بینی راحت شویم

 • زمان درج : 27 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • روش های متوقف کردن آبریزش بینی | چگونه از شر آبریزش بینی راحت شویم
 • شستشو با آب نمک بسیار مفید است

  برای کودکان یا افرا بزرگسال ، شستشو به وسیله آب نمک یکی از مهم ترین داروهای خانگی برای پیش گیری از آبریزش بینی می باشد که تا حد قابل توجهی از بروز این پدیده جلوگیری به عمل می آورد. شستشو به وسیله آب نمک کمک خواهد کرد مخاط هایی که به وجود آمده اند از بین بروند و عملیات تخلیه کردن آن ساده تر صورت بگیرد  این ایده می تواند که حفره های بینی را به طور کامل باز نماید و برای کودکان نیز باعث می شود که تنفس راحت تری داشته باشند فراموش نکنید که این روش یکی از بهترین روش ها می باشد و قطعا در این مورد می تواند که اثرت بسیار خوبی جهت بهبود داشته باشد.
  محلول آب نمک را بهتر است که با  مخلوط نمودن ¼ قاشق چای خوری نمک طعام  دورن یک فنجان آب که بهتر است جوشیده باشد و در درون اتاق سرد شده باشد، تهیه نمایید ؛ سعی کنید که که سر کودک خود را مقداری به عقب خم نمایید و سپس چند قطره از آب نمک را درون یکی از سوراخهای بینی او بچکانید.
  شما باشد که در این هنگام یکی از انگشتان دست خود را درون یک سوراخ دیگر بگذارید، سپس سریعا مایعی که اضافی می باشد را با بهره بردن از یک عدد سرنگ به  بیرون هدایت نمایید، این ایده را دوباره با سوراخ های دیگر بینی تکرار نمایید.از این روش عالی تا سه بار در روز استفاده نمایید، توجه داشته باشید که بیشتر از سه بار در روز این کار را انجام ندهید و در صورتی که کودک شما با این روش ارتباط برقرار نمی کند می توانید که یک یا دو بار در روز انجام دهید ،اگر حس می کنید انجام دادن این روش به تنهایی مقداری دشوار می باشد، بهتر است که از دیگران نیز کمک بگیرید تا مبادا به کودک صدماتی وارد نمایید.

  بخار را امتحان نمایید

  استنشاق بخار کمک فراوانی می نماید تا مشکلات به وجود آمده از آبریزش بینی کاهش چشمگیری داشته باشند این مخاط به دلیل زیادی می توانند که سبب به وجود آمدن عطسه های بیش از حد برای فرد شوند. بخار می تواند که به کودک شما کمک فراوانی کند تا خواب آرام تری را تجربه نماید و در دوره ی درمان او نیز سرعت بیشتری به خود بگیرد .
  برای کودکانی که از سن پایین تری برخوردار هستند، بهتر است که حمام را به یک اتاق بخار کوچک تبدیل نمایید و اقدام به بستن درب و پنجره نمایید سپس به وسیله دوش سعی کنید که آن اتاق را کاملا گرم نمایید. کودک را باید که به حمام برده و برای ده تا پانزده دقیقه با او در آن جا بنشینید. این روش را دو تا سه بار در طول  روز انجام دهید تا اثرات بسیار عالی آن را مشاهده نمایید.
  برای بچه هایی که از نظر سنی بزرگتر می باشند، بهتر است که از بخار به شکل مستقیم بر روی صورتش استفاده نمایید به این شکل که او خود را در بغل خود بنشانید و یک کاسه ی آب گرم نیز پیش روی خود قرار دهید ، سپس صورت کودک به سمت کاسه خم شود این کار با ملایمت صورت بگیرد ،بعد از آن با یک حوله که قبلا بر روی خودتان کشیده اید همه بخار را جمع نمایید و از کودک خود درخواست کنید که پنج  تا ده  دقیقه دراین حالت عملیات تنفس را انجام دهد، در آخر  از کودک بخواهید تا بینی خود را به طور کامل تخلیه نماید این روش را چند بار در طول روز انجام دهید.

  سوپ مرغ را برای خوراک کودک استفاده کنید 

  سوپ مرغ را برای خوراک کودک

  یکی از خوراکی هایی که نه تنها برای جلوگیری و درمان آبریزش بینی که برای بسیاری از چیزهای دیگر مفید می باشد همین سوپ مرغ می باشد. سوپ مرغ باعث می شود که درد به وجود آمده از آبریزش بینی تا حد زیادی کاهش پیدا کند و کودک شاریط بهتری را برای دوره درمان داشته باشد. همچنین سوپ مرغ باعث می شود که سیستم ایمنی بدن کودک شما تقویت شود و کمتر در دام بیماری های مختلف قرار بگیرد.سوپ مرغ همچنین عفونت دستگاه تنفسی را از بین می برد و باعث می شود کودک شما بهتر نفس بکشد.


  برچسب ها : روش های متوقف کردن آبریزش بینی چگونه از شر آبریزش بینی راحت شویم آبریزش بینی متوقف کردن آبریزش بینی

  آمار باز دید این مطلب روش های متوقف کردن آبریزش بینی | چگونه از شر آبریزش بینی راحت شویم
  تعداد کل بازدید ها: 323
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه