مشکلات سلامتی که سبب بی خوابی می شوند

 • زمان درج : 35 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مشکلات سلامتی که سبب بی خوابی می شوند
 • یکی از مشکلات اساسی که گاها انسان ها با آن برخورد می کنند بی خوابی است. این مشکل گاها به دلیل مشکلات روحی و یا مشغول بودن فکر انسان ها پیش می آید که باید گفت طبیعی است چرا که مشکلات فراوانی که این روزها در زندگی اغلب ما وجود دارد گاها می تواند که دلیلی بر بی خوابی هایمان باشد. اما در این بین گاها بیماری ها و مشکلات جسمی وجود دارند که باعث بی خوابی می شوند و فردی که با این مشکل مواجه می شود قطعا روزهای بسیار سختی را پیش رو خواهد داشت علاوه بر این برخی داروها که برای درمان این نوع بیماری ها تجویز می شوند خود باعث بی خوابی می شوند. در ادامه این مقاله می خواهیم مشکلات سلامتی را که باعث بی خوابی می شوند را بررسی کنیم. با ما همراه باشید

  دیابت
  یکی از بیماری هایی که با علائم و نشانه های خود فرد بیمار را دچار بی خوابی می کند، دیابت است. این بیماری می تواند به شکل های مختلفی فرد را دچار بی خوابی بکند که از مهمترین این علائم می توان به تکرار ادرار اشاره کرد. فردی که دیابت دارد مجبور است که دائما به دستشویی برود به همین دلیل شب ها که تحرک بدن کمتر است این موضوع شدت بیشتری پیدا می کند و فرد بیمار مجبور است که به شکل پی در پی به دستشویی برود و همین مسئله باعث بی خوابی می شود. یکی از راه هایی که تا حدودی می تواند این مشکل را حل کند این است که فرد بیمار باید قبل از خواب حتما به دستشویی برود چرا که اگر مقدار کمی هم ادرار در مثانه او باشد حتما در طول شب برای دفع آن بیدار خواهد شد و خواب او به هم میریزد.همچنین بهتر است که بیمار دو تا سه ساعت قبل از خواب مایعات ننوشد.

  مراحل متفاوت اختلال خواب

  دلیل خواب رفتن دست و پا چیست

  ہریفلاکس معده
   ریفلاکس معده یکی دیگر از دلایلی است که می تواند فرد را دچار بی خوابی کند. این مشکل با درد شدید همراه است و به همین دلیل می تواند که اسباب بی خوابی فرد را مهیا کند یا اینکه در هنگام خواب از شدت درد او را بیدار کرده و از ادامه خواب منصرف کند. در ساعت های 10 شب تا 2 صبح بدن شروع به تولید اسید می کند که این عمل میتواند برای این افراد با درد همراه باشد. این افراد بهتر است که در هنگام خواب و ساعتی قبل از آن به هیچ وجه غذا نخورند تا دچار ریفلاکس معده نشوند.

  مشکلات سلامتی که سبب بی خوابی می شوند

  اختلال روانی
  اختلالات روانی از دلایل اصلی بی خوابی  هستند. افرادی که به این مشکلات دچار هستند دائما با استرس و اضطراب دست و پنجخ نرم می کنند و چه بسا که این مشکلات باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری های دیگر برای آن ها می شود. این افراد معمولا به شکلی ناخودآگاه و گاها بی دلیل دچار اضطراب می شوند و خود را در خطر می بینند در صورتی که هیچ خطری قرار نیست آن ها را تهدید کند. همین مشکلات که در هنگام خواب شدت بیشتری هم پیدا می کنند می توانند که به سادگی فرد را دچار کمبود خواب کنند.

  درد های مزمن
  درد می تواند فرد را به سادگی دچار بی خوابی کند هیچ فرقی نمی کند که این درد در کدام قسمت بدن باشد معمولا هر قسمتی از بدن که دچار درد شود می تواند که فرد را دچار بی خوابی بکند. بیماری هایی وجود دارد که خود پدید آورنده درد هستند این بیماری ها معمولا در هنگام خواب شدت بیشتری پیدا می کنند از جمله این بیماری ها می توان به آرتریت و فیبرومیالژیا اشاره کرد که هردو در نواحی مختلف بدن درد ایجاد می کنند مانع از این می شوند که فرد خواب راحتی داشته باشد. متاسفانه برای این دردهای شبانه هیچ راه حلی وجود ندارد و اگر بیماری که سبب درد می شود درمان نشود می تواند که هرشب فرد را از به خواب رفتن منع کند. اما به هر حال فرد می تواند که در صورت تجویز پزشک از داروهای تسکین دهنده استفاده کند تا مقدار درد کمتری را تحمل کند یادتان باشد که برای خوردن این داروهای تسکین دهنده حتما با پزشک خود مشورت کنید و هرگز خودسرانه این داروها را مصرف نکنید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب مشکلات سلامتی که سبب بی خوابی می شوند
  تعداد کل بازدید ها: 444
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه