نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود

 • زمان درج : 33 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود
 • یکی از ساده ترین کارهایی که با انجام دادن آن می توانید از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری بکنید، شستن دست ها می باشد. شما با شستن دست هایتان می توانید بسیار بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید خودتان را سالم نگه دارید و از بیماری های مختلف دوری کنید. نشستن دست ها در طول روز می تواند باعث به وجود آمدن بیماری های جدی برای شخص شود و سلامت او را به طور کامل از بین ببرد. در این مقاله به برخی بیماری ها که با نشستن دست ها به وجود می آیند اشاره می کنیم با ما همراه باشید.

  بیماری های تنفسی
  نشتن دست ها جدا از اینکه گاها باعث بیماری های ساده ای مانند سرماخوردگی می شود گاها می تواند که باعث به وجود آمدن بیماری های دیگری نیز باشد. ذات‌الریه ، آنفلوانزا جز این نوع بیماری های سختی هستند که به دلیل نشستن دست ها به وجود می آیند. این نوع بیماری ها سریعا به قسمت تنفسی بیمار حمله ور می شوند و او را دچار تنگی نفس خواهند کرد. تنگی نفس می تواند بسیار آزار دهنده باشد پس یادتان باشد از شستن دست هایتان هرگز غافل نشوید.

  اسهال های مختلف
  یکی دیگر از بیماری های که به دلیل نشستن دستها با وجود می آید، اسهال است. این بیماری برای افرادی به وجود می آید که پس از استفاده از سرویس بهداشتی دست های خود را نمی شویند یا اینکه دست های خود را با دقت نمی شویند و فقط با آب خالی دست های خود را می شویند.در مدفوع باکتری های مضر زیادی وجود دارد که باعث به وجود آمدن بیماری های مختلف نظیر انواع اسهال ها می شود. از این نوع بیماری های آزاردهنده می توان به سالمونلا  و ای.کلای اشاره کرد.

  نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود

  مسمومیت های غذایی
  یکی دیگر از زمان هایی که فرد حتما باید دست های خود را به طور کامل و بادقت شتشو کند، زمان آشپزی کردن است. در هنگام آشپزی کردن باید دست ها به طور مکرر شسته شوند تا از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری شود. غذاهایی مانند تخم مرغ ، گوشت خام و سبزی ها می توانند محل بسیار خوبی برای رشد باکتری های مضر باشند پس در هنگام آشپزی کردن هرگز از شستن دست هایتان غافل نشوید و سلامت خود و دیگران به خطر نیندازید.
  دیگران را آلوده نکنید


  دست های ما در طول شبانه روز به طور تقریبی هر چیزی که در اطرافمان هست را لمس می کنند و چه بسا که بسیاری از این چیزهایی که لمس می کنیم شمل میکروب باشند و از آلودگی های فراوانی برخوردارند. اگر شما پس از لمس این اشیا آلوده به چشم ها ، دهان و بینی خود دست بزنید این امکان وجود دارد که خود را در دام بیماری های مختاپلف قرار دهید و سلامت خود را از بین ببرید. در این صورت اگر با دست های آلوده و نشسته به دستگیره در دست بزنید فرد بعدی که به این دستگیره دست میزند نیز دچار بیماری می شود و این زنجیره ادامه پیدا می کند تا همه اعضای خانواده دچار بیماری شوند. یادتان باشد با شستن دست ها می توانید از بروز بسیاری از بیماری های تنفسی،اسهال و گوارشی جلوگیری کرد و از سلامت خود و خانواده خود مراقبت بکنید.

  استفاده بیش از حد از پاک کننده ها
  استفاده از پاک کننده هایی که به آب نیاز ندارند در بسیاری از مواقع بسیار کارساز هستند و سلامتی فرد را تضمین می کنند اما استفاده بی رویه از پاک کننده های می تواند مضر باشد. گاها افرادی پیدا می شود که همیشه دست های خود را با این پاک کننده ها که نیازی به آب هم ندارند پاک می کنند این افراد کاملا اشتباه می کنند چرا که برای پاکیزه شده کامل دست ها حتما باید از آب استفاده کرد. آب در پاکیزه نگه داشتن دست ها نقش اساسی ایفا می کند. دست ها را باید برای پاکیزه نگه داشتن به مدت بیست ثانیه با آن و صابون بشوییم تا از پاک بودن آن ها اطمینان حاصل کنیم. بسیاری از عوامل بیماری زا وجود دارند که پاک کننده ها نمی توانند با آن ها مقابله کنند و برای از بین بردن آن ها قدرت کافی ندارند در این صورت استفاده از آب و صابون بهترین گزینه است.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود
  تعداد کل بازدید ها: 322
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه