هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم

 • زمان درج : 43 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم
 • در ادامه مطلب قبلی در مورد عادت های اشتباه که منجر به بیماری وناراحتی برای شما میشود امروز بخش دیگری از این عادت های بیمار کننده رو برای شما دوستان و همراهان خودمون داریم


  استفاده از بالش های نرم
  یکی دیگر از عادت های بد که می تواند سلامت انسان را به خطر بیندازد،عادت استفاده همیشگی از بالش های نرم است. این عادت بسیار بد می تواند خیلی سریع سلامت فرد را به خطر بیندازد و به گردن  او آسیب برساند.استفاده از یک بالش استاندارد و خوب به مراتب بهتر از استفاده از بالش های نرم است. یکی دیگر از عادت های بد در زمینه استفاده از بالش این است که گاها افرادی پیدا می شود که چند بالش را بر روی یکدیگر قرار داده و سپس آن ها را زیر سر خود می گذارند این عادت هم بسیار بد است و گردن را با مشکلات جدی مواجه می کند. بالش ها معمولا پس از اینکه به مدت تقریبا یک سال استفاده شدند،نرم می شوند که در این صورت باید اقدام به تعویض آن کرده و یک بالش نو بگیرید.اگر جز آن دسته از افرادی هستید که بر روی شکم می خوابید بهتر است از یک بالش نرم استفاده کنید و اگر به پشت می خوابید از یک بالش ضخیم تر استفاده کنید. طرز خوابیدن هر انسان قطعا بر روی سلامت او تاثیر زیادی می گذارد پس بهتر است که در این مورد خاص دقت بیشتری به عمل آوریم.

  هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم

  استفاده از تشک های نرم
  پس از اینکه یک بالش استاندارد برای خودمان انتخاب کردیم بهتر است به سراغ تشک رفته و در انتخاب آن هم دقت بیشتری به عمل بیاوریم. تشک هم دقیقا مانند بالش می تواند در صورت استفاده نادرست،سلامت انسان را به خطر بیندازد. سعی کنید برای حفظ سلامتی خود بر روی زمین بخوابید یا اینکه از یک تشک سفت استفاده بکنید. معمولا ما انسان ها برای راحتی خودمان هم که شده سعی می کنیم که از یک تشک نرم استفاده بکنیم تا شب را بتوانیم راحت تا صبح بخوابیم. اما در این مورد بهتر است بدانید که استفاده از تشک نرم اصلا برای کمر مناسب نیست و استفاده از اینگونه تشک ها می تواند به ستون فقرات آسیب وارد کند همچنین سعی کنید که تشک های قدیمی و تشک هایی که سطح آن ها گلوله گلوله شده هم استفاده نکنید .در مورد کاناپه هم دقیقا همینطور است و سعی کنید که بر روی کاناپه نرم دراز نکشید.

  هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند

  غذاهای بیرون از خانه
  این روزها به دلیل نحوه زندگی کردن ما انسان ها، بسیار پیش می آید که غذاهای بیرون از خانه را به غذاهای خانگی ترجیح می دهیم و افراد بسیار زیادی وجود دارد که به این غذاها علاقه زیادی هم دارند اینگونه افراد بدون اینکه خودشان متوجه شوند مشکلات بسیار جدی برای سیستم گوارشی خود ایجاد می کنند و خود را به دام انواع بیماری ها می اندازند. باید در مورد این افراد بگوییم که سخت در اشتباهند چرا که اینگونه غذاها به دلیل داشتن چربی بالا و گاها روغن هایی با کلسترول بالا به سادگی می توانند که سلامت فرد را به خطر بیندازند. غذاهای بیرون از خانه به هیچ وجه غذاهای سالمی نیستند حتی اگر بسیار سبک باشند به طور کلی اینگونه غذاها می توانند به معده، روده  و سایر اعضای بدن آسیب وارد کنند. سعی کنید که به هیچ وجه از اینگونه غذاها استفاده نکنید و به دیگران نیز این مورد را توصیه کنید.

  استفاده از کفش های پاشنه بلند
  استفاده مداوم ا کفش های پاشنه بلند که معمولا خانم ها در مهمانی ها استفاده می کنند یکی دیگر از عادت های بسیار بد است که به کمر آن ها آسیب های جدی وارد می کند. اینگونه کفش ها ممکن است که در طول مهمانی بسیار زیبا به نظر برسند و نقش مهمی در خوشتیپ بودن فرد ایفا بکنند اما باید بدانید که استفاده زیاد از اینگونه کفش ها بیماری های کمر را در پی دارد و به ستون فقرات نیز آسیب وارد می کنند. اینگونه کفش ها برای زمان هایی که قرار است مسیر نسبتا طولانی را راه بروید اصلا مناسب نیستند و سریعا به کمر شما آسیب های جدی وارد می کنند. استفاده از کفش های بدون پاشنه و یا کفش های جلو باز با جوراب های نازک نیز می تواند گزینه بسیار خوبی باشند برای خانم هایی که با دنبال خوشتیپ بودن هستند اینگونه کفش ها کاملا سالم هستند و هیچگونه مشکلی برای فرد ایجاد نمی کنند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم
  تعداد کل بازدید ها: 350
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه