آشنایی مختصر با طب سوزنی

 • زمان درج : 37 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • آشنایی مختصر با طب سوزنی
 • طب سوزنی که امروزه بسیار معروف شده است یکی از مهمترین شاخه های طب سنتی چین باستان است و در چین به طب سوزنی ژن جیو میگویند.اصول این نوع در مان این است که با فروع کردن سوزن در نقاط حساس و خاصی از بدن که محل های اصلی جذب و جمع شدن انرژی است و در نتیحه بخشی از درد و ناراحتی بیمار خارج میشود و بیمار احساس تسکین درد میکند.

  تاریخچه طب سوزنی در چین

  در طب سنتی چین باور بر این بود که مسیر های خاصی در بدن وجود دارند که این نقاط حساس بر روی اون نقاط است که میتوان با تمرکز بر روی آن ها و اعمال سوزن ها  و اثر آنها درمان درد هاباشد.با رشد کردن علم طب کم کم طب سنتی کم اثر شد وممنوع شد اما در دوران مائو به دلیل کمبود پزشک دوباره طب سنتی و طب سوزنی جان تازه ای گرفت و این شروع دوباره باعث شد نام این طب در جهان پخش شود.


  در دوران های دور خیلی ها طب سوزنی رو به عنوان یک روش درمان واقعی قبول نداشتند اما  در سال های اخیر با آزمایش های بالینی فراوانی که بر روی اثرات طب سنتی صورت گرفت ثابت شد که درمان و تسکین درهای بیماری ها یکی از اثرات طب سوزنی است و حتی در موارد تاثیر گذاری آن بیش از درمان های داروئی بوده.


  مبنای طب سوزنی

  اصل تب سنتی چینی و البته طب سوزنی به قانون یین و یانگ بر میگردد بر این اساس که جهان پیرامون ما از تعامل این دو نیروی یین و یانگ بر آمده است که یانگ به معنی نیروی فعالیت و جنبش و حرکت است و یین به معنای سکون و آرامش وقرار است و تعامل و برابری بین این دو برابر سلامتی و تعادل است. هر عضو بدن در دورن خود دارای ترکیبی از میزان یین و یانگ است که در صورتی که تعادل این دو نیرو بر هم بخورد بیماری سردی و گرمی در عضو به وجود می آید و ممکن است فرد دچار عارضه هایی شود.

  آشنایی مختصر با طب سوزنی

   کمی بیشتر در مورد طب سوزنی

  طب سوزنی معمولا با سوزنهایی بسیاز نازک و باریک که فوق العاده صیقلی هستند طراحی شده که در نتیجه بیماران دردی رو حس نمیکنند نهایت درد حس شده درد گزیدن یک پشه است
  این روش درمان امروزه در دانشگاه های پزشکی کلاسیک در دوره های عمومی و تخصی تدریس میشود و اکادمی های مخصوصی در چین دارد و استفاده از آن هر روز در حال افزایش است.

  طب سوزنی اگر توسط فردی کار بلد و متخصص انجام شود کاملا بی خطر و حتی بدون درد است اما اگر فرد دارو هایی استفاده کند که رقیق کننده خون باشد ممکن است دچار خون ریزی شود و یا از سورزهایی آلوده استفاده شود ممکن است بیماری هایی به همراه داشته باشد.
   همینطور که در تصویر مشاهده میکنید هر بخش از بدن ممکن  است بخش بندی داشته باشد و بر اساس نقشه فیزیکی این نیرو ها در بدن فرد متخصص میتواند نقطه مورد نظر خود برای طب سوزنی راپیدا کند


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب آشنایی مختصر با طب سوزنی
  تعداد کل بازدید ها: 287
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه