انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها بخش دوم

 • زمان درج : 1 هفته قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها بخش دوم
 •  عامل اصلی سرفه در کودکان و بزرگسالان معمولا ویروس ها هستند. این ویروس ها وقتی وارد بدن می شوند اغلب باید مسیر خود را طی کنند و در این راه سرفه یکی از پدیده هایی است که از تاثیر مستقیم همین ویروس ها پدید می آید.سرفه گاها ممکن است حدود 2 هفته طول بکشد تا بتواند مسیر خود را طی کند. در این دوره اگر به پزشک مراجعه بکنید برای شما آنتی بیوتیک تجویز نمی کند چرا که این آنتی بیوتیک ها فقط می توانند که با باکتری ها مقابله کنند و در مقابل سرفه کار خاصی نمی توانند انجام دهند پس در صورتی که خود یا کودکتان به این پدیده مبتلا شدید سعی کنید آنتی بیوتیک مصرف نکنید چرا که درمان این بیماری ها به شکل دیگری انجام می شود.


  اگر سرفه کودک شما در حد چند باردر طول روز بود نیازی نیست که بع درمان به وسیله دارو بپردازید اما اگر این سرفه ها در طول روز شدت یافته و شب ها هنگام خواب کودکتان را آزار دادند حتما اقدام به درمان کرده و به پزشک مربوطه مراجعه بکنید. سعی کنید برای درمان با مشورت پزشک از دوز نسبتا کمی استفاده کنید تا کودک شما در ایمن باشد.

  با این کارها به کودکتان کمک کنید
  اگر سرفه کودک شما پارسی بود و صدای ناهنجاری میداد بهتر است از این روش که می گوییم در دوره درمان او استفاده بکنید. آب داغ حمام را بازر کرده و درب حمام را ببندید اجازه دهید که درون حمام پر شود از بخار. س=س کودک خود را به حمام برده و سعی کنید به مدت بیست دقیقه او را در آن جا نگه دارید. این بخار می تواند باعث شود که عملیات تنفس کودک شما بهبود یابد و بتواند که راحت تر نفس بکشد. سعی کنید یک کتاب با خود به حمام ببرید و کودک را در طول این بیست دقیقه سرگرم نگه دارید. مراقب باشید که اگر کودک شما در این شرایط اذیت شد سریعا او را از حمام بیرون بیاورید و در فضای آزاد قرار دهید.


  سعی کنید در اتاق خواب کودک خود از مرطوب کننده هوای خنک استفاده بکنید. این مرطوب کننده ها باعث می شوند که کودک راحت تر به خواب برود و تنفس او فرم بهتری داشته باشد. یادتان باشد که از این مرطوب کننده ها به مقدار کمی استفاده کنید.
  گاهی می توانید که به مدت کوتاهی کودک خود را در فضای باز و هوای سرد قرار دهید. این مورد اگر با پیاه روی همراه باشد می تواند که بهتر نتیجه دهد. دقت داشته باشید که در صورت سرد بودن هوا فرزند خود را به طور کامل بپوشانید و مدت زمان این کار بیش از بیست دقیقه نباشد.

  انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها بخش دوم


  نوشیدنی های نسبتا خنک هم می توانند که در نوع خود مفید باشند. این نوشیدنی ها می توانند تا حدود زیادی آرام بخش باشند و کودک را در شرایط خوبی نگه دارند.سعی کنید در این مورد با پزشک مشورت کنید و نوشیدنی انتخاب کنید که به گلوی او آسیب نرساند. آب پرتقال جز آب میوه هایی است که پیشنهاد نمی شود.


  یادتان باشد که به هیچ وجه خودسرانه و بدون تجویز پزشک به کودک خود دارو ندهید زیرا این داروها گاها می توانند که خطرناک باشند و به کودک شما آسیب های جدی وارد کنند.
  چه زمان هایی حتما باید به پزشک مراجعه کرد


  زمانی که کودک به سختی نفس می کشد و برای نفس کشیدن سخت تلاش می کند بهتر است که به پزشک مراجعه کنید.
  در زمان هایی که سرعت نفس کودک بالا برود و بدون اینکه خودش متوجه باشد به شکلی سریع و پی در پی نفس نفس بزند در این شرایط سریعا او را به پزشک نشان بدهید.


  اگر رنگ لب و صورت کودک تغییر کرد باید سریعا او را نزد پزشک ببرید. این تغییر رنگ معمولا با آبی و تیره شده لب ها خود را نشان می دهد.


  اگر کودک شما به تب بالا مبتلا شد سریعا او را نزد پزشک ببرید. این تب بالا در صورتی که کودک آبریزش بینی ندارد می تواند که خطرناک تر باشد.


  زمانی که کودک بعد از سرفه شدیدا نفس می کشد و این نفس کشیدن معمولا صدایی مثل فریاد زدن دارد در لین شرایط باید حتما پزشک مربوطه کودک شما را ببیند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها بخش دوم
  تعداد کل بازدید ها: 20
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه