هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت اول

 • زمان درج : 33 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت اول
 • تکرار ادرار به معنای نیاز شدید انسان به دفع ادرار بیش از حد معمول است. این تنها تعریفی است که می توان برای این مشکل در نظر گرفت. این مشکل که افراد زیادی در جامعه با آن دست و پنجه نرم می کنند می تواند که به روند طبیعی زندگی افراد لطمه وارد کند و آن ها را دچار مشکلات بزرگی بکند. مشکلاتی که گاها حتی باعث افسردگی فرد می شوند .

  این مشکل می تواند در مواقعی که فرد به دستشویی نزدیک نیست او را دچار اضطراب کند و اضطراب خودش باعث بروز بسیاری از بیماری ها می شود. در مواقعی که فرد به دفع ادرار نیاز دارد اگر دستشویی در دسترس او نباشد قطعا دچار درد در کلیه ها و مثانه می شود که این دردها نیز به مرور زمان باعث به وجود آمدن مشکلات خاصی در آن نواحی می شود. به طور کلی تکرار ادرار پدیده ای است که اگر درمان نشود می تواند در نقاط مختلفی از بدن مشکلات بزرگی به وجود بیاورد و فرد بیمار را در مسیر چالش های دشواری قرار دهد. ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم که این پدیده را بررسی کنیم و راه های درمان آن را به همراه شما بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

  علت های تکرار ادرار

  تکرار ادرار قطعا دلیل یا دلایلی دارد که اگر توسط فرد و یا پزشک مربوطه به موقع تشخیص داده شوند،می تواند گفت که از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می شود. در اینجا ما قصد داریم که این مشکلات را بررسی کنیم.
  اگر دستگاه ادراری فردی دچار عفونت باشد احتمال اینکه آن فرد به تکرار ادرار دچار شود بسیار زیاد است. پس اگر این مشکل را دارید با پزشک مشورت کنید و آزمایش های مربوطه را برای تشخیص عفونت انجام دهید.
  نوشیدن آب به مقدار زیاد هم می تواند باعث تکرار ادرار شود. گاها افرادی می بینیم که نوشیدنی های الکلی و کافئین دار می نوشند که این ها خود می توانند تا حدود زیادی باعث تکرار ادرار شود. نوشیدنی های کافئین دار در سه ماهه سوم بارداری که بر روی مثانه فشار زیادی وجو دارد به هیچ وجه توصیه نمی شود نوشیدن این نوشیدنی ها برای اشخاص باردار مشکلات زیادی به وجود می آورد.

  هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت اول


  بزرگ شدن و ورم پروستات هم می تواند یکی دیگر از دلایل تکرار ادرار باشد که بهتر است سریعا دوره درمان این بیماری طی شود.
  افرادی که زندگی پر استرسی دارند در خطر گیر افتادن در این بیماری هستند. این افراد بخاطر استرس و اضطراب فراوان می توانند که به تکرار ادرار دچار شوند.


  سیستیت بینابینی نوعی هفونت در مثانه است که می تواند یکی از دلایل اصلی تکرار ادرار باشد. این مشکل معمولا باعث شب ادراری نیز می شود و بهتر است که هر چه سریعتر درمان شود.
  عفونت واژن نیز می تواند که از دلایل بروز تکرار ادرار شود.


  مثانه بیش فعال یکی دیگر از دلایل تکرار ادرار است که می تواند به وسیله پزشک تشخیص و درمان شود.
  نوکتوریا یکی دیگر از دلایل تکرار ادرار می باشد که می تواند به خواب فرد لطمه بزند و او را دائما برای دفع ادرار از خواب بیدار کند. این مشکل به طور معمول برای افراد مسن پیش می آید و در این مواقع بدن فرد به دلیل کهولت سن نمی تواند که هورومون کنترل کننده ادرار را

  تولید کند. این مشکل ممکن است برای جوان تر ها هم پیش بیاید که بهتر است سریعا تشخیص داده و درمان شود.
  دیورتیک ها   نوعی از داروها هستند که به داروهای ادرار آور شهرت دارند. این داروهای می توانند که فرد را به تکرار ادرار دچار کنند که معمولا در این مواقع فرد پس از پایان دوره مصرف این داروها، بهبود پیدا می کند و نیازی به درمان خاصی ندارد.
  دیابت نیز یکی از شایع ترین مشکلاتی است که باعث تکرار ادرار می شود و فردی که به این بیماری دچار است در طول روز نیاز فراوانی به دفع ادرار پیدا می کند.

  دلایل دیگری نیز برای تکرر ادرار وجود دارد. تکرر ادرار می تواند خواب شما را مختل کند که این وضعیت با عنوان نوکتوریا شناخته می شود. این بیماری معمولا زمانی رخ می دهد که پیرتر شده اید و با افزایش سن، بدن دیگر قادر به تولید هورمون متوقف کننده ادرار شبانه نیست.
  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت اول
  تعداد کل بازدید ها: 364
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه