چرا دائما خسته هستیم

 • زمان درج : 26 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چرا دائما خسته هستیم
 • گاها افرادی را می بینیم که دائما خسته هستند و انرژی کامل را برای انجام هیچ کاری ندارند. یکی از دلایل اصلی که باعث به وجود آمدن این پدید می شود، کم خوابی است. کم خوابی باعث می شود که فرد برای انجام کارهای روزمره خود احساس خستگی بکند و انرژی کافی نداشته باشد.

  برای این افراد پیشنهاد می شود که حتما وقت خواب خود را بیشتر کنند و برنامه ریزی درست و مرتبی برای خواب خود دست و پا کنند تا این مشکل برای آن ها حل شود. اما در این بین افرادی هم وجود دارند که خواب آن ها هیچ مشکلی ندارد و در ساعت های معینی به خواب می روند و سپس بیدار می شوند اما باز هم همیشه خسته به نظر میرسند و دائما بی حوصله و کم انرژی هستند. این خستگی های مزمن می توانند که دلایل دیگری داشته باشند که ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم که این دلایل را به همراه شما بررسی کنیم. پس اگر شما هم جز این دسته افرادی هستید که دائما خسته هستید و کمبود انرژی دارید و برای انجام دادن کارهای روزانه خود به مشکل برخورد می کنید با ما همراه باشید تا دلایل این پدیده را کشف کنیم و شما را از این خستگی مزمن نجات دهیم.

  کنار گذاشتن ورزش روزانه
  کنار گذاشتن ناگهانی ورزش می تواند یکی از دلایل اصلی خستگی مزمن باشد. معمولا افرادی پیدا می شود که به طور ناگهانی ورزش روزانه خود را کنار می گذارند و اگر از آن ها دلیل این کار را بپرسید، خستگی را بهانه قرار می دهند. اما حقیقت این است که همین ورزش نکردن و کنار گذاشتن ورزش به صورت ناگهانی می تواند که باعث به وجود آمدن خستگی های مزمن برای فرد شود.پژوهشگران با آزمایشی که بر روی 20 انسان بالغ انجام دادند به این نتیجه رسیدند که افرادی که شغل های کم تحرک دارند و دائما خسته هستند با یک دوره ورزش 20 دقیقه ای در روز انرژی بسیار خوبی دریافت کرده اند و خستگی آن ها به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است. ورزش عملکرد سیستم قلبی و عروقی را بهبود می دهد و در این راه توان بدنی افراد را هم افزایش می دهد. به طور کلی در زمان هایی که احساس خستگی مزمن می کنید به جای اینکه یک چرت بخوابید بهتر است که یک پیاده روی آرام را تجربه کنید.

  چرا دائما خسته هستیم

  نخوردن آب به میزان کافی
  متخصصان تغذیه عقیده دارند که حتی اگر آب مصرفی انسان در طول روز 2 در صد کاهش یابد می تواند که زیان ها بسیار بزرگی را بر روی بدن فرد بگذارد و سلامت او را با خطر مواجه کند. اما این نخوردن آب نقش مهمی هم در تامین انرژی بدن افراد دارد پس اگر خسته هستید ممکن است که آب را به میزان کافی ننوشیده اید. کمبود آب بدن باعث می شود که حجم خون هم کم شده و و غلظت خون به مقدار زیادی بالا برود که این موضوع باعث می شود که سرعت گردش خون در بدن پایین بیاید و در نهایت پمپاژ قلب با مشکل مواجه شود.همه این موارد باعث می شوند که اکسیژن به میزان کافی به بافت های بدن نرسد و فرد دچار کسالت و خواب آلودگی شود. پس فراموش نکنید که آب را همیشه به مقدار مورد نیاز بنوشید تا دچار خستگی های مزمن نشوید.

  اختلال برای دریافت آهن مورد نیاز
  آیا میزان دریافت آهن شما از خوراکی های آهن دار در حد خوبی قرار دارد ؟ کمبود آهن در بدن فرد می تواند یکی از دلایل اصلی خستگی و خواب آلودگی باشد. همچنین این کمبود آهن بر روی خلق و خوی افراد هم تاثیر می گذارد و کمبود آن باعث می شود که فرد دائما عصبی و تند خو باشد. کمبود آهن به مرور زمان باعث ایجاد کم خونی می شود که می تواند مشکلات خاص خود را داشته باشد و باعث به وجود آمدن بیماری های دیگر نیز بشود.برای دریافت آهن مورد نیاز بدن خود باید رو به مصرف گوشت قرمز،تخم مرغ،بادام زمینی و حبوبات بیاورید. اگر با خوردن این خوراکی ها باز هم احساس کردید که دچار کمبود آهن هستید حتما به پزشک مربوطه مراجعه کنید و با داروهایی خاص این مشکل را برطرف بکنید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چرا دائما خسته هستیم
  تعداد کل بازدید ها: 319
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه