چرا دائما خسته هستیم- قسمت دوم

 • زمان درج : 36 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چرا دائما خسته هستیم- قسمت دوم
 • وسواس
  از دیگر مواردی که می توانند باعث خستگی مزمن شوند و فرد را از انجام دادن کارهای روزمره منع کنند می توان به داشتن وسواس اشاره کرد. در علم روانپزشکی وسواسی اینگونه توضیح داده شده است، فردی که برای انجام کارهای شخصی خود انرژی بسیار زیادی مصرف میکند در حالی که آن کار به انرژی بسیار کمتری نیاز دارد. گاهی این وسواسی مربوط به دقت زیاد می شود که در این شرایط فرد بیمار دائما برای کاری که می خواهد انجام دهد از دقت بالایی استفاده می کند در حالی که آن کار به هیچ دقت خاصی نیاز ندارد. اینگونه افراد معمولا برای کارهای خود اهدافی بسیار بزرگ و غیر منطقی در نظر می گیرند و دائما در حال تلاش هستند که به آن هدف غیر قابل دسترسی،دسترسی پیدا بکنند و از این رو خود را شدیدا خسته می کنند و هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ ذهنی خود را به شدت مشغول می کنند و در پایان هم هرگز از عملی که انجام داده اند احساس رضایت نمی کنند و از این رو دچار عذاب وجدان هم می شوند و خود را فرد تنبلی می دانند. اینگونه افراد باید که برای کارهای خود وقت و انرژی کمتری مصرف کنند و از وسواس دوری کنند تا خود را دچار خستگی های مزمن و آزاردهنده نکنند.
  حذف صبحانه
  در هنگام صبح خوردن وعده صبحانه به شدت توصیه می شود چرا که این وعده به عنوان سوخت بدن است که فرد را برای انجام دادن کارهای روزمره آماده می کند.در هنگامی که انسان ها در خواب هستند بدن آن ها از وعدع شام به عنوان تغذیه استفاده می کند و شکم انسان در هنگام صبح کاملا خالی است به همین دلیل فرد باید برای افزایش انرژی وعده صبحانه را مفصل بخورد و از یک صبحانه سالم به قدر نیاز استفاده بکند. اما افراد زیادی پیدا می شود که به دلیل تنبلی سعی می کنند که وعده صبحانه را حذف کنند ای افراد سخت در اشتباه هستند چرا که با حذف صبحانه فرد هیچ توان و انرژی برای انجام دادن کارها ندارد و در نتیجه بدن در این شرایط بسیار خسته می شود و در برخی اوقات دردهایی در شکم احساس می شود که به مرور زمان باعث ایجاد بیماری های گوارشی نیز می شوند. سعی کنید وعده صبحانه را با حبوبات و چربی سالم بخورید. شیر کم چرب،پودر پروتئین،روغن بادام، کره بادام زمینی برای صبحانه بسیار مناسب هستند و به شدت توصیه می شوند.
  خوراکی های نامناسب
  خوراکی های نامناسب همان به اصطلاح هله هوله ها هستند که سرشار از شیرینی جات و کربوهیدرات های اضافی هستند. این هله هوله ها شاخص قند بسیار بالایی دارند که میزان قند خون را به شکلی باورنکردنی بالا میبرند. این افزایش قند خون در اندام های مختلف بدن رخوت ایجاد می کند و باعث می شود که فرد دچار خستگی های مزمن شود. این هله هوله ها علاوه بر این که باعث خستگی می شوند به مرور زمان مشکلات دیگری هم در بدن فرد ایجاد می کنند و گاها به دستگاه گوارشی صدمات بزرگی وارد می کنند پس تا جایی که می توانید از خوردن این خوراکی های نامناسب پرهیز کنید و به جای آن ها از خوراکی های سالم و میوه ها استفاده کنید.
  مشروبات الکلی
  برخی از نوشیدنی های الکلی اگر قبل از خواب مصرف شوند علاوه بر اینکه به دستگاه گوارشی صدمات جدی وارد می کند،باعث خستگی فرد در طول روز خواهد شد و این خستگی به گونه ای است که فرد هیچ انرژی برای انجام کارهای روزمره خود ندارد این افراد این گمان را دارند که مصرف نوشیدنی های الکلی قبل از خواب باعث می شود که بهد از خواب از انرژی بسیار خوبی برخوردار شوند که در این مورد این افراد باید گفت که سخت در اشتباه هستند. الکل با توجه به خواص تسکین دهنده ای که دارد سیستم عصبی را کمی آرام می کند ولی بر روی متابولیسم بدن تاثر می گذارد و باعث می شود که آدرنالین افزایش یابد. این افزایش آدرنالین در خواب اختلال وارد می کند و باعث می شود که فرد دائما از خواب برخیزد و در نهایت خواب آرامی نداشته باشد که همین موضوع باعث می شود که فرد در طول روز دچار خستگی های مزمن شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چرا دائما خسته هستیم- قسمت دوم
  تعداد کل بازدید ها: 328
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه