فریز دهانه رحم راه حلی برای برطرف کننده مشکلات داخلی آن

 • زمان درج : 10 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • فریز دهانه رحم راه حلی برای برطرف کننده مشکلات داخلی آن
 • خانم ها در رابطه با سلامت رحم خود معمولا با مشکلاتی مواجه هستند که یکی از آنها را می توانیم به عفونت های شدید دهانه رحم نسبت دهیم.


  فریز دهانه رحم ، همان درمان با سرما خواهد بود که تحت یک عمل جراحی که کرایو نام دارد این بیماری ها نیز از بین خواهد رفت و فرد می تواند سلامت خود را دوباره به دست آورد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته فریز دهانه رحم با فوایدی همراه خواهد بود که به  صورت جزئی به هریک از آنها و کاربردشان در برطرف نمودن علائم بیماری ها اشاره خواهیم کرد.


  یکی از مهم ترین بیماری هایی که در بین خانم ها همواره با عوارضی همراه خواهد بود و در برخی از موارد می تواند به مرگ هم ختم شود یا به برداته دن رحم آنها نیز منتج شود ، در رابطه با سرطان دهانه رحم خواهد بود. سرطان دهانه رحم معمولا سبب می شود تا سلول هایی از نوع غیر طبیعی نیز در این محل رشد پیدا کند. در صورتی که درمان سرطان دهانه رحم در زمان مناسبی صورت نپذیرد همانند هر نوع سرطان بدخیمی رفه رفته بدن فرد را آسیب خواهد زد و در نهایت می تواند مرگ را به دنبال داشته باشد.

  علت اصلی سرطان دهانه رحم


  از تعداد افرادی که به این بیماری مبتلا هستند درصد زیادی از آنها این بیماری را به دلیل ویروس پاپیلومای انسانی مبتلا شده اند ، یعنی بیماری آنها توسط این ویروس به وجود آمده است. این بیماری از نوع بیماری هایی خواهد بود که معمولا بر اثر روابط جنسی متعدد با شرکای جنسی متعدد رخ می دهد. از بین تعداد زیادی از ویروس های مورد نظر یعنی ویروس پاپیلومای انسانی تنها دو نوع آن می تواند چنین بیماری مهلکی را به وجود آورد که شامل انواع شانزده و هجده خواهد بود.  

  ضخامت دیواره رحم چیست

  چرا دیواره رحم ضخیم می شود و چه درمانی دارد


   سرطان دهانه رحم خوشبختانه در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که به راحتی درمان می شود. اگر درمان را به خوبی انجام دهید قطعا بر روی سلامت بدن و سیستم باروری تأثیر منفی خود را برجای نمی گذارد. بهتر است تا برای این درمان به نزد یک پزشک متخصص بروید تا با استفاده از درمان های رایجی که وجود دارد ، این بیماری را در همان مراحل اولیه نیز درمان کند. عوارض جانبی ناشی از این بیماری در حد بالایی گزارش شده که با فریز یا سرما درمانی می توانید از این اثرات نیز جلوگیری نمایید.

  فریز دهانه رحم راه حلی برای برطرف کننده مشکلات داخلی آن

  مراحل انجام فریز دهانه رحم


   فریز دهانه رحم در زمره ی درمان های قطعی قرار دارد که با استفاده از روش سرما درمانی می توانید انواع زگیل های موجود در ناحیه ی تناسلی خود را از بین ببرید. این روش با استفاده از قرار دادن نوعی از ماده شیمیایی صورت می پذیرد که این ماده بسیار سرد بوده و در نهایت این ماده سرد بر روی قسمت مربوطه قرار گرفته و موجب انجماد آن می شود. زمانی که منجمد شود احتمال پیشرفت بیماری به صفر خواهد رسید. برای انجام آن نیاز است تا یک عمل جراحی کوچک را تجربه کنید.


  فرد مورد نظر را بر روی تختی قرار می دهند. با استفاده از وسیله ای که متخصص زنان در اختیار دارند باید در درون واژن و اطراف آن قرار دهند و آن را کاملا باز کنند. تنها در این صورت داخل بدن و دهانه رحم مشاهده خواهد شد. ابزاری که برای سرمادرمانی یا همان فریز دهانه رحم مورد استفاده قرار دارد که کرایو پروب بوده را بر می دارند و در نهایت دقت به آرامی به سمت رحم نزدیک خواهند کرد. این وسیله در زمان معینی با استفاده از خاصیت سرمایی خود می تواند انواع سلول های سرطانی موجود را با خاصیت سرمایی منجمد کند ، تمامی این عمل را در عرض پنج دقیقه انجام می دهند و زمان زیادی نیاز نخواهد بود ، اما مراحل آماده سازی پیش از عمل و پس از عمل هم وجود دارد.  


  برای این که چنین خاصیتی را به وجود آورند یکی از مهم ترین مراحل استفاده از گاز نیتروژنی خواهد بود که به صورت مایع بوده ، در صورتی که این گاز وجود نداشته باشد از گاز آرگون استفاده خواهند کرد. هر دوی این گازها می توانند سرمای بیش از اندازه ای را به وجود آورند.  حتی در زمانی که برای بدن فرد تومورهای پوستی دیده می شود هم از همین روش کمک می گیرند اما تفاوت آن در روش جراحی است. سرمادرمانی را با استفاده از اسپری کردن آن گاز مورد نظر بر روی محل انجام می دهند که معمولا از نوع نیتروژن مایع بوده و می تواند تمامی سلول های سرطانی را غیرفعال کند.  


  مراحل پیش از آماده سازی عمل کرایوتراپی یا فریز دهانه رحم تنها مصرف نکردن مواد غذایی به مدت دوازده ساعت خواهد بود ، زیرا در صورتی که ماده ای غذایی در بدن وجود داشته باشد احتمال عوارض جانبی دور از انتظار نخواهد بود.  در صورتی که به موادی خاص از نوع دارویی حساسیت دارید حتما این موضوع را پیش از عمل با پزشک خود در میان بگذارید تا راه کار های مناسبی را برای آن در نظر بگیرد.  


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب فریز دهانه رحم راه حلی برای برطرف کننده مشکلات داخلی آن
  تعداد کل بازدید ها: 241
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه