اتوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟

 • زمان درج : 24 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • اتوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟
 • اتوپلاستی عملی است که برای زیبایی گوش ها انجام می شود اما همه ی افراد نمی توانند کاندید مناسبی برای این نوع از عمل زیبایی باشند ، بنابراین باید خصوصیات خاصی را داشته باشند.


  عمل جراحی که از نوع زیبایی باشد معمولا می تواند در دسته بندی های مختلفی جای داشته باشد که یا اصلاح آن عضو بوده یا ترمیم مشکلات مربوط به آن که در هر دو صورت این مشکلات می تواند به صورت مادرزادی یعنی از همان ابتدای تولید برای گوش فرد به وجود آید و او را درگیر خود کند. همزمان با رشد گوش ها این مشکل هم شدیدتر می شود و تغییرات در گوش بیشتر به چشم می خورد. برخی از نقص ها می تواند به رشد نکردن گوش یا تغییر در شکل آن همانند باز بودن گوش ها باشد.


   یکی از مهم ترین روش هایی که در جراحی اتوپلاستی مورد توجه قرار دارد تغییر دادن شکل ظاهری نرمه گوش با استفاده از اصلاحات در قسمت غضروفی آن خواهد بود. این قسمت می تواند کم شود یا با استفاده از علامت گذاری تغییراتی در آن اعمال شود. برخی از مواقع نیاز است تا غضروف مصنوعی به غضروف اصلی اضافه شود ، این برای افرادی مناسب است که بخشی از گوش آنها رشد نکرده و کوچک باقی مانده است. معمولا بخیه هم همراه با تغییر در وضعیت غضروف می تواند به نگهداری آن در محل کمک فراوانی کند. زمان کافی که برای این عمل مورد نیاز بوده در حدود سه ساعت اما در برخی از موارد می تواند بیشتر هم شود.


  برخی از مواقع برای اتوپلاستی دلایلی وجود دارد که از بین آنها می توانیم به ضربات وارده به گوش اشاره داشته باشیم. ضرباتی که به گوش وارد می شود می تواند هم آسیب جدی را به پوست و هم به غضروف وارد آورد. اما برای این که ما بتوانیم غضروف ها را ترمیم کنیم می توانیم از غضروفی که در دندده ها قرار دارد استفاده نماییم. این غضروف ها در نقش بازسازی و ترمیم بیشترین نقش را ایفا خواهند کرد. البته جاهای دیگری هم در بدن وجود دارند که می توانند در این عمل نیز کمک کننده باشد.

  اتوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟

  مواردی که فرد می تواند عمل بازسازی اتوپلاستی را انجام دهد!

  برخی از مواقع عمل بازسازی می تواند یکی از واجبات برای اصلاح گوش ها باشد که از این میان به آسیب دیدگی های گوش ناشی از ضربه اشاره کردیم اما برای کاندید شدن این عمل حتی سرطان ها هم می توانند نقشی مهم را ایفا نمایند. بر اثر سوختگی ها یا برشی که به صورت ناگهانی توسط دستگاه های بزرگ صنعتی در حین کار انجام می شود این گزینه بسیار مد نظر قرار دارد.


  جراحی با نام جراحی اصلاحی از نوع ماکروتیا وجود دارد که یکی از تغییرات شکل مهم در گوش خواهد بود که شکل اصلی لاله گوش را تغییر می دهد و در نتیجه لاله گوش بسیار بزرگ تر از حد طبیعی خود خواهد شد. در این صورت گوشی را مشاهده می کنید که به صورت فرد نمی آید و بسیار برجسته تر است. در این جراحی چنین گوش هایی به حالت عادی خود باز خواهد گشت.  تنها با یک برش کوچک بر روی گوش دسترسی به غضروف تأمین خواهد شد.


  ممکن است که اتفاقاتی برای نرمه گوش شما رخ دهد ، که در نهایت آسیب هایی را به این بخش وارد آورد ، یکی از مهم ترین این آسیب ها را می توانیم به پارگی آن نسبت دهیم که در شایع ترین دلایل به دلیل وجود سواخ مربوط به گوشوار خواهد بود. این پارگی ها برای خانم هایی اتفاق می افتد که وزن گوشوار آویزان شده بر روی گوش آنها بسیار بیشتر از حد تحمل گوش است. این مشکل در خانم ها بیشتر از آقایان دیده می شود.  


  حتما گوش ها را مشاهده نموده اید که در ظاهر فرد تأثیر بدی می گذارد. علاوه بر بزرگ بودن فاصله داشتن گوش ها از استخوان سر می تواند به وضعیت نامناسبی تبدیل شود. عموما در چنین افرادی گوش ها بزرگ بوده و شکل آن در صورت به صورت واضح قابل تشخیص خواهد بود. برای این که این گوش ها در سر جای اول خود قرار گیرند در یک عمل بسیار کوتاه که تنها بی هوشی را در همان محل انجام می دهند با استفاده از کم کردنغضروف ها این گوش را به جای طبیعی خود باز می گردانند.  


  جراحی اتوپلاستی که نوعی جراحی زیبایی هم به شمار می رود می تواند تکنیک های متنوعی را در بر گیرد. اگر گوشی بسیار بزرگ باشد و این بزرگی به دلیل نرمه اضافی باشد که شایع ترین دلیل بزرگ بودن گوش به شمار می رود با استفاده از عمل جراحی لبه های آن را کاهش خواهند داد. برای این منظور یک مثلث را در نظر می گیرند و اطراف این مثلث را با استفاده از روش های جراحی می دوزند تا در نهایت نرمه گوش کاهش یابد.  جراحی که این کار را انجام می دهد باید از تبحر خاصی در جراحی برخوردار باشد در غیر این صورت با شکل های نامتقارنی روبه رو خواهید شد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب اتوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟
  تعداد کل بازدید ها: 308
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه