تشخیص نوع بی خوابی شما بر اساس تشخیص پزشک

 • زمان درج : 24 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • تشخیص نوع بی خوابی شما بر اساس تشخیص پزشک
 • افرادی که به بی خوابی دچار هستند معمولا نمی توانند شب ها را به آرامی سپری کنند ، بدین ترتیب مشکلاتی را از نظر خواب دارند که باید علت آن را جویا شوند.


  بسیاری از افراد دوست دارند تا شب ها زمانی که سر خود را بر بالش می گذارند به سرعت به خواب بروند اما متأسفانه به دلیل وضعیتی که دارند این توانایی برای آنها وجود ندارد. بی خوابی می تواند به دلایل مختلفی اتفاق افتد ، بنابراین آشنایی با انواع آن می تواند بسیار کمک کننده باشد. شاید این فکر وجود داشته باشد که اکثر مردم خوابی آسوده دارند اما در واقع این تصور کاملا اشتباه بوده و در حدود نیمی از مردم از بی خوابی در رنج و عذاب هستند. اما بی خوابی هایی که وجود دارد برای همه ی افراد به یک شکل نبوده و تقریبا می توان گفت که انواع مختلفی وجود دارد.


  بی خوابی در دسته بندی های مختلفی وجود دارد برخی از آنها از نوع حاد بوده ، معمولا زمانی که ما در خصوص بیماری ها از حاد و مزمن صحبت می کنیم رده های زمانی متنوعی را در نظر خواهیم داشت. بی خوابی که از نوع حاد باشد معمولا به بازه ی زمانی حدود سه ماه احتیاج دارد. یعنی بیشتر از سه ماه برای فرد این روند باقی نخواهد ماند. بناراین اگر درمان مناسب مربوط به آن را در نظر داشته باشیم در مدت زمان اندکی بهبودی حاصل می شود.

  مشکلات سلامتی که سبب بی خوابی می شوند


  اغلب افرادی که بی خوابی آنها از نوع حاد است معمولا یک شرایط بد روحی را تجربه کرده اند که در نتیجه پس از طی شدن این شرایط بد روحی و استرس شدید دوره بی خوابی آنها هم به پایان خواهد رسید. به عنوان مثال یکی از بدترین نوع این استرس ها را می توانیم به فوت یکی از افراد نزدیک نسبت دهیم. تا ماه ها خاطرات با او برای فرد در ذهنش بخصوص در زمان شب مرور می شود و همین امر می تواند مانع از خواب آسوده شود.

  تشخیص نوع بی خوابی شما بر اساس تشخیص پزشک


  اما برخی از افراد به نوع دیگری از بی خوابی دچار می شوند که این نوع از بی خوابی را مزمن می نامیم. معمولا بی خوابی که از این نوع باشد به رده زمانی طولانی تری احتیاج دارد که معمولا این رده زمانی را بیشتر از سه ماه در نظر خواهیم گرفت. فواصل زمانی که برای این نوع از بی خوابی در نظر گرفته اند معمولا در حدود سه بار در طول یک هفته خواهد بود که تا ماه ها هم ادامه دارد. داروهایی که در طب سنتی و چه از نظر پزشکی وجود دارد که می توانند در مدت زمان نسبتا کوتاهیاین مشکل را نیز برطرف نمایند.
  بی خوابی هایی وجود دارد که به دلیل نوع بیماری در یک شخص دیده می شود. به عنوان مثال فرد قصد دارد تا شب را به راحتی بخوابد اما درد معده ای شدید و بسیار ناگهانی به سراغ او می آید که توانایی این خواب آسوده و راحت را از او سلب خواهد کرد ، بنابراین بیماری هایی هستند که دقیقا در نیمه های شب به سراغ افراد می آیند  و باید برای رفع نمودن آنها دارویی را مصرف کنید.

  خوب بخوابید تا این معجزه ها در شما شکل بگیرد


  یکی از شایع ترین آنها را می توانیم ه ریفلاکس شدید معده نسبت دهیم که با ترشح اسید معده زیاد سوزشی ناگهانی و شدید در معده به وجود می آید گاها مصرف غذاهای نفاخ در انتهای شب هم می تواند سبب ورم معده شده و فشار زیادی را به معده شما وارد آورند. همچنین بیماری هایی نظیر افسردگی با علائم بیماری های از نوع اضطرابی هم در زمان شب به شما فشار می آورند.


  برخی از مواقع بی خوابی در ابتدای خواب به سراغ شما می آید که بسیار طبیعی بوده و این موضوع می تواند به وضعیت کاری شما در طول روز وابسته باشد. به عنوان مثال می توانیم به این موضوع اشاره نماییم که نبود کار طولانی و استراحت بیش از اندازه در روزی که گذشته می تواند سبب شود تا شما در طول شب خوابی آسوده نداشته باشید. این افراد در حدود نیم ساعت از زمانی که برای خواب اقدام می کنند باید به فکر فرو روند ، کتابی مطالعه کنند یا آهنگی را گوش دهند تا در نهایت به خواب عمیقی بروند.  


   سعی کنید تا زمان خواب خود را تنظیم کنید. به عنوان مثال هر شب سر یک ساعت خاص به رختخواب بروید ، در این صورت بدن و مغز شما به همان ساعت عادت می کند ، هرچه ب ها زودتر برای خواب اقدام کنید از آن سو زودتر هم بیدار خواهید شد. شما می توانید از درمان هایی کمک بگیرید که حالتی آرامشبخش دارند و می توانند شرایط خوبی را برای شما به وجود آورند. به به عنوان مثال مصرف داروهایی که در طب سنتی از جایگاه خاصی برخوردار هستند و ضرر زیادی هم به بدن ما نمی رسانند همانند دمنوش گل گاو زبان یکی از بهترین آرامشبخش هایی خواهد بود که شما می توانید از آن برای بهبود عملکرد سیستم عصبی خود کمک بگیرید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب تشخیص نوع بی خوابی شما بر اساس تشخیص پزشک
  تعداد کل بازدید ها: 378
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه