درد اندومتریوز را چگونه تشخیص دهیم؟

 • زمان درج : 18 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درد اندومتریوز را چگونه تشخیص دهیم؟
 • درد اندومتریوز یکی از دردهایی خواهد بود که معمولا در خانم ها دیده می شود و ریشه اصلی این درد به مشکلات مربوط به رحم باز می گردد.


  افرادی هستند که عادت ماهانه با دردهای بسیار شدید و وحشتناک را تجربه می کنند ، حتی بعضی از آنها به دلیل شدت درد نیاز دارند تا سرم تراپی شوند. اما در مقابل افرادی هم هستند که درد در آنها مشاهده می شود اما با این شدت نبوده و قابل کنترل خواهد بود. در افرادی که در دروان عادت ماهیانه دردهای شدیدی دارند و دیگر نمی توانند کاری را انجام دهند ، به احتمال بسیار زیاد اندومتریوز در آنها محتمل تر است. زیرا باید مشکلی در رحم وجود داشته باشد تا بازتاب درد را به این اندازه افزایش دهد.   


  در افرادی که به بیماری اندومتریوز مبتلا هستند ، یک بافت دیگر در قسمت خارجی رحم رشد خواهد کرد که این بافت همان بافت داخلی رحم بوده اما به اشتباه در جایی دیگر رشد خواهد یافت. در ظاهر این بافت همانند یک فرد عادی از نظر ظاهری عمل خواهد کرد اما در اصل در دوران قاعدگی و حتی برای بارداری انقباض هایی را به وجود می آورد که خونریزی های شدید تر و علاوه بر آن دردهای بیشتری را به دنبال دارد. خونی که در بافت رحم متورم شده در دروان قاعدگی باید به بیرون منتقل شود در این شرایط جایی ندارد و در نهایت سبب ایجاد زخم هایی در محل خواهد شد. بافت در خارج از رحم ملتهب شد و درد شدید می دهد.

  درد اندومتریوز را چگونه تشخیص دهیم؟


  علائم مربوط به درد اندومتریوز
  دردهایی که از این نوع هستند معمولا خستگی شدید را به همراه دارند ، علاوه بر آن پریودها در بازه ی زمانی طولانی تری اتفاق می افتد و خونریزی در فاصله بین دو پریود هم مشاهده می شود. فردی که مستعد ابتلا به میگرن بوده ، این درد را تجربه کرده و حتی درد در نواحی دیگری همانند روده ها و کمر هم احساس می شود. فرد مبتلا به دلیل درد شدید به حالت خمیده راه می رود. گاها این افراد علائمی از حالت تهوع دارند و حتی اسهال روزانه هم در آنها دیده می شود.


  دردها در ابتدا در لگن که در زمانی پیش از وقوع پریود بوده ، پس از آن این درد به کم و پاها منتقل می شود. دردهای این چنینی با مصرف داروهای مسکن از بین نمی روند زیرا مشکل اصلی در تغییرات عضو مربوطه خواهد بود که به اعضای داخلی شکم و تخمدان ها فشار می آورد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب درد اندومتریوز را چگونه تشخیص دهیم؟
  تعداد کل بازدید ها: 273
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه