ترنس ها و انواع جراحی مربوط به تغییر جنسیت

 • زمان درج : 42 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • ترنس ها و انواع جراحی مربوط به تغییر جنسیت
 • قطعا تاکنون واژه ای با نام ترنس را به گوش شنیده اید که در زبان پزشکی این دسته از افراد را با نام SRS می شناسند و افرادی اند که خواهان تغییر در جنسیت خود می باشند.
  در دنیا به صورت کلی ما با دو جنسیت مواجه هستیم که یکی زن ها و یکی مرد ها هستند. زن ها خصوصیاتی دارند و در کنار آن هم مردها چنین خصوصیاتی را تجربه می کنند. تعداد زیادی از افراد از جنسیتی که در آن قرار دارند رضایت دارند اما دسته ای هم ناراضی هستند و دوست دارند تا جنسیت آنها تغییر کند. عده ای تنها فکر این کار را دارند اما در ظاهر و رفتار آنها هیچ تغییری را مشاهده نخواهید کرد. اما درصد دیگری که وجود دارند رفتارهای مربوط به جنس مخالف را نشان می دهند و حتی برای تأیید این موضوع هم به عمل جراحی روی می آورند.  این جراحی با توجه به کار بزرگی که در پیش است هزینه بسیار زیادی را در پی دارد.


   بسیاری از افرادی که چنین تفکراتی دارند و دوست دارند تا آن را به مرحله تأیید برسانند در اولین مرحله باید به موضوع تأیید جنسیتی برسند . تأیید جنسیتی زمانی معنا پیدا خواهد کرد که در ابتدا مطمئن شوید در کدام گروه جنسیتی قرار دارید. اگر رفتارهای دخترانه دارید اما در ظاهر پسر هستید و یا بالعکس در ظاهر دختر هستید اما تمامی رفتارهای شما مردانه است می توانید از این جراحی نیز بهره ببرید. این جراحی را ژینوپلاستی که مربوط به تغییر جنسیت و جراحی سیستم تناسلی بوده نامگذاری نموده اند که جراح مربوطه برای برقرار نمودن تمامی جزئیات یک جنسیت باید از تبحر خاصی برخوردار باشد.


  در اصل از نظر روانشناختی فردی که در پی تغییر دادن جنسیت خود می باشد به نوعی اختلال ر جنسیت دچار شده که در پی آن اختلال در هویت جنسی را در پی خواهد داشت. ترنس ها افراد عادی هستند اما از نظر روانی به نوعی اختلال دچار شده اند که شب و روز آنها را مختل نموده و تازمانی که آن کار مهم را انجام ندهند آرام و قرار ندارند. این افراد حتی اگر تحت نظر روانپزشک هم قرار گیرند در درصد کمی به درمان ها جواب می دهند ، بنابراین پروسه ای دارند که باید به خوبی از آنها حمایت شود. این افراد به اجبار یا از روی دلخوشی این تغییر را انجام نمی دهند ، بلکه از نظر روانی تحت فشار هستند و نیاز دارند تا این تغییر را متوجه شوند.

  ترنس ها و انواع جراحی مربوط به تغییر جنسیت


  برای اینکه تغییر جنسیت اعمال شود روش های جراحی با نام های مختلف و روش های متنوعی وجود دارد ، در زمانی که فرد یک مرد باشد و قصد داشته باشد تا به یک زن تبدیل شود جراحی تحت عنوان پینکتومی صورت می پذیرد. یعنی در ابتدا آلت تناسلی مردانه باید از بدن فرد برداشته شود ، در مرحله بعدی باید جراحی دیگری برای از بین بردن مسیر تولید هورمون های مردانه صورت پذیرد که به دلیل حذف شدن بیضه ها آن را یائسکتومی می نامند.
  در مرحله بعد برای تبدیل شدن یک مرد به زن باید مسیر تناسلی زنانه برای او ایجاد شود. در ابتدا باید یک واژن ساخته شود که آن را واژینوپلاستی می نامند. در مرحله بعد برای ایجاد خصوصیات زنانه و تولید مثلی مربوط به یک زن باید از روشی دیگر که البته می تواند در این روش هم ادغام شود یعنی ژنتیک پلاسمایی زنانه نیز بهره ببرند تا در نهایت مسیر تولید مثلی یک زن را بر روی یک مرد ایجاد کنند.  


  در مرحله بعدی باید پستان هایی برای یک مرد قرار دهند . زیرا باید تمامی خصوصیات زنانه با جزئیات در این فرد اجرا شود . بنابراین پستان هایی مصنوعی که به صورت ایمپلنت هایی وجود دارد در طی یک جراحی  و علاوه بر آن تغییرات هورمونی مردانه به زنانه در فرد قرار می دهند تا رفته رفته پستان او رشد کند و همانند یک زن به نظر برسد.  در این صورت کوچک ترین تفاوت ظاهری بین یک مرد و زن مشاهده نخواهید کرد و در صورتی که این فرد در اجتماع حضور داشته باشد هیچ فردی نمی تواند به زن بودن آن شک کند.
  اما یکی از مراحل دیگر جراحی را به تبدیل صورت با موهای ضخیم و پوست زبر مردانه نسبت می دهند. در این روش باید پوست صورت یک مرد با حالت جوانسازی تغییر پیدا کند. این جراحی را تحت عنوان FFS در نظر گرفته اند که در واقع باید تغییرات زنانه بر روی صورت فرد ایجاد شود. به عنووان مثال خطی که مربوط به ابرو بوده کمی نرم تر می شود تا به راحتی موهای ابرو را بردارند و تغییر بزرگی را برای فرد ایجاد کنند. تغییر در زوایای مربوط به استخوان ها ، عمل کردن بینی و . . . در مراحل دیگر جای دارد. علاوه بر آن برای تغییر صدای مردانه به زنانه نای هم باید تراشیده شود تا تن صدا تغییر یابد.


  در روشی که برای تغییر جنسیت زنان مورد توجه قرار دارد از بافت فرج برای ایجاد یک آلت تناسلی که طبیعی هم به نظر می رسد استفاده می شود و در نهایت هورمون های زنانه حذف و هورمون های مردانه جایگزین می شود که در نهایت منجربه رشد ریش و سیبیل و موهای زائد مردانه و ضخیم خواهد بود. علاوه بر آن پستان و رحم و تخمدان توسط عمل های جراحی زیر تظر جراحان متخصص برداشته می شود تا خصوصیات زنانه وابسته با آنها نیز از بین برود.  هزینه این عمل جراحی بسیار بالا است اما تحت پوشش بیمه بخصوص در کشور ما قرار ندارد و برخی از افراد به ناچار چنین عمل هایی را در کشورهای دیگر انجام می دهند. 


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب ترنس ها و انواع جراحی مربوط به تغییر جنسیت
  تعداد کل بازدید ها: 3,137
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات
  سامان در 2021-02-05 03:14:19 گفته :

  من که خیلی از ترنس خوشم میاد و اکاشکی جایی یکی از این ترنس های که واقعا شبیه زن هستند باشم

  مطالب مشابه