با قاتلان روده آشنا شوید.بخش دوم

 • زمان درج : 9 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • با قاتلان روده آشنا شوید.بخش دوم
 • مواد غذایی قلیایی ‌ساز را به میزان کافی مصرف کنیم
  مواد غذایی قلیایی ساز بعث می شوند که از بسیاری از مشکلات گوارشی در امان باشیم و همچنین از بازگشت اسید معده هم به خوبی جلوگیری می کند و به طور کلی این مواد غذایی قلیایی ساز می توانند که برای اندام های گوارشی بسیار سودمند باشند و تا حدودی می توانند که سلامت آن ها را تضمین کنند از این رو حتما باید این مواد غذایی قلیایی ساز به میزان کافی مصرف شوند و در خوردن آن ها دقت کافی داشته باشید تا مبادا آن ها را به میزان کافی دریافت نکنید چرا که این ها یک مزیت برای سلامتی دستگاه گوارش هستند و به طور کلی بسیار سودمند هستند. به همین دلیل و اگر که سلامت دستگاه گوارش و سلامت روده هایتان برایتان ارزشمند است سعی کنید که محصولاتی مانند سبزیجات ریشه ای مانند شلغم و چغندر، سبزیجات برگدار تیره و سرکه سیب را به میزان کافی به مواد غذایی خود اضافه بکنید. اما به هر حال این نکته را هم باید در نظر گرفت که خوردن هر چیز سودمندی اگر به میزان بسیار زیاد باشد می تواند که به بدن صدمه بزند و حتی می تواند که به سادگی دستگاه گوارش را با مشکلات اساسی مواجه بکند. یادتان باشد که در خوردن این مواد غذایی قلیایی زیاده روی نکنید و آن ها را به میزان مورد نیازبدن  مصرف کنید.

  آنتی بیوتیک ها
  یکی از مشکلات اساسی که این روزها همه مردم در سراسر جهان با آن مواجه هستند استفاده از آنتی بیوتیک ها است. این مشکل در دنیای امروزه بسیار بزرگ به نظر میرسد. پزشکان همیشه نگرانی بابت زیاد شدن باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها داشته اند و اما در طی این سالها این نگرانی ها بیشتر شده اند چرا که باکتری ها به سرعت دارند که در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم می شوند و این می تواند که مشکلات بسیار بزرگی به وجود بیاورد.سعی کنید که به هیچ وجه از آنتی بیوتیک ها استفاده خودسرانه نداشته باشید و حتما آن ها را با تجویز پزشک مصرف کنید چرا که اگر این آنتی بیوتیک ها به میزان زیادی وارد بدن شوند می توانند که باکتری های مفید موجود در روده ها را به عنوان باکتری های مضر شناخته و اقدام به کشتن آن ها بکنند و در این صورت روده ها در نبود باکتری های سودمند خود با مشکلات بسیار زیادی روبرو می شوند. اگر این باکتری های سودمندی که در روده ها وجود دارند به میزان کافی باشند می توانند که سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت کرده و تا حد قابل توجهی از حساسیت های غذایی هم جلوگیری کنند. پس نبود آن ها می تواند که مشکلات بسیار زیادی به وجود بیاورد و مصرف زیاد آنتی بیوتیک ها از دلایل اصلی نبود این باکتریهای سودمند است.

  با قاتلان روده آشنا شوید.بخش دوم

  مصرف مواد غذایی با قند بالا ممنوع
  مصرف بیش از اندازه قندهایی که در مواد غذایی وجود دارد می تواند که فرد را دچار بیماری های فراوانی بکند و به طور کلی سلامت فرد را با خطرهای زیادی مواجه کند. این قند ها را به عنوان دشمنان اصلی بدن می شناسند به همین دلیل در خوردن مواد غذایی که قند فراوانی دارند باید دقت بیشتری به خرج داد و تا جایی که می توانیم از خوردن اینگونه مواد غذایی اجتناب کنیم.این روزها مصرف غذاهای فرآوری شده به شدت رو به افزایش است و مردم در سراسر جهان رو به مصرف اینگونه غذاها آورده اند اینگونه غذاها به هیچ وجه از مواد مغذی برخوردار نیستند و درست در نقطه مقابل دارای مقدار زیادی از مواد مختلف هستند که هرکدام برای سلامتی بسیار مضر می باشند. روده ها این مواد غذایی را هرگز نمی توانند که تحمل کنند و افرادی که از آن ها زیاد استفاده می کنند به روده های خود صدمات بسیار زیادی وارد می کنند . یادتان باشد که از مصرف اینگونه مواد غذایی حتی به مقدار بسیار کم هم اجتناب کنید و سعی کنید مواد غذایی را رانتخاب کنید که برای بدن و خصوصا روده ها ضرر نداشته باشند.روده ها تا حدودی می توانند که در برابر اینگونه غذاهای مضر از خود مقاومت نشان دهند و اگر مصرف آن ها زیاد شود روده ها هم مقاومت خود را از دست می دهند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب با قاتلان روده آشنا شوید.بخش دوم
  تعداد کل بازدید ها: 204
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه