همه چیز در مورد بیماری اوریون

 • زمان درج : 5 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • همه چیز در مورد بیماری اوریون
 • در مورد بیماری اوریون علائم و درمان آن چیزی می دانید؟ آیا قبلا با علائم  تشخیص این نوع بیماری آشنایی شده اید؟ عوارض این بیماری را می شناسید؟ روش های درمان خانگی هم برای درمان این بیماری وجود دارد؟ اوریون نوعی بیماری است که به وسیله ویروس به همه جا سرایت می کند و در طی روند آن بدن دارای عفونت می شود. در این مقاله ما سعی کرده ایم به بررسی این نوع بیماری و روش های درمان آن بپردازیم. پیش ار هر چیز علائم و علت اوریون را مورد بررسی قرار خواهیم.  با ما همراه باشید.

  تعریف اوریون
  اوریون نوعی عفونت ناشی از یک ویروس می باشد که به آسانی از طریق بزاق و خلط به قسمت های دیگر پخش می شود. و به طور معمول در کودکانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن آن ها نسبت به دیگران ضعیف تر بوده و کامل نشده است. اوریون می تواند بر هر قسمتی از بدن تاثیر خود را بگذارد، اما به طور معمول و طبق آنچه در اکثر مواقع رخ می دهد بر غدد بزاقی که در قسمت زیر و جلوی گوش ها قرار دارند تاثیر می گذارد. این غده ها در صورتی که با عفونت همراه باشند می توانند ورم کنند و بیمار را دچار درد در این قسمت ها بکند. به طور کلی قسمت گونه های باددار و فک متورم شده نشانه های این ویروس می باشند. در گذشته اوریون بسیار شایع تر از زمن حال بود و تقریبا همه کودکان در سنین پایین به این بیماری دچار می شدند. اما از وقتی که واکسن سرخک معرفی شد، اوریون و سرخچه در سال ۱۹۶۷، به طور کامل از بین رفتند و دیگرمانند گذشته کودکان به این بیماری دچار نمی شدند.

  علائم
  همه کسانی که مبتلا به ویروس اوریون می شوند بیماری خاصی را تجربه نخواهند کرد. برای مثال، کودکانی که زیر ۵ سال سن دارند در هنگام مبتلا شدن به این بیماری ، شانش بیشتری خواهند داشت که به سادگی بر این ویروس غلبه کرده و هیچ گونه علائم خطرناکی را در طول دوره نهفتگی خود تجربه نکنند. در بعضی از موارد، اوریون در هر دو مورد یزرگسال و یا کودک باعث ایجاد شدن نشانه هایی خواهد شد که می توانند بسیار ضعیف باشند و به سرعت از بین بروند، اما در دیگر موارد این بیماری می تواند بسیار خطرناک و ناراحت کننده برای بیمار باشد و بر دیگر قسمت های بدن هم تاثیر بگذارد و به طور کلی سلامت بیمار را با خطرهای جدی مواجه بکند.

  همه چیز در مورد بیماری اوریون

   


  از شایع ترین علائم مبتلا شدن به اوریون می توان به این علائم اشاره کرد
  غده های متورم در گلو که به صورت ناگهانی به وجود می آیند و گاها با درد نیز همراه هستند. این غده ها می توانند که در قسمت جلوی گردن هم به وجود بیایند.
  دردهای شدید و آزار دهنده در اطراف گردن که نوعی درد خاص می باشند که بیمار تا به حال آن ها را تجربه نکرده است.
  این دردها می توانند که در قسمت های گلو ، بالای سینه ، فک ، کشاله ران و زیر بغل باشند.
  احساس درد شدید در ناحیه گوش ها مخصوصا قسمت های پایینی آن ها که این دردها معمولا با خوردن غذاها و خوراکی های ترش بسیار شدید تر شده و بیمار را دچار ناراحتی شدیدی می کنند.
  تب ناگهانی که بیمار بدون هشدار های قبلی و بودن داشتن هیچ نوع بیماری با آن رو به رو می شود.
  سردرد های شدید که گاها با درد در ناحیه گوش ها همراه هستند.
  دردهای عضلانی و مشکل در حرکت دادن اندام ها.
  خشک شدن پی در پی دهان که می تواند بیمار را دچار زحمت کند.
  دشواری در به خواب رفتن این پدیده می تواند با بیدار شدن ناگهانی از خواب هم همراه باشد که گاها با سردرد هم همراه می باشد.
  خستگی بیشتر از حد معمول و ناراحتی در قسمت گوارشی.
  با اینکه دیگر مانند گذشته همه افرا مخصوصا کودکان با این بیماری برخورد نمی کنند، اما هنوز هم این ویروس خیلی جدی گرفته می شود، چرا که می تواند مشکلات جدی برای بیمار به وجود بیاورد و حتی در برخی موارد تهدیدکننده زندگی باشد. مشکلاتی که اوریون به وجود می آورد در بزرگسالان بیش از کودکان می باشد و می تواند قسمت های زیادی از بخش های مختلف بدن را از جمله اندام های جنسی یا پانکراس و نخاع را درگیر خود بکند و به آن ها صدماتی وارد کند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب همه چیز در مورد بیماری اوریون
  تعداد کل بازدید ها: 138
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه