با قاتلان روده آشنا شوید.بخش اول

 • زمان درج : 23 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • با قاتلان روده آشنا شوید.بخش اول
 • روده ها به مراقبت بسیار زیادی نیاز دارند و اگر این مراقبت ها توسط فرد انجام نشوند می توانند که صدماتی را به روده ها وارد کنند که گاها جبران ناپذیر هستند. اگر به خوبی از روده هایمان مراقبت کنیم می توانیم که تا میزان قابل توجهی بر روی خلق و خوی مثبت خود تاثیر داشته باشیم و از این رو همیشه با روی خوش در میان دیگران قرار بگیریم. همچنین مراقبت کامل از روده ها سبب می شود که خواب بسیار خوبی داشته باشیم و بدون هیچ مشکلی خواب شبانه خود را سپری کنیم.و به طور کلی باید گفت که سلامت روده ها نقش بسیار مهمی در سلامت دیگر اعضای بدن هم دارد اگر به هر دلیلی روده ها دچار بیماری شوند به مرور زمان بر روی دیگر اندام ها هم تاثیر خواهد گذاشت و سلامت آن ها هم به خطر می افتد.ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم که هر آنچه سلامت روده ها را با مشکل مواجه می سازد را به شما معرفی کنیم تا شما هم بتوانید به خوبی از روده های خود مراقبت کرده و سلامت آن ها را با مشکل مواجه نکنید.
  استرس
  ای روزها استرس یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که ما انسان ها با آن دست و پنجه نرم می کنیم. همه ما در زندگی به دلایل مختلف استرس را تجربه کرده ایم و می دانیم که تا چه اندازه می تواند که با ما آسیب جسمانی وارد کند و همچنین میزان بیماری های روانی هم که از استرس به وجود می آیند بسیار زیاد است. زندگی این روزها بسیار سخت شده است و همین دلیلی می شود برای داشتن استرس های روزانه این استرس ها گاها می توانند که به دلیل مشکلات مادی باشند و گاها می توانند که به دلیل مشاجرات گوناگون باشند. به هر حال تا می توانید سعی کنید که از استرس دوری کنید چرا که برای سلامت روده ها هم بسیار خطرناک است.

  با قاتلان روده آشنا شوید.بخش اول

  استرس اگر دزار مدت باشد باعث می شود که نورون های موجود در روده تا حد قابل توجهی تغییر پیدا کنند همچنین استرس باعث می شود که آنزیم های گوارشی که به شکل عادی تولید می شوند چرخه عملکرد خود را از دست داده و در تولید آن ها اختلال به وجود بیاید این موارد باعث می شوند که فرد در آستانه مبتلا شدن به عفونت وبیماری قرار گیرد. در این صورت و پیش از مبتلا شدن به این بیماری های روده بهتر است که عوامل استرس زا را شناسایی کرده و تا جایی که می توانید از آن ها دوری کنید. اصلاح رژیم غذایی و مصرف مکمل های ارزشمند هم می توانند که در کاهش استرس نقش موثری داشته باشند. ورزش را به هیچ وجه فراموش نکنید افرادی که استرس های روزانه دارند بهتر است که هر روز ساعتی را به ورزش کردن اختصاص دهند و از این راه استرس خود را تا حدودی کاهش دهند.

  نشستن های طولانی مدت
  نشستن های طولانی مدت در یک جای خاص هم می تواند که به سلامت روده ها آسیب وارد کند و ما را با مشکلات اساسی رو برو کند. این نشستن های طولانی مدت برای برخی از ما عادت شده اند و گاها می بینیم افرادی را که ساعت های طولانی در یک جای خاص می نشینند و تلویزیون تماشا می کنند این افراد بدون آنک هخودشان بدانند به سلامت روده های خود آسیب می زنند و اگر به آن ها این مورد را بگویید باز هم کار خود را انجام می دهند زیرا که از صدماتی که این عادت بد به آن ها وارد می کند اطلاعی ندارند. نشستن طولانی مدت برای دستگاه گوارش بسیار مضر است و می تواند که به آن آسیب وارد کند.همه ما می دانیم که داشتن تحرک کافی و انجام حرکت های کششی همچنین ورزش های مثل دو می توانند که به سلامت روده ها کمک کنند و باعث شوند که افراد با نظم گوارشی خاصی برخورد کنند و اما نقطه مقابل این فعالیت ها هم می تواند که به به اندام های گوناگون از جمله روده ها آسیب وارد کند . سبک زندگی کم تحرک که افراد زیادی آن را انتخاب می کنند می تواند که به سادگی روده ها را با مشکلات اساسی مواجه کند و فرد را دچار بیماری های گوناگون بکند


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب با قاتلان روده آشنا شوید.بخش اول
  تعداد کل بازدید ها: 362
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه