نگاهی به مشکل خاص خارش گلو

 • زمان درج : 9 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نگاهی به مشکل خاص خارش گلو
 • خارش و خلط گلو معمولا از انواع دیگر کمتر شایع بوده ولی خارش داشتن در گلو و سرفه ممکن است علامتی از سرطان گلو هم باشد معمولا خارش در گلو یک واکنش آلرژی بوده و در این مقاله قصد داریم در مورد آن توضیح دهیم.

  خارش گلو:
  سرفه یکی از واکنش های طبیعی به یک ماده خارجی بوده با این وجود سرفه از گلویی که خارش دارد امکان دارد طولانی و مزمن شده و دکتر شما این شرایط را خارش در گلو تشخیص می دهد

  دلیل خارش گلو:
  سینوزیت،آبریزش،آسم،التهاب داشتن در حنجره،محرک در محیط،کم آب بودن بدن،بیماری رفلکس در معده هم می تواند سبب خارش و سرفه مزمن گردد.
  خلط و خارش در گلو حس خاریدن در پشت دهان را داشته و شما ممکن است صدایتان خشن گردد و در صحبت کردن شما مشکل ایجاد شود.اگر آبریزش از پشت بینی دلیل خارش بود شما احساس ناراحتی و گلودرد دارید شما ممکن است حس کنید که بغض در گلویتان دارید و معمولا به دلیل تورم در لوزه ها می باشد.
  هوای خشک  و سرد به دلیل ترافیک و دود امکان دارد سبب خارش گلو گردد.فارنژیت یکی از شرایط پزشکی برای گلودرد بوده که در آن شرایط گلو متورم گشته است این امکان دارد بخاطر یک ویروس یا باکتری بوده مثل سرماخوردگی یا استرپتوکوکوس باشد.
  امکان دارد خارش گلو به خاطر لانژیت باشد یکی از شایع ترین تاثیر آن از دست رفتن صدای شما می باشد این وضعیت زمانی رخ داده که شما تارهای صوتی خودتان را با بلند کردن و فریاد زدن صدا در محیط یا صحبت کردن برای ساعت ها در یک زمان اذیت کرده باشید.علاوه بر این امکان دارد بخاطر عفونت باکتری یا ویروسی باشد.


  سرماخوردگی هم امکان دارد سبب خارش در گلوی شما شود این شرایط خطرناک ویروسی سبب ایجاد شدن علایمی در دستگاه تنفس بالایی در گلوی شما خواهد شد و امکان دارد به خارش گلو منجر گردد.

  نگاهی به مشکل خاص خارش گلو
  آلرژی:
  خارش در گلو امکان دارد سبب تاثیر حساسیت های گوناگون گردد آلرژی زمانی رخ داده که بدن شما آنتی بادی هایی را آزاد نماید تا از یک ماده خارجی دفاع نماید شما ممکن است یک حس آلرژی را در یک طبف وسیعی از عنصرها مثل حیوان خانگی،گرده،نیش حشره ،غذا و کپم تجربه نمایید.
  سینوزیت:
  این مورد شامل گرفته شده بینی،فشار در صورت،سرفه زیاد و این مورد امکان دارد چند بار در طول سال تکرار گردد سینوزیت امکان دارد به عنوان یک عفونت ویروسی آغاز شده ولی در این وضعیت یک عفونت قارچی یا باکتریایی ایجاد خواهد شد.

  درمان خارش گلو:

  غرغره کردن نمک:
  شما می توانید بیشتر از نصف یک قاشق چایی خوری نمک را به یک لیوان آب افزوده و آن را در دهان خودتان غرغره نمایید و بعد از زمان کمی آن را بیرون بریزید.

  قرص گلو:
  آب نبات سفت و قرص هایی که آن ها را می جوید می توانند سبب تحریک بزاق شما شده و ممکن است سبب مرطوب شده تسکین خارش و گلو گردد.

  استراحت بیشتر:
  اگر احساس می کنید که خارش در گلوی شما به خاطر مبارزه بدن شما با ویروس بوده خیلی به خود فشار نیاورده و استراحت بیشتری را داشته باشید.

  نوشیدن مایعات بیشتر:
  مصرف نوشیدنی های گرم و ماعیات می توانید خارش شما را بهبود داده سعی کنید از مصرف نوشیدنی های کافئین دار و الکلی اجتناب نموده چون سبب خشک شدن گلو و کم آبی خواهد شد.

  عسل و لیمو:
  لیمو با برداشتن مخاطی که اضافه شده می تواند گلو را نرم نموده سعی کنید که در یک لیوانی آب ،قاشق چایی خوری عسل و چند قطره لیمو ترش را بیفزایید این محلول را دومرتبه در روز مصرف کنید تا گلودرد شما آرام گیرد.

  سرکه سیب:
  این سرکه می توانید سبب قارچ کشی و ضد باکتریایی گردد و یک روش طبیعی برای حفظ کردن رطوبت گلو می باشد چند قاشق چایی خوری سرکه سیب را به یک لیوان آب گرم اضافه نموده و انجام این کار سبب درمان شدن عفونت گلوی شما خواهد شد بخار و سرکه خاصیت درمانی داشته که به صورت طبیعی به گلوی شما کمک خواهد کرد.

  دمنوش:
  شما می توانید برای درمان کردن خلط گلو پونه،آویشن ،گل پنیرک  استفاده کنید که باید به شکل دمنوش برای درمان خلط از آن ها استفاده نمایید استفاده از چای های گیاهی مانند بابونه برای گلوی شما فوق العاده می باشد چای گیاهی گرم را دو مرتبه در روز استفاده کنید تا سبب بهبود گلوی شما شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نگاهی به مشکل خاص خارش گلو
  تعداد کل بازدید ها: 277
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه