شقاق مقعدی چیست و چگونه درمان می شود؟ بخش دوم

 • زمان درج : 45 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • شقاق مقعدی چیست و چگونه درمان می شود؟ بخش دوم
 • راه های درمان شقاق مقعدی
  روغن زیتون
  اولین داویی که در میان داروهای خانگی برای شقاق مقعدی (فیشر) میان همه شناخته شده است، روغن زیتون می باشد. روغن زیتون که به اندازه قابل توجهی دارای چربی سالم می باشد، این توانایی را دارد که سیستم روده را روان بنماید، و به این صورت دفع مدفوع ساده تر خواهد شد. همچنین، املاح ضد التهابی که در این روغن وجود دارند باعث می شوند که درد شدید این بیماری بسیار کمتر از قبل شود.
  عسل،موم زنبور عسل و روغن زیتون را به یک اندازه آماده نمایید.
  تا زمانی که موم به طور کامل ذوب شود عسل و روغن را گرم نمایید.
  صبر کنید تا همه این مواد سرد شوند سپس آن ها را در منطقه مورد نظر استعمال نمایید.
  در طول روز چندین بار این عمل را تکرار نمایید.
  آلوئه ورا
  خواص کم کننده درد و قدرت بالای آلوئه‌ ورا جهت درمان کردن شقاق مقعدی و همچنین کمک کردن به زنده شدن دوباره بافت آسیب ¬دیده‌ی پوست عالی می باشد. به همین دلیل، عجیب نمی باشد که آلوئه‌ ورا در میان درمان‌ های خانگی برای رفع این نوع بیماری قرار می گیرد.
  یک برگ آلوئه ورا را برداشته و آن را جهت خارج نمودن ژل باز نمایید.
  ژل را به شکل کاملا مستقیم بر روی منطقه آسیب دیده استعمال نمایید.
  در طول روز چندین بار این کار را تکرار نمایید.
  شستن مرتب منطقه نشیمن
  به جهت ادامه دادن روند بهبودی شقاق مقعدی و همینطور سرعت بخشیدن به این روند، نیاز است که شستن نشمین با آب داغ را در برنامه خود قرار دهید. این نوع روش درمانی باعث بیشتر شدن حرکت جریان خون به سمت ناحیه ‌ی مقعد خواهد شد، و به این صورت به زنده شدن شکاف ‌های جزئی کمک شایانی خواهد کرد و همچنین باعث التیام یافتن پارگی به وجود آمده در بافت خواهد شد. علاوه بر این موارد، شستن نشیمن خارش،  درد و تورم را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد. این درمان به عنوان یکی از برترین درمان‌ها برای شقاق مقعدی در میان همه افراد شناخته شده می باشد.


  مقداری آب گرم تهیه کرده و آن را درون یک لگن بریزید.
  مقداری هم روغن اسطوخودوس به این آب گرم اضافه کرده و هم بزنید.
  سعی کنید در لگن بنشینید و حداقل به مدت پانزده دقیقه در همین شکل بمانید.
  این روش درمانی را در طول روز دو یا سه بار انجام دهید.

  گیاه هماور یا همان گوش خر
   
  دلیل قرار دادن این نوع گیاه در میان درمان‌های خانگی بیماری شقاق مقعدی این می باشد که می‌تواند به سادگی شقاق مقعدی را درمان کند و درد شدید از آن را تا میزان قابل توجهی تسکین نماید. هم ریشه و هم برگ این گیاه از خواص دارویی برخوردار می باشند که روند بازسازی بافت های پوست و رشد نمودن سریع سلول‌ها را تسریع می بخشد. به این صورت این گیاه می تواند باعث بهبود یافتن این نوع بیماری شود.
  در ابتدا باید که یک قاشق غذا خوری هماور خشک را با کمی آب داغ مخلوط نمایید و حدود پانزده دقیقه صبر پیشه کنید تا به طور کامل دم بکشد. بعد آن را صاف نمایید و صبر کنید تا کاملا خنک شود. منطقه‌ی مورد نظر را با استفاده کردن از این محلول دو یه سه بار در روز بشویید.
  همینطور شما می‌توانید که چای گیاه هماور را به شکل کمپرس بر روی منطقه‌ی آسیب‌ دیده استفاده نمایید.
  طریقه دیگر استفاده کردن از عصاره‌های که گیاه هماور دارند می باشد که بدون تجویز پزشک هم به فروش می‌رسند. برای استفاده کردن از این عصاره ها برای التیام شقاق نیاز است آن را به شکل مستقیم بر روی ناحیه ‌ی آسیب ‌دیده دو یا سه مرتبه در طول روز استعمال نمایید.
  سرکه سیب
   
  جدول درمان‌های منزلی جهت درمان شقاق مقعدی بدون به حساب آوردن سرکه سیب کامل نمی باشد این سرکه سیب می باشد که برای درمان این پدیده می تواند بسیار عالی عمل کند و اگر به درستی استفاده شود حتما در جهت درمان یافتن این بیماری نقش اساسی ایفا خواهد کرد. سرکه سیب در درمان یبوست هم تاثیرگذار می باشد و یبوست یکی از عوامل اصلی به وجود آمدن شقاق مقعدی می باشد.
  همچنین، فیبر محلول شده در آب که با اسم پکتین که در سرکه سیب موجود می باشد، این توانایی را دارد که تا اندازه بسیار خوبی عملیات هضم را تسریع بخشد و همینطور حرکات روده را التیام بخشد.
  یک یا دو قاشق سرکه سیب را در آب حل نمایید و در صورت علاقه مندی عسل را هم اضافه نمایید سپس در روز دو یا سه بار استفاده کنید.  نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
  - دانلود بازی رزیدنت اویل 2 سیدی 2 کلر - - دارد - لینک دانلود

  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب شقاق مقعدی چیست و چگونه درمان می شود؟ بخش دوم
  تعداد کل بازدید ها: 542
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه