راه های کنار آمدن با بیماری کرونا

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • راه های کنار آمدن با بیماری کرونا
 • راه های کنار آمدن با بیماری کرونا

  هنگامی که یک فرد با نوعی از بیماری های مزمن روبرو می شود روزهای سختی را در پیش رو خواهد داشت و در این روزها مقدار زیادی از توانایی های روزمره خود را از دست می دهد و همه آن کارهایی را که به سادگی انجام می داد بعد از مبتلا شدن با بیماری برای او سخت و نفس گیر خواهند بود . تعداد بسیار زیادی از این افراد ، تا زمانی که این مشکلات و یا بیماری کرونا خود را نپذیرند و با آن کنار نیایند،به مشکلات زیادی برخورد می کنند و این مشکلات که اکثرا روحی روانی هستند مثل خشم ، بی تابی ، افسردگی شدید، بی قراری ، انکار و چانه زنی،خوشبختانه بعد از مدتی بهبود پیدا می کنند که البته این بهبود پیدا کردن باید به کمک گذشت زمان،حفظ روحیه فرد بیمار،کمک های عاطفی و یا مشاوره گرفتن از مشاوران باشد و اگر این ها نباشند روند بهبودی می تواند بسیار طولانی تر و عذاب آور تر شوند.ما در اینجا چند راهکار بسیار عالی و تاثیرگذار را که روند بهبودی فرد را تسریع می بخشند،به شما خواهیم گفت.با ما همراه باشید.
  به طور معمول ما انسان ها هنگامی که با واژه سوگ برخورد می کنیم ، اینگونه به نظر می آید که فردی یکی از عزیزانش را از دست داده است اما سوگ در اصل پدیده ای می باشد که در هر گونه از غصه خوردن و رنج کشیدن دیده می شود . بیماری های صعب العلاج یا بیماری های مزمن بیماری هایی می باشند که در طی آن فرد توانایی ها و سلامت خود را تا مقدا زیادی از دست می دهد و باید قبول کند که تا همیشه بتواند با آنها کنار بیاید ، اما چگونگی کنار آمدن با بیماری کرونا در افراد مختلف مشابه یکدیگر نمی باشد و برخی از افراد واقعا در این راه به کمک نیاز دارند چرا که بدون کمک کردن دیگران ، مراحلی که اصطلاحا به آنها سوگ گفته می شود (افسردگی،  خشم ، بی تابی ، بی قراری،  انکار ، چانه زنی و ناکامی) طولانی تر خواهند شد و می توانند که به بیمار و خانواده او آسیب های جدی وارد کنند و به طور کلی مراحل بیماری را سخت تر و غیر قابل قبول بکنند که در این صورت بدن هم مقدار بیشتری از توانایی های خود را از دست خواهد داد.

  بیماری خود را از دیگران پنهان نکنید

  بررسی ها نشان داده است که پنهان نمودن بیماری کرونا به وسیله شخص بیمار یا خانواده او شرایط را بسیار سخت تر می کند و می تواند که آسیب های وارد شده را وارد مرحله جدیدی بکند که بسیار هم خطرناک هستند. حتی گاها دیده می شود هنگامی که دوستان و نزدیکان احوال بیمار را جویا می شوند با برخوردی خشن و یا سرد از طرف آنها مواجه می شوند . این عمل میان اطرافیان و خانواده فاصله زیادی به وجود خواهد آورد و سبب می شود از حمایت های احتمالی دیگران محروم شوند . تصور کنید که شخص بیمار در بیمارستان بستری شده است یا اینکه به خاطر شرایط بیماری کرونا دائما مجبور است که به مطب پزشک مراجعه کند. بردن اطفال و کودکان به این مکان ها ممنوع است و ممکن است که خانواده بیمار تصمیم بگیرند که کودک خود را در خانه یکی از اقوام نگه دارند تا خود به مطب پزشک مراجعه کرده و برگردند اما اگر رابطه با نزدیکان بخاطر وجود برخوردهای سرد و خشن از بین رفته باشد دیگر چنین شرایطی برای خانواده بیمار وجود ندارد.

  عدم پذیرش بیماری کرونا پیامدهای منفی دارد

  در چنین مواقعی از خانواده بیمار و خود بیمار انتظار می رود که با دقت زیاد در مورد پذیرش و عدم پذیرش و پیامدهای مثبت و منفی ناشی از این موارد تفکر کنند و ببینند که آیا عم پذیرش بیماری کرونا به آن ها لطمه وارد نمی کند و یا اینکه روند بیماری را سخت تر نمی کند؟ . بدون شک قبول کردن و پذیرش بیماری کرونا و یا کمک کردن به وسیله دیگران ، شرایط زندگی را آسان تر خواهد نمود . همچنین هنگامی که فرد بیمار شرایط بیماری کرونا خود را می پذیرد می تواند که راه حل های گوناگونی را هم  برای درمان پیدا کند . حفظ روحیه فرد بیمار کاملا با پذیرش و عدم پذیرش بیماری کرونا از سوی او در ارتباط می باشد.


  برچسب ها : کرونا کنار آمدن با کرونا بیماری کرونا کنار آمدن با بیماری کرونا

  آمار باز دید این مطلب راه های کنار آمدن با بیماری کرونا
  تعداد کل بازدید ها: 164
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه