روش هایی برای مقابله با بیماری های سخت مثل کرونا و سرطان

 • زمان درج : 17 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • روش هایی برای مقابله با بیماری های سخت مثل کرونا و سرطان
 • روش هایی برای مقابله با بیماری های سخت مثل کرونا و سرطان

  رها کردن محدودیت ها
  شیوه زندگی و وضعیت های حال حاضر را باید که از شرایط فیزیکی ارزیابی نمود . شخص بیمار تا قبل از مبتلا شدن به بیماری(مثل کرونا و سرطان) چگونه زندگی خود را می گذرانید و اکنون چه تغییراتی در زندگی او ایجاد شده است؟ آیا این تغییرات به سود او بوده اند یا باعث شده اند که شرایط او سخت تر از قبل شده باشد؟این تغییرات باعث شده اند که تحمل بیماری برای او سخت تر باشد یا ساده تر؟
  شکی نیست که در زندگی شخص بیمار محدودیت هایی به وجود آمده است اما به هر حال هنوز هم توانمندی هایی باقی مانده که باید از آن ها به درستی استفاده شود چرا که این توانمندی ها می توانند تا حد قابل توجهی به شخص بیمار کمک کنند . اما سوال اینجا است که با این توانمندی ها باقی مانده چه کارهایی می توان انجام داد؟آیا راه های استفاده از این توانمندی ها را می شناسید؟ آیا می توانید نحوه صحیح استفاده از این توانمندی ها را به شخص بیمار آموزش دهید ؟ پیش از هر چیز در اینجا باید که به نقاط قوت اوج داد و آن ها را شکوفا کرد تا میزان ناتوانی های شخص بیمار تا حدودی جبران شوند . از سوی دیگر ، خود شخص بیمار باید میزان انتظارات خود را با توجه به وضعیت خود در حد متعادلی قرار دهد . با نظر به وضعیت جسمانی نیاز است روند زندگی ، نیازهای روزانه مانند غذا خوردن و میزان فعالیت ها مانند راه رفتن و غیره تغییر پیدا کنند . هنگامی که فرد بیمار به این نوع بینش می رسد که بیماری او باید به بخشی از زندگی او تبدیل شود ، با شخص درمانگر خود هم همکاری و تعامل بیشتری پیدا می کند و این مورد باعث می شود شخص بیمار با بیماری خود کنار بیاید و به گونه ای آن را قبول کند . این روند قطعا به بهتر شدن وضعیت کمک شایانی خواهد نمود و باعث می شود که روحیه بیمار هم تا حد قابل توجهی بالاتر برود،روحیه مهم ترین موردی است که در هنگام بیماری (مثل کرونا و سرطان) می تواند که به شخص بیمار کمک بسیار زیادی بکند و باعث شود که او سختی کمتری را متحمل شود . اگر این موارد به خوبی رعایت شوند باعث می شوند که بیمار با بیماری (مثل کرونا و سرطان) خود کنار بیاید و زندگی ساده تری هم داشته باشد.

  کمک خواستن از خداوند برای مقابله با بیماری های سخت مثل کرونا و سرطان بسیار آرامش بخش است

  کمک خواستن از پروردگار ، کمک بسیار زیادی به بیماران خواهد کرد . آندره ژید ، پژوهشگر بزرگ فرانسوی در یکی از کتاب های مشهور خود که زندگی نامه یکی از بزرگان ادبیات یعنی فئودور داستایوفسکی را بررسی می کند در این باره می نویسد :
  داستایوفسکی به بیماری (مثل کرونا و سرطان) صرع مبتلا شده بود و در روزهای پایانی عمر خود ، تصمیم گرفت که پنج کتاب را بخواند و به همین دلیل از دوستان نزدیک خود خواست که این پنج کتاب را برای او فراهم کنند یکی از این پنج کتاب قرآن کریم بود.
  تجربه اثبات نموده است ، انسان های معنوی به تقدیر و حکمت اعتقاد کامل دارند و همین مورد باعث می شوند که زندگی ساده تری داشته باشند و در شرایط دشوار زندگی مانند بیماری روحیه بالاتری داشته باشند.

  ورزش کردن برای مقابله با بیماری های سخت مثل کرونا و سرطان بسیار مهم است

  با اینکه تغذیه و نوع غذا خوردن نقش بسیار مهمی در تسریع کهنسالی دارند اما ورزش کردن هم نقش کاملا اساسی در ، فشارهای روانی و کاهش استرس بیمار و در پایان کنار آمدن او با بیماریورزش کردن بیمار باید دقیقا با توجه به بیماری او در نظر گرفته شود و بیمارانی که شرایط دشواری دارند هرگز نباید که به سراغ ورزش های سنگین بروند بهتر است که نوع ورزش با توجه به نوع بیماری (مثل کرونا و سرطان) توسط پزشک برای بیمار در نظر گرفته شود.
  مهارت های زندگی را یاد بگیرید
  تلاش کردن برای یاد گرفتن مهارت های زندگی و ارتبط برقرار کردن با روش های ی جدید زندگی نیز کمک فراوانی به شخص بیمار و خانواده او خواهد کرد .در خانواده متوسطی که در آن خانمی از بیماری سرطان دهانه رحم رنج می برد می تواند که با یاد گرفتن حرفه ای مانند ساخت عروسک و یا دوخت جوراب های شیشه ای جدا از اینکه کسب درآمد کند،روحیه خود را نیز حفظ نموده و در نتیجه باعث شود که بیماری را ساده تر بپذیرد.
  برچسب ها : روش هایی برای مقابله با بیماری های سخت مقابله با بیماری های سخت مقابله با بیماری های سخت مثل کرونا و سرطان کرونا سرطان

  آمار باز دید این مطلب روش هایی برای مقابله با بیماری های سخت مثل کرونا و سرطان
  تعداد کل بازدید ها: 257
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه