عوامل پارگی کیسه صفرا و علائم مربوط به پارگی کیسه صفرا

 • زمان درج : 27 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • عوامل پارگی کیسه صفرا و علائم مربوط به پارگی کیسه صفرا
 • عوامل پارگی کیسه صفرا

   کیسه صفرا به راحتی پاره نمی شود مگر آنکه بیماری در بدن رخ دهد و در نهایت سبب ملتهب شدن این عضو شود یا ضربه ای به آن وارد گردد.
  معمولا اندام های داخلی در بدن ما به راحتی دچار آسیب نمی شوند ، دلایلی خاص وجود دارد که در تعداد کمی از افراد سبب تغییراتی در وضعیت سلامتی آنها خواهد شد. بنابراین باید در سلامت این اندام ها در تلاش بود ، علاوه بر آن از هر نوع ضربه ای هم به این اعضا نیز پیشگیری کرد. در صورتی که کیسه صفرا در بدن شما دچار پارگی شود احتمال بروز هر نوع اتفاقی برای کبد هم دور از انتظار نیست زیرا این دو عضو در کنار یکدیگر هستند و آسیب های آنها بر هم مؤثر خواهد بود.
  وظیفه اصلی مربوط به کیسه صفرا هضم نمودن چربی های داخل روده ها است. زیرا کبد نیز در زمان فعالیت آب زرد را تولید خوهد کرد ، این آب زرد در کیسه صفرا هیچ کاربردی به جز هضم نمودن چربی ها را ندارد.  در صورتی این زردآب در هر جایی به جز کیسه صفرا قرار داشته باشد قطعا عوارضی را برجای خواهد گذاشت. چربی ها هم به میزان اصلی خود هضم نمی شود. برخی از افراد زمینه ای برای مشکلات کیسه صفرا دارند که یکی از آنها ایجاد سنگ در صفرا می باشد.
  در مواردی که پارگی کیسه صفرا رخ می دهد باید هرچه سریع تر مراحل مربوط  به پیدا کردن مشکل را نیز انجام دهد حتی پخش شدن ذره ای از این آب زرد تولید شده به سایر نواحی بر عملکرد آنها تأثیر گذاشته و در نهایت سبب عفونت کردن محل پارگی خواهد شد. هرچه که به جلو می روید درد مربوط به شما شدیدتر خواهد شد. التهاب در دیگر اعضایی که با آب زرد در تماس بوده اند هم به نوعی محتمل است.
  در افرادی که زرد آب به دیگر اعضا نشت پیدا کند عفونت در خون یکی از بزرگ ترین و مهم ترین عوارض خواهد بود که حتی در برخی از موارد در صورت بی توجهی به مرگ یک فرد منجربه می شود. هرچه عفونت در خون شدیدتر شود بدن شوکی را تجربه می کند که تاکنون همانند آن را نداشته و به همین دلیل نمی تواند مقاومتی را نسبت به آن نشان دهد. این بیماری و عفونت در افرادی که سیستم ایمنی در آنها دچار ضعف بیشتری  باشد به شدت بیشتری فرد را از پای درآورده و ضعیف خواهد کرد.     
  چه بیماری هایی بر پارگی کیسه صفرا مؤثر هستند؟
  پاره شدن کیسه صفرا می تواند به دلایل متنوعی رخ دهد. به عنوان مثال می توانیم به عوامل میکروبی هم اشاره کنیم. از جمله این عوامل عفونت های ناشی از فعالیت برخی از باکتری ها و علاوه بر آن برخی از کرم ها خواهد بود. شایع ترین کرم های تأثیرگذار از نوع آسکاریس ، علاوه بر آن باکتری های عامل ای کلای هم نمونه ای از آن هستند.
   انواع ضربه های مؤثر بر پارگی کیسه صفرا:
  تصادفات بسیار شدید رانندگی که با ضربه به شکم همراه است
  افتادن با سرعت زیاد بر روی شکم
  ضربات معمولی تا شدید در ورزش های تهاجمی بر روی شکم

  علائم مربوط به پارگی کیسه صفرا:

   علائمی همانند حالت تهوع شدید به همراه استفراغ
  درد شدید در قسمت میانی شکم در سمت راست و بالا
  زرد شدن چهره و پوست بخصوص زرد شدن سفیدی چشم ها
  تب بالای ناشی از عفونت شدید در خون
  به دلیل همزمانی، علائم مربوط به آسیب کیسه صفرا همانند سایر اعضای بدن می تواند در تشخیص این بیماری برای پزشک اختلالاتی را به وجود آورد.  بنابراین باید پزشک شما در تشخیص این بیماری بسیار خبره باشد تا بتواند بهترین راه حل ها را نیز ارائه دهد. بهترین راه های تشخیص قطعی برای چنین بیماری انجام سونوگرافی از محل به همراه سی تی اسکن و علاوه بر آن سونوگرافی از نوع داپلر رنگی خواهد بود. علاوه بر این روش ها می توانیم به انواع آزمایش های تشخیصی هم اشاره نماییم که از جمله ی آنها آزمایش خون ، بررسی پروتئین و همچنین آزمایشی که در آن سرعت رسوب گلبول قرمز در آن مشخص می شود نمونه هایی از آن می باشند.
  برای درمان پارگی کیسه صفرا چه کار کنیم؟
  در زمانی که تشخیص بر آسیب و پاره شدن کیسه صفرار وجود داشته باشد در اسرع وقت باید پارگی کیسه صفرا را با برداشته شدن این عضو از پیشروی آن نیز جلوگیری نمود. این برداشته شدن با استفاده از عمل جراحی لاپاروسکوپی نیز صورت می پذیرد. در برخی از مواقع عمل جراحی از این مسیر می تواند تأثیر منفی را برجای گذارد. بنابراین پزشک تشخیص و ترجیح می دهد تا قسمتی از کیسه صفرا را بردارد.      
  برای افراد که این عضو در بدن آنها برداشته می شود تا مدت ها مشکلاتی را در زمینه ی هضم نمودن چربی ها خواهند داشت. بنابراین نیاز است تا رژیمی را که مصرف می کنند محدود بوده و کاملا کم کالری و چربی باشد تا بدن بتواند اندک چربی ورودی را به نوعی از بین  ببرد. هرچه چربی بیشتر شود قطعا نمی توان آن را جبران نمود. علاوه بر آن برای پیشگیری از عفونت های احتمالی از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود.
   

   

  برچسب ها : علائم مربوط به پارگی کیسه صفرا عوامل پارگی کیسه صفرا کیسه صفرا

  آمار باز دید این مطلب عوامل پارگی کیسه صفرا و علائم مربوط به پارگی کیسه صفرا
  تعداد کل بازدید ها: 296
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه