عمل حلقه معده و علل انجام عمل حلقه معده

 • زمان درج : 19 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • عمل حلقه معده و علل انجام عمل حلقه معده
 • عمل حلقه معده و علل انجام عمل حلقه معده

  یکی از عمل های جراحی که می تواند وضعیت تغذیه ای فرد را تغییر دهد حلقه معده خواهد بود که کاهش وزن را نیز به دنبال دارد.
  برخی از افراد که با هر روشی کاهش وزنی را تجربه نمی کنند به ناچار به عمل حلقه معده روی می آورند. این عمل می تواند برای آنها هزینه ی زیادی را در بر داشته باشد اما در نهایت سبب تغییر در وزن خواهد شد. در اصطلاح پزشکی به این عمل باندینگ معده هم می گویند که با روشی خاص ورودی معده را کوچک تر می کنند و در نهایت فرد غذای کمتری را نوش جان خواهد کرد. در بین مردم این روش جراحی به نام جراحی لاغری شناخته شده است.
  در این عمل جراحی باندی را برمی دارند و با استفاده از آن دور شکم را می پیچانند. فردی که چنین شرایطی دارد زمانی که غذای کمی هم می خورد احساس سیری به او دست می دهد. پس رفته رفته می تواند کالری موجود را کاهش داده و در نهایت وزن فرد مورد نظر را در طی مدت زمان مناسب کاهش دهد. این مدت زمان نسبت به سایر روش ها کمی کوتاه تر خواهد بود اما در هر صورت باید عمل جراحی انجام شود.     
  چنین افرادی معمولا وزن خود را در محدوده ی ایده آل نگه می دارند و بنابراین می توانیم بگوییم که وزن اصلی آنها در حدود 50 درصد کمتر از سایر افراد خواهد شد. فرد شاید تغییری را در رژیم غذایی خود ندهد اما در هر صورت غذای کمتری را می خورد زیرا احساسی از گرسنگی کمتر به سراغ او خواهد آمد.   
  برای انجام چنین عمل مهمی قطعا نیاز دارید تا بیهوش شوید ، بنابراین عمل سرپایی یا با بی حسی موضعی نخواهد بود. بیهوشی جنرال یا به روش عمومی بوده و تقریبا دو ساعتی به طول خواهد انجامید. در صورتی که از داروی خاصی استفاده می کنید حتما پیش از آنکه چنین عملی را انجام دهید با پزشک خود در رابطه با این دارو مشورت های لازم را انجام دهید. زیرا هر نوع دارویی می تواند شرایط بدن شما را به صورت کلی تغییر دهد و منجربه عوارضی در طول عمل شود.
  معمولا عمل مربوط به حلقه معده از نوع عمل های تهاجمی نیست و شما می توانید در زمان بسیار کوتاهی بدون هیچ نوع عارضه و جراحی بازی تنها با چند سوراخ از طریق روش لاپاراسکوپی عمل خود را انجام دهید. پس با چند سوراخ و با استفاده از دوربین هایی خاص در داخل معده شما قابل مشاهده خواهد بود . پزشک باندی از نوع سیلیکونی را در قسمت بالایی معده شما قرار می دهد. بنابراین حالت کیسه ای در بالای معده تشکیل خواهد شد. بر اساس نظر پزشک اندازه ی آن قابل تغییر خواهد بود.  
  زمانی که عمل توسط جراح در حال انجام است این احتمال وجود دارد که از سه تا پنج برش نیز استفاده کند. این می تواند به نظر جراح شما وابسته باشد. در این شرایط در داخل سوراخ ها هوایی را وارد می کنند تا اجزای داخلی آن توسط پزشک به آسانی دیده شود.پس از به هوش آمدن بعد از عمل شرایط به گونه ای خواهد بود که شما نیاز به مراقبت به فاصله ی یک روز بعد را دارید. بنابراین باید در بیمارستان بمانید و سپس در شرایطی که حال خوبی دارید به خانه بروید.
  این روش برای افراد بسیار چاق مناسب است زیرا این افراد از نظر نمایه توده بدنی خود در حدود چهل به بالا یعنی اضافه وزن و چاقی را در درجات مختلفی دارند. با استفاده از چنین عمل های جراحی می توانند وزن خود را در مدت زمان کوتاه تری به دست آورند.   در افراد که دیابت نوع 2 دارند و با روش های مختلف رژیم غذایی نمی توانند وزن خود را کنترل کنند این عمل توصیه می شود که در نهایت می تواند چاقی بیش از اندازه آنها و پس از آن قند خون را نیز کاهش دهد.   
  انجام عمل باندینگ معده بدین معنا نخواهد بود که شما از نظر سبک زندگی خود را در محدودیت قرار ندهید و همه چیز را مصرف کنید و ورزش مناسبی را انجام ندهید ، بلکه باید در جریان باشید که این تنها یک روش کمکی خواهد بود و در صورتی که اصول را رعایت نکنید وزن شما دوباره به همان حالت قبلی باز می گردد. بنابراین پس از انجام عمل حلقه معده بهتر است تا با یک متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید.
   شایع ترین عارضه ای که پس از عمل برای شما به وقوع می پیوندد عفونت ناشی از آن خواهد بود. بنابراین در صورتی که در منزل خود برش های ایجاد شده را با دستور پزشک به خوبی مراقبت نکنید احتمال بروز عفونت وجود دارد. پزشک برای پیشگیری به شما آنتی بیوتیک می دهد. در برخی از افراد لخته های خون دیده میشود و در برخی دیگر حلقه معده لغزش پیدا می کند ، علاوه بر آن می توانیم به افزایش ریسک خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا هم اشاره داشته باشیم.

     برچسب ها : عمل حلقه معده حلقه معده معده علل انجام عمل حلقه معده

  آمار باز دید این مطلب عمل حلقه معده و علل انجام عمل حلقه معده
  تعداد کل بازدید ها: 254
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه