چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ 13 مناسبترین راه معالجه پف دور چشم | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 5 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ 13 مناسبترین راه معالجه پف دور چشم | مجله سلامت یاثار
 • چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ 13 مناسبترین راه معالجه پف دور چشم | مجله سلامت یاثار


  دلیل پف زیر چشم و راههای معالجه آن

  چه شما ۲۰ سال داشته باشید چه شخصی مسن و میان سال باشید، پف زیر چشم هایتان مشکل ای آزاردهنده برایتان خواهد بود. به طور متداول پف زیر چشم آژیر ریسک و یا علامت مریضی ویژهی نیست، اما حلقه های سیاه زیر چشم به سادگی سبب می شوند که شما احساس بدی داشته باشید و پیرتر از سن تان به دید برسید، این چیزی ست که برای هیچ کس خوشایند نیست.

  رایج ترین دلیل پف زیر چشم سن مردم است؛ با گذشت زندگی شخص کم کم متوجه پف زیر چشم هایش می شود. پف زیر چشم همواره به صورت حلقه هایی تیره در اطراف چشم خودنمایی می کند و همواره مسئلهی نیست که احتیاج به توجه دکتری داشته باشد ، اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می ‌توانیم از شر پف های آزاردهنده زیر چشم هایمان خلاص شویم؟

  برای جواب به این سوال بایست بدانیم که در وهله اول علت بروز پف زیر چشم ها چیست و چگونه این پف های ناخوشایند را به دست آورده ایم؟ علت ها خیلیی برای بروز این پف ها وجود دارد اما به طور کلی زمانی که بافت‌ های پوست اطراف چشم ‌ها و پلک ضعیف و شل می شوند، مایعی در زیر چشم ‌ها جمع می شود که این مایع به صورت پف خودش را نشان می دهد.

  فاکتور هایی نظیر آلرژی‌ های فصلی، اگزما، احتباس آب در زیر پوست و خوابیدن بر روی صورت می ‌توانند این تقویت را بیشتر شدن کنند. البته اثر وراثت در پف زیر چشم را نبایست نادیده بگیرم. بیایید بعضی رفتارهای مخرب خود نظیر سیگارکشیدن ، استفاده مواد مخدر و الکل را فراموش نکنیم.

  خوشبختانه، شما قادر خواهید بود با تغییر عادت‌ های ویژه و در پیش گرفتن روش زندگی و رژیم خوراکی سالم ، از شر پف زیر چشم هایتان خلاص شوید. بیایید اندکی عمیق ‌تر به این مشکل و راههای معالجه آن بپردازیم. با ما همراه باشید:


  ۱۳ شیوه برای رهایی از پف زیر چشم ها

  پف زیر چشم معضلی است که باپرورش مردم و مسن تر شدن آن ها کم کم ظاهر می شود و یک شکایت همیشگی در میان بیمارانی است که دیگر نظیر گذشته احساس جوانی نمی ‌کنند. بافت چربی نرمالی که برای پشتیبانی از چشم در اطراف چشم وجود دارد گاهی به طرف پلک پایینی حرکت می ‌کند، که این امر سبب متورم به دید رسیدن بخش زیر چشم می شود. افزون بر این، این مایع امکان پذیر است در ناحیه زیر چشم شما جمع شود که که سبب زیاد شدن این تورم می شود.

  چطور می‌ توانید از شر پف زیر چشم های خود خلاص شوید؟ راهکارهای طبیعی متعددی وجود دارند که می ‌توانید برای کم شدن پف زیر چشم هایتان انجام دهید.


 • مواظب آلرژی هایتان باشید:

 • احتمالا شما به مناسبی از آلرژی ها و وقتی که درگیر آن می شوید آگاه هستید. آلرژی با عطسه های مداوم و آبریزش چشم و بنینی همراه است که این موضوع چشم های شما را نیز تحت اثر قرار خواهد داد و سبب بروز پف زیر چشم خواهد شد و این موضوعی پرهیز ناپذیر است.

  سعی نمایید برای مدیریت آلرژی هایتان از روغن های الزامی مصرف نمایید و قبل از فرا رسیدن فصل آلرژی هایتان معالجه آن را آغاز نمایید. افزون بر این برای اینکه آلرژی ناگهانی غافلگیرتان نکند، مناسبتر است همیشه یک قوطی کوچک از آمیخته روغن‌ های خوب آلرژی تان را همراهتان داشته باشید.


 • استفاده نمک را به حداقل برسانید:

 • اغلب استفاده بیشتر نمک با فشار خون بالا همراه است، اما آیا می دانستید که سدیم موجود در نمک جمع شدنمایع و تورم دور چشم را به دنبال دارد؟؟ برای حل این موضوع مناسبتر است از نمک های دریایی تصفیه شده آن هم به میزان کم مصرف نمایید.

  از استفاده خوراکی های لبریز از نمک، نظیر پیتزا و بعضی از سوپ ها پرهیز نمایید. از سبزیجات تازه، به ویژه کرفس، مصرف نمایید، که می ‌تواند به مهار اشتیاق شما برای نمک یاری کند!


 • ورزش نمایید:

 • ورزش یک شیوه طبیعی برای کم شدن نشانه ها پیری است و می‌ تواند شادابی را به پوست برگرداند، با انجام نرمش های ویژه پوست ناحیه اطراف چشمان تان را شاداب نمایید!

  ماری ورونیک نادیا (Marie-Veronique Nadeau) مربی و نویسنده‌ کتاب «کشیدن پوست صورت با یوگا» در این مورد معتقد است که یوگای صورت شامل تمرینات ملایمی برای عضلات آن است که به آرامش و سفت شدن عضلات صورت یاری می کند.

  این تمرینات ملایم به صورت فشار ملایم سر انگشتان و حرکت آرام انگشتان روی پوست است که البته شیوه های متفاوتی دارد. یوگای منظم در کم شدن پف زیر چشم اثر اثربخشی دارد.

  حالت‌های معکوس نظیر ایستادن بر روی شانه و خم شدن، می‌ توانند به زیاد شدن گردش خون به سمت صورت یاری کنند که مایع اضافی را باخود حمل می‌ کند و به تسکین تورم چشم ها یاری می‌ کند.


 • وضعیت و نحوه خوابیدنتان چگونه است؟ آن را اصلاح نمایید:

 • خوابیدن به پشت از جمع شدنمایع دور چشم تحت اثر نیروی جاذبه جلوگیری می کند. برای خوابیدن مناسبتر می توانید یک بالش دیگر در زیر سرتان اضافه نمایید.

  فراموش ننمایید که مصرف یک بالش اضافه برای مناسبتر خوابیدن شماست و اگر با این بالش اضافه بی خواب شده و یا اذیت می شوید احتیاجی به مصرف آن نیست، چرا که نخوابیدن خود فاکتوری است که قادراست به تیرگی زیر چشم ها بیانجامد.


 • برای شستشو با آب نمک نتی پات (neti pot) را امتحان نمایید.

 • آیا تا به حال چیزی در مورد نتی پات (neti pot) چیزی شنیده اید؟ این یک معالجه طبیعی است که می توانید به عنوان قسمتی از روال هر روزه خود برای یاری به جنگیدن با پف چشم ها انجام دهید. در حقیقت نتی پات نظیر یک قوری کوچک است و قادراست در بیشتر فروشگاه های بهداشت مواد خوراکی و یا آنلاین یافت شود.

  آب نمک درون این وسیله قادراست تمام رطوبت اضافی سینوس ‌های حاصل از آلرژی فصلی، سرماخوردگی یا عفونت را جذب کند. برای مصرف، آب ‌نمک درون آن را را از یکی از سوراخ‌ های بینی به داخل بکشید و بگذارید تا از سوراخ دیگر کاملا تخلیه شود.

  مناسبتر است این کار را در حمام انجام دهید. امکان پذیر است در ابتدا این کار به دیدتان عجیب و غریب بیاید، اما در حقیقت خیلی تمیز است و سبب تصفیه سینوس ‌ها شده و به شما احساس سرزندگی می قسمتد.


  پاک کردن آرایش قبل از خواب

  1. قبل از رفتن به رختخواب، آرایش تان را پاک نمایید.

  باقی ماندن آرایش بر روی چشم های شما در زمان خواب قادراست چشم های شما را برانگیختن کند و سبب آبریزش چشم، التهاب و پف زیر چشم شود. برای جلوگیری از برانگیختن پف چشم قبل از خواب حتما آرایش چشم هایتان را به طور کامل پاک نمایید.


 • از میل کردن الکل پرهیز نمایید.

 • الکل سبب کم آبی جسم و پوست شما می شود. این فقدان آب جسم قادراست سبب شود که ناحیه حساس اطراف چشمان شما تیره و تاریک به دید برسد. افزون بر این ، الکل قادراست خونریزی و خستگی چشم را به دنبال داشته باشد.

  توصیه ما به شما استفاده آب به جای الکل است، با استفاده آب زیادتر شما احساس بانشاط بودن زیادتری خواهید کرد، از کم آبی جسم جلوگیری می شود و پوست اطراف چشم تان باطراوت تر و درخشان تر خواهد شد.

  همینطور بخوانید: پیامد میل کردن شراب

 • سیگار کشیدن را ترک نمایید

 • آیا می ‌دانید که سیگار کشیدن پوست صورت و دیگر اعضای بدن‌ تان را خشک و ضعیف می کند؟ افزون بر خشکی پوست، سیگار کشیدن سبب ایجاد پیری زودرس در پوست اطراف چشم می شود.

  مواد شیمیایی موجود در سیگار سمی هستند و می توانند سبب برانگیختن اطراف چشم ها شوند که افزون بر چروک شدن پوست قادراست پف و حلقه های تیره در زیر چشم را مشخص سازد.

  اگر اعتیاد شما را گرفتار کرده‌ است، امکان پذیر است بخواهید بعضی روش‌ های طبیعی برای ترک سیگار را امتحان نمایید.


 • کمپرس سرد و خیار را امتحان نمایید.

 • اگر چشم‌هایتان ورم کرده و در بخش زیر آن متوجه پف شده اید، کمپرس سرد را امتحان نمایید. این کار نه تنها پف چشم هایتان را کم شدن می دهد بلکه قادراست خیلی آرام قسمت بوده و طراوت را به چهره تان می قسمتد.

  برای این کار می‌ توانید از دو قاشق تمیز و سرد، قطعات خیار سرد شده یا کیسه‌ های کوچک چای آمیخته شده با یک قطره روغن اسطوخودوس را روی چشم‌ هایتان قرار بدهید. دقت نمایید که دمای سرد بودن این مواد چیزی است که این معالجه خانگی را اثربخش می ‌سازد.


 • مواظب نور خورشید باشید.

 • بیشتر قرار گرفتن دربرابر نور خورشید افزون بر خشک کردن پوست، سبب چروک شدن و افتادگی پوست می شود.

  یک کرم ضد آفتاب مناسب ، یک عینک آفتابی مقاوم دربرابر اشعه و یک کلاه خوب می ‌تواند از چهره شما در برابر اشعه‌ های زیان آورمراقبت کرده و پوست اطراف چشم ‌ها را از چروک و تیره شدن به دلیل تاثیرات خورشید حفظ کند.


 • سیب زمینی

 • سیب زمینی؛ همین چیزی که میل کردنش را دوست دارید، اما می‌توانید بابت قابلیتش جهت از بین بردن پف پای چشم هم دوستش داشته باشید. و کاربردش هم خیلی ساده است!

  • چند دقیقه سیب زمینی را فریز نمایید، سپس به دو نیمه تقسیمش نمایید.
  • چشمان‌تان را ببندید و هردو نیمه را دور پلک‌ها و بخش پای چشم به آرامی بچرخانید.
  • سپس هر نیمه را روی یک چشم گذاشته و مطمئن شوید که ناحیه پای چشم‌تان را هم بپوشاند.
  • برش‌های سیب زمینی را روی چشم‌های‌تان به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نگه دارید. همین!

 • املت سفیده تخم مرغ

 • هرچند لذیذ به‌دید می‌رسد اما قرار نیست آن را میل کنید. برای‌تان می‌گویم که تخم‌مرغ چگونه به شما دررفع کردن این پف‌ها یاری می‌کند:

  • چند عدد سفیده تخم‌مرغ را در یک کاسه آمیخته نمایید
  • یک برس بردارید(تمیز باشد!) و سفیده تخم مرغ را روی پلک‌ها و پای چشم‌تان پخش نمایید
  • صبر نمایید تا این ترکیب خشک شود (محدوده ۲۰ دقیقه) و با آب ولرم بشویید.

 • شیر به‌عنوان یک نجات‌قسمت

 • قرنهاست که از شیر در رژیم‌های زیبایی به‌عنوان مناسبترین کرم روشن‌کننده مصرف می‌شود. حتی کلئوپاترا هم برای غذا پوستش از وان شیر بهره می‌برد. و اگر این کار برای کلئوپاترای قدرتمند و بزرگ به اندازه به اندازه مناسب بود، پس مسلما برای ما هم مناسب است. درنتیجه، چگونه از شیر برای به‌حداقل رساندن پف‌های زیرچشم مصرف کنیم؟ خیلی ساده، شما بایست:

  . شیر را مستقیما از یخچال داخل کاسه کوچکی بریزید

  . پدهای نخی را داخل شیر فرو برده

  . این پدها را روی چشم‌ها گذاشته و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نگه دارید

  برای زمانی که پف‌های پای چشم به‌علت حفظ آب هستند، شیر سودمند است و همینطور با خنک کردن زیرچشم‌ها، سبب می‌شود پف‌ها کمتر به چشم بیایند. هر روز این کار را انجام دهید و آن را قسمت متداول رژیم زیبایی‌تان نمایید. موفق باشید!


  ریسکات طبیعی، در مقابل روش های غیرطبیعی معالجه پف زیر چشم

  پوست اطراف چشم‌ ها خیلی حساس است. در زمان اعمال هر چیزی در اطراف یا نزدیک چشمان خود بایست خیلی مواظب باشید.

  همانطور که در بالا توضیح داده شد، اکثر روش‌ های طبیعی نبایست سبب بروز مسائل شود. اما اگر این تورم بیشتر شدن شد و یا متوجه هرگونه ناراحتی شدید، به دکتر خود رجوع نمایید.

  بسته به دلیل پف زیر چشم شما، معالجه امکان پذیر است شامل شیوه های غیر طبیعی یا شیوه های متداولی شامل کرم های بدون نسخه یا شیوه هایی نظیر تزریق بوتاکس باشد.

  بازتاب ‌های آلرژیک هم امکان پذیر است رخ دهد، درنتیجه اگر تغییر رنگ یا سوزش زیادتری را تجربه کردید، با دکتر خود ارتباط بگیرید.

  یک شیوه جراحی پلاستیک که به عنوان blepharoplasty شناخته شده است یک گزینه معالجه ای متداول است که در صورتی که گزینه های معالجه دیگر پاسخگو نباشند، امکان پذیر است توسط کارشناس پوست شما توصیه شود. اما به دلیل داشته باشید که هر جراحی می ‌تواند پرمخاطره باشد، و جراحی زیبایی امکان پذیر است توسط بیمه تندرستی شما پوشش داده نشود.

  هر نوع بی قراری در این زمینه را با کارشناس پوست و یا جراح پلاستیک در میان بگذارید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟ 13 مناسبترین راه معالجه پف دور چشم | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 63
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه