محل خوب دوسیکل بازی کجاست؟ | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 29 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • محل خوب دوسیکل بازی کجاست؟ | مجله سلامت یاثار
 • محل خوب دوسیکل بازی کجاست؟ | مجله سلامت یاثار


  کجا میتوانیم دوسیکل سواری کنیم؟

  دوسیکل سواری از بدو تولید اولین دوسیکل مورد توجه عامه مردم قرار گرفت .

  از دوسیکل های بدون رکاب اولیه تا امروز که گونه های مختلفی از دوسیکل های شهری و کوهستان در بازار  و فروشگاه های اینترنتی بزرگی نظیر کراس اسپرت یا دیجیکالا به فشیوه می رسند .

  مسیر ویژه دوسیکل بازی بچه ها و بزرگسالان

  اوایل که هنوز ماشینی اختراع نشده بود مردم با خیال آسان می توانستند در کوچه پس کوچه های شهر با دوسیکل تردد کنند؛ اما ورود ماشین به میزان شهرها برای دوسیکل سواران یک ریسک جدی محسوب میشد.

  هر چه شهرها پیشرفت یافتند و بزرگراه ها و اتوبان ها ساخته شدند، مصرف دوسیکل به مناطق کمتر و ویژه تری ممحدوده شد .

   بعد از انقلاب صنعتی و زیاد شدن آلودگی هوا در شهرهای بزرگی مثل لندن، کشورهای پیشرفت یافته تدابیری جهت کنترل و کم شدن این آلودگی اندیشیدند که یکی از آنان ایجاد مسیرهای تخصیصی دوسیکل سواری و تشویق مردم به مصرف دوسیکل بود .

   در چند سال گذشته شاهد بروز این تغییر در میزان بعضی از شهرهای بزرگ کشورمان نظیر تهران، اصفهان ، مشهد، قزوین و … هستیم . درنتیجه مردم با اعتماد خاطر و ایمنی زیادتر با مصرف دوسیکل هم به تندرستی خود یاری می کنند و هم قدمی در جهت کم شدن آلودگی هوا بر می دارند.

  ۶ پیست دوسیکل سواری دوست داشتنی در تهران

  ما در این مقاله قصد داریم محل های خوب برای دوسیکل بازی را تحقیق کنیم. به لطف ایجاد مسیرهای ویژه چرخ سواری در میزان بعضی از شهرهای کشور، مردم بیشتری هستند که برای رفتن به محل کار، تحصیل و یا حتی برای انجام خرید هر روزه خود نیز از دوسیکل مصرف می کنند.

  اما به غیر از خیابان های شهر، بوستان های بیشتری نیز دارای پیست دوسیکل بازی هستند.

  شما می توانید با دوستان ، آشنایان و حتی بچه ها خود به پیست دوسیکل بازی رفته ضمن ورزش و تثبیت قوای جسمی خود، تندرستی روان خود را نیز خوب شدن بقسمتید.

  یکی از برتری های ورزش گروهی این است که ما را در محیطی قرار می دهد که می توانیم به مردم دیگر یاری کنیم و یا از آنان یاری بگیریم و متپیمانانه برای تندرستی خود تلاش کنیم.

  به گزارش کراس اسپرت ، حتی اگر شخصی خوب برای رفتن به پیست دوسیکل بازی نمایان نکردید بی قرار نباشید، مردم بیشتری هستند که تقویت شما را دارند، آنجا می توانید رابطهات خود را گسترش دهید و دوستان و همراهان مناسبی نمایان نمایید که بعضا ماندگار نیز می شوند.

  معرفی پیست های دوسیکل سواری تهران

  در مناطق متفاوت شهر تهران بوستان های دارای پیست دوسیکل سواری وجود دارند که در دنباله آنان را معرفی خواهیم کرد .

  • پیست دوسیکل سواری پارک چیتگر :

  یکی از بزرگ ترین پارک های جنگلی در شهر تهران، پارک جنگلی چیتگر است که در منطقه ۲۲ و در بخش شمالی آزادراه تهران-کرج واقع شده است. یکی از حرفه ای ترین و بزرگ ترین پیست های چرخ سواری در این پارک وجود دارد.

   مسیر پر پیچ و خم این پیست که از کنار درختان جنگل گذر می کند، آن را به یکی از دوست داشتنی ترین پیست های دوسیکل سواری پایتخت تبدیل کرده است. در این پیست دوسیکل های تک نفره و دو نفره و همینطور دنده ای و ساده، به علاقه مندان اجاره داده می شود .

  • دوسیکل بازی دور دریاچه چیتگر :

  کمی آن طرف تر از پارگ جنگلی چیتگر، دریاچه غیرطبیعی خلیج فارس قرار گرفته که امکانات تفریحی گردشگری را برای علاقه مندان فراهم آورده است.

    پیست دوسیکل سواری دریاچه چیتگر دارای سه بخش کوهستانی، شتاب و استقامت است، و علاقه مندان به چرخ سواری می توانند با دوسیکل های خود از آن مصرف کنند و یا دوسیکل های موجود در پیست را به صورت ساعتی اجاره کنند.

  • پیست باغ راه فدک ( پارک ایران زمین) :

  در منطقه ۲ پایتخت، باغ راه فدک که به پارک ایران زمین معروف است قرار دارد که مساحتی به وسعت ۲۷ هکتار دارد. این پارک نیز یکی از زیباترین پیست های دوسیکل سواری پایتخت به طول ۵.۲ کیلومتر را دارد و مردم می توانند درون پیست دوسیکل کرایه کنند و در این پیست زیبا دوسیکل بازی کنند.

  • پیست دوسیکل سواری بهشت مادران :

  یکی از مناسبترین و خوش آب و هوا ترین مناطق تهران، پارک خانم ها بهشت مادران است. این پارک در غرب منطقه سیدخندان قرار گرفته است.

  شکل تپه نظیر این بوستان موقعیت استراتژیکی را بوجود آورده تا مردم از بیرون نتوانند به داخل آن نظر داشته باشند و خانم ها عزیز بتوانند با امنیت خاطر و آرامش، ورزش کنند و اوقات فراغت خود را بگذرانند.

  در این پارک امکانات ورزشی متگونهی نظیر باشگاه ورزشی ، زمین چمن ، استخر ، پیست دوسیکل سواری و … وجود دارد و خانم ها علاقه مند به ورزش میتوانند از آنان مصرف کنند.

  • پیست دوسیکل سواری سرخه حصار :

  یکی از قدیمی ترین و کامل ترین پیست های دوسیکل سواری تهران، در پارک جنگلی سرخه حصار قرار دارد. این پیست در شرق تهران قرار گرفته و علاقه مندان به مصرف آن می توانند با وسیله شخصی خود به آنجا رفته و از امکانات پیست دوسیکل سواری سرخه حصار مصرف کنند.

   این پیست در محیط زیبایی قراره گرفته و مدیده خیلی دیدنی از شهر تهران در آنجا قابل رویت است، که این خصوصیت سبب شده تا علاقه مندان به چرخ سواری حداقل یک بار به آنجا بروند و این پیست زیبا را امتحان کنند.

  یک خصوصیت قابل توجه این پیست، وجود چندین سه سیکل برای مصرف مردم کم توان ذهنی، اوتیسم، سندروم داون و … است، که با هماهنگی با مسئولین پارک جنگلی در هر ساعتی از طول روز در اختیار این اقشار قرار خواهند گرفت.

  • پیست دوسیکل سواری بوستان تمدن :

  پارک تمدن در منطقه ۸ تهران مسیر ویژه ای را برای دوسیکل سواران دردید گرفته است که مردم می توانند در آنجا به چرخ سواری بپردازند.

   این پارک با مجسمه ها و مینیاتورهای زیبایی مربوط به معماری تمدن های گذشته ایران تزئین شده است، بنابراین با دوسیکل بازی در این بوستان می توانید ضمن لذت بردن از فضای طبیعت زیبای این پارک، سفری نیز در طول تاریخ تمدن های گذشته ایران داشته باشید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب محل خوب دوسیکل بازی کجاست؟ | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 186
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه