چطور می توان یخچال را در خانه تعمیر کرد؟ | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 27 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چطور می توان یخچال را در خانه تعمیر کرد؟ | مجله سلامت یاثار
 • چطور می توان یخچال را در خانه تعمیر کرد؟ | مجله سلامت یاثار


  بی قرار نباشید زیرا هر یخچالی بعد از سال ها مصرف امحل دارد گرفتار مسئله شود و یکی از این مسائل سرد و گرم شدن ناگهانی داخل یخچال است. گاهی اوقات گرم بودن داخل یخچال شما را بی قرار می کند البته با اوضاع بازار لوازم خانگی این روزها حق را به شما می دهیم زیرا با زیاد شدن قیمت لوازم خانگی نمی توانید اقدام به خرید مجدد یخچال نمایید درنتیجه بایست به تعمیرات یخچال تان بسنده نمایید.

  شاید برای شما هم سوال باشد که چرا فریزر سرد می کند اما گرم بودن داخل یخچال چه علتی قادراست داشته باشد ؟ سیستم یخچال و فریزر مگر با یکدیگر وابسته نیست ؟ و هزاران سوال دیگر که ذهن شما را درگیر کرده است بایست بگوییم گرم بودن داخل یخچال قادراست هزار و یک علت داشته باشد پس با ما باشید تا این علت ها را برایتان بازگو نماییم .

  آموزش تعمیر یخچال سامسونگ با کاردون

  کمپرسور قلب یخچال است و ایراد در آن مستقیما به سرمای یخچال بر می گردد. اگر سالهاست از یخچال خود مصرف می نمایید و موتور یا کمپرسور صدای بیشتری تولید می کند و همیشه داغ است مطمئن شوید مسئله از موتور یا کمپرسور یخچال است و برای تعمیر آن با کاردون ارتباط بگیرید تا در کمترین وقت در محل شما حاضر شوند.

  ترموستات در واقع مرتب کردن کننده دمای داخل یخچال است و یک قطعه الکترونیکی و مکانیکی است که به وسیله آن دمای داخل یخچال را مرتب کردن می کنیم در صورتی که به علت خراب بودن از این قطعه مصرف نشود دستور روشن شدن به موتور و کمپرسور ارسال نمی شود که سرما به داخل یخچال وارد شود بنابراین داخل یخچال گرم می شود.

  یکی از رایج ترین علت ها گرم بودن داخل یخچال ایراد در گاز یخچال است. اگر گاز یخچال به علت نشتی گاز تخلیه شود و یا در تاثیر مصرف زیاد مدت از یخچال گاز یخچال تمام شود گاز به اندازه از موتور به کندانسور منتقل نمی شود درنتیجه فضای داخل یخچال سرد نمی شود. در ولقع به محض اینکه این مسئله در یخچال شما ایجاد می شود اولین چیزی که ذهن شما را درگیر می کند کم شدن گاز یخچال است. برای برطرف کردن این مسئله شما با تکنسین های کاردون ارتباط بگیرید تا برای شارژ گاز یخچال در محل شما حاضر شوند.

  مناسبتر است بدانید فن را سیستم تنفسی یخچال می دانند زیرا عملیات سرما سازی در یخچال توسط فن انجام می شود. فن گونه های متفاوتی دارد که بایست ابتدا با آن ها آشنا شوید تا بتوانید در صورت بروز مسئله به عیب یابی بپردازید. فن داخلی همان طور که از اسم آن نمایانست هوای گرم داخل یخچال را به هوای سرد تبدیل می کند و سبب گردش هوای سرد می شود. فن کمپرسور در پشت یخچال کنار کمپرسور یا موتور یخچال تعبیه شده است که عملیات خنک سازی موتور یخچال را بر پیمانه دارد. فن اواپراتور وظیفه جریان هوا در سیم پیچ ها را بر پیمانه دارد و در صورت شنیدن صداهای ناهنجار از بخش فریزر بایست به خرابی فن اواپراتور مشکوک شوید برای اینکار مناسبتر است از یک شخص کارشناس و کارآزموده یاری بخواهید.

  دلیل گرم بودن داخل یخچال را می دانید ؟

  فن یخچال یکی از قطعات اصلی و باارزش در یخچال می باشد زیرا این قطعه سبب از دست دادن هوای گرم و خنک سازی داخل یخچال می شود بنابراین سبب گردش هوا و جابه جایی آن می شود. اگر به هر علت فن یخچال کار نکند هوای داخل یخچال گرم می شود و راه شناسایی آن خیلی ساده است در صورتی که از بخش فریزر صداهای ناهنجار به گوشتان رسید بدانید بایست به تعمیر فن یخچال بپردازید.

  یکی دیگر از علت ها خرابی فن یخچال نوسانات برق می باشد که سبب ضرر دیدن فن خواهد شد مناسبتر است برای برطرف کردن این مسئله از محافظ برق مصرف نمایید تا مسئله نوسانات برق رفع شود. اگر برای انجام سرویس دوره ای یخچال تبلی می نمایید مناسبتر است هر چند زمان یکبار فن یخچال را تمیز نمایید زیرا گرد و غبار قادراست به آن ضرر بزند و شما را به دردسر بیاندازد.

  اگر می خواهید از سالم بودن فن یخچال مطمئن شوید بایست برق یخچال را قطع نمایید و به فن یخچال ولتاژ ۲۲۰ ولت وصل نمایید در صورتی که فن آغاز به کار کند به این معنی است که برق به فن می رسد اما اگر فن کار نکرد نشان از خرابی آن می باشد که بایست تعمیر و یا تعویض شود مناسبتر است انجام و شناسایی سالم بودن فن یخچال را به کاردون بسپارید زیرا احتیاج به دانش فنی دارد و در صورت سهل انگاری قادراست به یخچال شما ضرر بزند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چطور می توان یخچال را در خانه تعمیر کرد؟ | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 168
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه