6 راز زیبایی زمان حمام کردن | ماسک صورت بعد از حمام یا قبل از آن؟ | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 26 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • 6 راز زیبایی زمان حمام کردن | ماسک صورت بعد از حمام یا قبل از آن؟ | مجله سلامت یاثار
 • 6 راز زیبایی زمان حمام کردن | ماسک صورت بعد از حمام یا قبل از آن؟ | مجله سلامت یاثار


  پیش از لباس پوشیدن مطمئن شوید که موهای سالم، پوستی درخشان و ناخن‌های فوق‌العاده زیبا دارید!

  رازهای دوش گرفتن

  به طور حتم، یک دوش گرفتن متداولی برای پاک‌ کردن جسم از آلودگی‌ها و موهای جسم است( البته اگر وقت به اندازه داشته باشید)، اما اگر دوش‌ گرفتن شما ممحدوده به شامپو زدن و تمیز‌کردن موهاست، خیلی از چیزها را از یاد برده‌اید.

  برای اینکه دوش گرفتن‌های هر روز و متداولی شما به کاری خوشایند بدل شود، این ریزه‌کاری‌ها را انجام بدهید که البته خیلی هم زمان‌گیر نیستند.

  کلید: پزشک جاشوا زیچنر، رئیس مرکز بهداشت و تحقیقات پوست در مونت سینای معتقد است: ″حتما درباره ترتیب کارهای داخل حمام فکر نمایید، اگر با روش عمل نمایید، شتاب عمل زیادتری خواهید داشت.″ با تفکر درباره کارهایی که ضروری است انجام دهید، حمامی دلچسب را تجربه نمایید که تا به حال نداشته‌اید.


 • برس خشک

 • پاک کردن لایه خارجی پوست خیلی باارزش است و البته فقط ۱۲۰ثانیه زمان ضروری دارد. برس کشیدن روی جسم خشک، گردش خون را سرعت قسمتیدن به کرده و جریان مایع لنفاوی را خوب شدن می‌قسمتد، سمومی که سلول‌ها را احاطه کرده‌اند را دفع می‌کند سپس پوست خشک و مرده را از میزان سلول‌ها می‌زداید و پوستی زنده و درخشنده هویدا می‌شود که مجال نفس کشیدن می‌یابد.

  سیسیلیا ونگ مدیر مرکز مواظبت‌های پوستی در نیویورک می‌گوید: ″یکی از فوق‌العاده‌ترین روش‌ها برای برانگیختن سلول‌های جسم است.″

  وقت مصرف: پیش از اینکه به حمام بروید یک برس با موهای زبر و طبیعی را انتخاب نمایید و از پاها آغاز نمایید تا سمت قفسه سینه بالا بیایید و این عمل را بین ۳تا ۵دقیقه تکرار نمایید.


 • آب‌رسانی به موها

 • برای دارا بودن موهایی براق‌تر و ابریشمی‌تر ، یک یا دوبار در هفته، نرم‌کننده متداولی خود رابا نرم‌کننده قوی‌تر جانشین نمایید. جیمی آن، مدیر مرکز زیبایی NYC’s معتقد است: ″ آب گرم با بخار بی‌شمار، کاندیشنر را در عمق تارهای موی شما فرو می‌برد.″ احتیاجی به محصولات خیلی ویژه و فانتزی نیست. جیمی اضافه می‌کند:

  شما می‌توانید از سرم‌های شامل روغن مصرف نمایید و یا فقط از روغن زیتون موجود در آشپزخانه خودتان مصرف نمایید.

  وقت مصرف: اگر موهایتان را شامپو زده‌اید، بلافاصله بعد از آبکشی موها، کاندیشنر و یا روغن را روی سرتان بمالید و اجازه دهید که موهای شما را نرم کند و شما در این فاصله بقیه بدنتان را بشورید.

  اگر مجال مالیدن روغن روی موها را بعد از شامپو زدن ندارید، پیش از اینکه وارد حمام شوید روغن را روی موها بمالید و قبل از خارج شدن آن را آبکشی نمایید تا مدت تاثیر قسمتی آن زیاد شود.


 • ماسک سریع صورت

 • لزومی ندارد ۳۰دقیقه برای ماسک صورت زمان تلف نمایید. برخی از ماسک‌ها فقط ۱۰دقیقه وقت برای تاثیر قسمتی ضروری دارند، ماسک بایست در ردیف اولین کارهای شما باشد و فقط چند ثانیه وقت ضروری است تا آن را بر روی صورتتان بگذارید.

  به اعتقاد ونگ: ″ گذاشتن ماسک پیش از دوش گرفتن واقعا فوق‌العاده است، چون بخار، منافذ پوست را باز می‌کند و همه ی مواد غذایی و ویتامین‌ها به راحتی جذب پوست شما می‌شود.″

  ماسک‌های ژله‌ای که وضعیت کرمی دارند برای مصرف در حمام خوب‌تر هستند؛ آنان نرم و لطیف هستند اما از روی پوست مرطوب سر نمی‌خورد.

  اگر خودتان می‌خواهید در خانه این ماسک را بگذارید، از فایده آب‌رسانی مواد ارگانیک نظیر عسل بهره ببرید. ونگ توصیه می‌کند دانه چیا را به ماسک‌های خود اضافه نمایید تا لایه‌برداری ملایمی هم انجام داده باشید.

  وقت مصرف: بعد از اینکه صورت خود را کاملا تمیز کردید، ماسک را کاملا روی صورت بگذارید و تا قبل از آبکشی کل بدن، اجازه دهید روی صورتتان بماند.

  همینطور بخوانید: ماسک دست ساز برای صورت

 • شستشوی پوست

 • پزشک زینچر معتقد است: ″یکی از بزرگترین اشتباهات مردم تمیز کردن پوست‌های خشک با پاک‌کننده‌های صابونی است.″ به جای مصرف آن‌ها، برای دارا بودن پوستی نرم و لطیف، صابون‌های خشک کننده را با شامپو جسم یا روغن شستشو عوض نمایید و به جای کرم‌های قدیمی اصلاح، از روغن اصلاح، برای از بین بردن موهای جسم مصرف نمایید.

  شستن جسم با این محصولاتِ کاملا سودمند، پوستی بشاش و درخشان برایتان به ارمغان می‌آورد. برای لطافت زیادتر پوست در انتهای کار، چند قطره از شامپو جسم را کف دستتان ریخته و با میزانی شکر خام یا نمک دریا آمیخته کرده و به آرامی روی جسم خود بمالید تا همراه با پاکیزگی، پوستی نرم و لطیف نصیبتان شود.

  1. یک دقیقه زمان هم برای مانیکو پدیکور

  بعد از مصرف نرم‌کننده مو دست‌های شما وضعیت لغزنده‌ای نمایان می‌کند؟ آنان را آب نکشید. پزشک آن توصیه می‌کند که: آن را روی پاشنه پاها بمالید، تا لطیف شوند و حتی بعد از مالیدن آن با مصرف برس ناخن می‌توانید زیر ناخن‌ها را هم تمیز نمایید.

  وقت مصرف: بعد از مصرف نرم‌کننده، اگر پاهای شما به توجه زیادتری احتیاج دارد، از لیف‌هایی با الیاف طبیعی مصرف نمایید. لیف را به پاشنه پاها بکشید تا کف پاهای نرمی داشته باشید.


 • کل بدن

 • برای اینکه مطمئن شوید که درخشندگی و جلای پوست شما تا ساعت‌ها بعد از حمام حفظ خواهد شد، جسم خود را مناسب خشک کرده و سپس کل بدنتان را با لوسیونی ملایم ماساژ دهید.

  پزشک زچنر می‌گوید: “بلافاصله بعد از حمام که پوست شما لطیف و نرم شده و قدرت جذب بالایی دارد، از کرم مرطوب کننده مصرف نمایید.”

  وی خاطرنشان می‌کند که ماساژ جسم با کرم‌های شامل گلیسیرین و اسید هیالورونیک که مرطوب کننده‌اند، سبب می‌شود که آب میزان پوست حفظ شده و قدرت جذب آن را بالا می‌برند.

  وقت مصرف: مصرف لوسیون گاهی کار عذاب‌آوری می‌شود اما اگر بعد از حمام از آن مصرف نمایید خیلی هم خوشایند است. پزشک زینچر معتقد است: ” ۳تا۵دقیقه بعد از دوش گرفتن از لوسیون مصرف نمایید.” چون سبب می‌شود که رطوبت بدنتان حفظ ‌شود.


  چهار برتری دوش آب سرد برای تندرستی

  مطمئنا، از شنیدن جمله‌ی یک دوش آب سرد بگیر، مو به تن شما سیخ خواهد شد، اما همین دوش آب سرد که امکان پذیر است به دیدتان نا خوشایند و وحشتناک بیاید، صبح روز بعد تندرستی جسمی شما را خوب شدن خواهد قسمتید و سبب زیاد شدن سلامتی تان خواهد شد.

  دوش آب سرد، برای دلاوران و جنگ آوران عصر باستان، یک سلاح پر قدرت به شمار می آمد که بر قدرت آن ها می افزود و سبب زیاد شدن هوشیاری این جنگاوران می شد. همان طور که جیمز باند در فیلم هایش به این مطلب ذکر کرده و می گوید با یک دوش آب سرد، سر حال تر می شود.

  مزایای فیزیکی و روانی دوش آب سرد بی حد و حصر است. در واقع مزایای دوش آب سرد، مزایای کوتاه مدتی نیستند که برای یک یا دو روز در جسم باقی بنظیر بلکه این دوش سبب زیاد شدن استقامت و قدرت بدنی شخص در زیاد مدت می شود و لذا مزایای بلند مدتی را به همراه خواهد داشت. از جمله خاصیت ها دوش آب سرد می توان به موارد زیر ذکر نمود.

  1. دوش آب سرد سبب تثبیت سیستم ایمنی جسم می شود

  پژوهشگران ارتباط تنگاتنگی را بین قرار گرفتن در زیر دوش آب سرد و زیاد شدن گلوتاتیون کشف نموده اند. گلوتاتیون اسید آمینه ای است که قدرت سیستم ایمنی جسم شما را زیاد شدن داده و جسم را در برابر گونه های متفاوت سموم مقاوم نموده و افزون بر این، با عواقب نا خوشایند استرس نیز جنگیدن می کند.

  1. دوش آب سرد به دارا بودن پوستی مناسبتر یاری می کند

  کارشناسان پوست دائما بر روی این موضوع تاکید دارند که آب گرم، روغن های اسانس الزامی را از روی پوست شما می زداید و لذا سبب خشکی و خارش پوست خواهد شد. درنتیجه با چند بار دوش آب سرد در هفته، به راحتی می توانید التهاب پوست را کم شدن داده و از شکنده شدن و ضرر رسیدن به موهایتان پیشگیری نمایید.

  1. دوش آب سرد سبب خوب شدن سریع گرفتگی عضلات جسم می شود

  ورزشکاران، از قهرمانان دوی شتاب گرفته تا بازیکنان NFL، مدت کوتاهی پس از بازی در حمام یخ می خوابند تا درد عضلانی دراثر گرفتگی عضلات خود را کم شدن دهند.

  همین اصل برای کسانی صدق می کند که می خواهند خستگی یک هفته ی کاری پر مشقت و پر از استرس را از بدنشان خارج کنند. در واقع دوش آب سرد به کارمندانی که در فضاهای پر استرس کار می کنند و کارگرانی که فعالیت بدنی بیشتری دارند یاری می کند تا خستگی عضلانی خود را از جسم بزدایند.

  1. دوش آب سرد سبب خوب شدن خلق و خو می شود

  پژوهشگران دانشگاه ویرجینیای باور دارند که دوش آب سرد قادراست افسردگی را از بین ببرد. آن ها مطالعه ی خود را با انجام آزمایشی که شامل یک دوره ی پنج دقیقه ای افت تدریجی دمای آب (برای ایجاد شوک آب سرد، که اندکی ناخوشایند است)، و سپس دو تا سه دقیقه دوش گرفتن در آبی با دمای ۵۲ درجه سانتی گراد بود تکمیل نمودند.

  در انتهای این آزمایش، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که: “انتظار می رود یک دوش آب سرد پالس های الکتریکی بیشتری را از انتهای عصب محیطی به مغز ارسال می کند، که قادراست منجر به ایجاد تاثیرات ضد افسردگی شود.”


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب 6 راز زیبایی زمان حمام کردن | ماسک صورت بعد از حمام یا قبل از آن؟ | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 260
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه