نارسایی قلبی | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 24 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نارسایی قلبی | مجله سلامت یاثار
 • نارسایی قلبی | مجله سلامت یاثار


  نارسایی قلبی یک آشفتگی است که در آن قلب قادر به تامین احتیاج جسم نیست. بنابراین این ناتوانی، جریان خون کم شدن یافته، خون در ورید ها و ریه ها جمع شدنکرده و تغییرات دیگری به وجود می آیند که می توانند سبب تضعیف یا سفت شدن زیادتر قلب شوند.

  مریضی هایی که می توانند منجر به نارسایی قلب شوند.

  مردم مبتلا به نارسایی قلب احتمالا سابقه دچار به مریضی های زیر را نیز دارند. در بعضی موارد، شخص از دچاری خود نیز آگاهی ندارد. به طور کلی، این مریضی ها سبب فرسودگی و در نهایت نارسایی قلب می شوند. دارا بودن بیش از یک مورد از فاکتور های ریسک نارسایی قلبی، احتمال دچار به این مریضی را به طرز چشم گیری زیاد شدن می دهد.

  ۱- مریضی شریان های کرونری

  زمانی که کلسترول و ذرات چربی در شریان های قلب جمع شدنمی کنند، خون کمتری به عضله قلب می رسد. این وضعیت با نام آترواسکلروزیس یا تصلب شرایین شناخته می شود. تصلب شرایین قادراست به درد قفسه سینه (آنژین) یا در صورت انسداد کامل به حمله قلبی منجر شود. مریضی شریان های کرونری با گذشت وقت قادراست با فشار خون بالا رابطه داشته و منجر به نارسایی قلب شود.

  به نقل از همشهری آنلاین:

  به یاری آنژیوگرافی قلب در واقع درون عروق خونی جهت نمایان کردن پلاک و هرگونه انسداد تحقیق خواهد شد. آنژیو با وارد کردن لوله باریک و انعطاف پذیری به نام کاتتر از طریق کشاله ران و یا شریان دست، انجام می شود.

  ۲- سابقه حمله قلبی (انفارکتوس میوکارد)

  حمله قلبی زمانی اتفاق می افتد که یک شریان خون رسان به عضله قلب گرفتار انسداد می شود. عدم گرفتن مقادیر به اندازه از اکسیژن و مواد غذایی به بافت عضله قلب ضرر رسانده و سبب مرگ قسمتی از آن می شود. این قسمت مرده انقباض خوبی نخواهد داشت و توانایی قلب در پمپاژ خون را کم شدن می دهد.

  ۳- -فشار خون بالا (هیپرتنشن)

   فشار خون بالای کنترل نشده یک فاکتور ریسک باارزش از دید دچار به نارسایی قلب است. زمانی که فشار در عروق خونی خیلی بالا می رود، قلب بایست جهت حفظ گردش خون بیش از میزان طبیعی تپش کند. این وضعیت بر قلب فشار آورده و حفرات آن را بزرگ و ضعیف تر می کند. دکتر بایست جهت کم شدن فشار خون در مردمی که دربرابر ریسک دچار به نارسایی قلب هستند، دارو تجویز کند.

  ۴- دریچه های غیر طبیعی قلب

   مسائل دریچه ای قلب می توانند دراثر مریضی، عفونت (اندوکاردیت) یا یک کاستی مادرزادی باشند. زمانی که دریچه ها به صورت کامل باز و بسته نمی شوند، عضله قلب بایست جهت حفظ گردش خون زیادتر تپش کند. در صورتی که بار قلب خیلی بیشتر باشد، نارسایی قلب بروز می دهد.

  ۵- مریضی یا التهاب عضله قلب

  هر نوع ضرر به عضله قلب ریسک دچار به نارسایی قلب را زیاد شدن می دهد. این ضرر ها می توانند دراثر استفاده الکل، استفاده دارو، عفونت های ویروسی یا علت ها ناشناخته باشند.

  ۶- کاستی های مادرزادی قلب

   در صورتی که قلب و حفرات آن به مناسبی شکل نگرفته باشند، قسمت های سالم آن بایست جهت جبران این فقدان زیادتر کار کنند.

  ۷-مریضی شدید ریوی

  زمانی که ریه ها عملکرد خوبی نداشته باشند، قلب بایست جهت رساندن اکسیژن به اندازه به تمام جسم زیادتر پمپاژ کند.

  ۸- دیابت

   دیابت ریسک دچار به نارسایی قلب را زیاد شدن می دهد. مردم مبتلا به دیابت به علت دارا بودن مقادیر بالای چربی در خون خود نسبت به دیگران زیادتر به فشار خون و تصلب شرایین مبتلا می شوند. هر دوی این مریضی ها با نارسایی قلب رابطه دارند.

  ۹- چاقی

   چاقی قادراست سبب زیاد شدن ضربان قلب در مردم مبتلا شود. همینطور، این مریضی فاکتور آپنه خواب و کاردیومیوپاتی نیز می باشد.

  ۱۰- آپنه خواب

  آپنه خواب یک آشفتگی خواب است که قادراست زندگی شخص را تهدید کند. وقفه تنفسی قادراست با خستگی شدید در طول روز، زیاد شدن ریسکات ایمنی و زیاد شدن سختی در انجام کار های احتیاجمند تمرکز رابطه داشته باشد. آپنه خواب یک فاکتور ریسک برای مریضی هایی همانند فشار خون بالا، نارسایی قلب، دیابت و سکته مغزی به شمار می رود. در بعضی موارد، مردم مبتلا به نارسایی قلبی به مصرف دستگاه تنفس غیرطبیعی CPAP احتیاج دارند.

  فاکتور های نارسایی قلب

  دکتران اکثر نارسایی قلب را به دو دسته زیر تقسیم می کنند:

  الف- آشفتگیاتی که به صورت مستقیم بر قلب اثر می گذارند (فاکتور های قلبی).

  ب- آشفتگیات دستگاه های دیگر جسم که به صورت غیر مستقیم بر قلب اثر می گذارند (فاکتور های غیر قلبی).

  آشفتگیاتی که به صورت مستقیم بر قلب اثرگذار هستند همانند بعضی فاکتور های غیر مستقیم، می توانند به نارسایی قلبی منجر شود. در حالی که بعضی مسائل به شتاب سبب نارسایی قلب می شوند، بعضی دیگر این نارسایی را طی چندین سال به وجود می آورند. بعضی آشفتگیات سبب نارسایی سیستولیک، بعضی دیگر سبب نارسایی دیاستولیک و دسته سوم سبب هر دو آشفتگی می شوند. فاکتور هایی همانند فشار خون و بعضی آشفتگیات دریچه ای قلب در دسته سوم جای می گیرند.

  معالجه نارسایی قلبی

  معالجه شامل ایجاد تغییرات سالم در روش زندگی می شود. از جمله این تغییرات می توان به ترک استفاده سیگار، رعایت رژیم خوراکی سالم و ورزش منظم ذکر کرد. با این حال، بعضی مردم بایست افزون بر این تغییرات، دارو نیز استفاده کرده یا تحت فرایند های دکتری نیز قرار گیرند.

  ۱-دارو ها

  دارو هایی که برای کم شدن ریسک یا اثر مریضی شریان های کرونری تجویز می شوند شامل موارد زیر هستند:

  1. بتا بلاکر ها
  2. قرص، اسپری یا چسب نیتروگلیسرین
  3. مسدود کننده های کانال کلسیم

   ۲- جراحی

  فرایند های جراحی زیر می توانند در صورت تنگی یا عدم جوابگویی به استفاده دارو، شریان های مسدود شده را باز یا تعویض کنند:

  • جراحی بای پس شریان های کرونری
  • آنژیوپلاستی و استنت گذاری

  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نارسایی قلبی | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 164
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه