تزریق ژل به لب چگونه به زیبایی آن یاری می کند؟ | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 24 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • تزریق ژل به لب چگونه به زیبایی آن یاری می کند؟ | مجله سلامت یاثار
 • تزریق ژل به لب چگونه به زیبایی آن یاری می کند؟ | مجله سلامت یاثار


  اگرچه نمی توانید پیر شدن را تحت کنترل خود درآورید، اما می توانید بعضی از تاثیرات پیری را روی پوست خود کنترل نمایید. یکی از راههای رفع کردن تاثیرات پیری صورت، تزریق ژل لب است. بسته به اینکه ژلها را به کدام اجزای صورت تزریق می نمایید، این شیوه معالجه ای به کمتر از یک ساعت وقت احتیاج دارد و نتایج آن خیلی فوری می باشد، ولی ماندگاری این روشها هموارهً محدوده ۱ سال دنباله می یابد. خیلیی از دلبستهان به خدمات زیبایی، همچنان بی قراری هایی در مورد ماندگاری پیامد دراثر از این شیوه دارند. به همین علت تصمیم گرفتیم در مقاله ای جداگانه و به صورت کاملتر، به پیامد جانبی این شیوه و مقدار ماندگاری آن بپردازیم.

  در پایان این مطلب شما دیگر ابهامی در مورد پیامد دراثر تزریق ژل و مقدار ماندگاری آن نخواهید داشت.

  مصرف مواد قابل جذب در ژل ها

  گونه های متفاوتی از فیلرهای پوستی در بازار موجود می باشد. این فیلرها را می توان به راحتی و به شتاب بر روی لب یا اطراف دهان تزریق کرد. اما رایجترین مواد پرکننده ژلهایی هستند که در آنان از اسید هیالورونیک مصرف شده است. در مورد اسید هیالورونیک بایست بگوییم که یک ماده طبیعی، قابل جذب و سازگار با محیط زیست است که یکسان آن در جسم وجود دارد.

  یکی دیگر از مناسبترین مارک ژل آنانیی هستند که وظیفه آنان یاری به تولید کلاژن با برانگیختن جسم برای تولید آن است. در این شیوه ماندگاری تزریق در اختیار مریض و البته تحت نظارت دکتر است. شایعترین ژل مبتنی بر این شیوه ژل الانسه می باشد.

  تزریق ژل به لب چگونه به زیبایی آن یاری می کند؟

  تزریق ژل با خوب شدن موارد زیر قادراست ظاهر لبها را خوب شدن بقسمتد و زیبایی آن را چندین برابر نماید:

  • خوب شدن در شکل و طرح لب
  • خوب شدن ساختار و اجزای تشکیل دهنده بافت لب
  • خوب شدن در حجم لب

  تاثیر تزریق ژل به لب همواره بین ۶ الی ۹ ماه طول می کشد و بعد از آن تزریقهای زیادتری برای حفظ حجم لبها ضروری است.

  خاصیت ها تزریق ژل به لب

  پس از تزریق، مواد و ژل موجود در فیلر از بافت و شکل لبها پشتیبانی می کند و افزون بر آن مزایای دیگری را نیز برای لبها به ارمغان می آورد.

  از مزایای مصرف ژلهای پرکننده می توان به موارد زیر ذکر کرد:

  • امحل معالجه تدریجی: تزریق را می توان به تدریج طی جلسات متفاوت انجام داد تا وقتی که نتایج مطلوب حاصل شود.
  • کبودی کمتر و حداقل رسیدن بازتاب الرژیک: در مقایسه با دیگر روشهای حجم دهی لب نظیر تزریق چربی و جراحی، در معالجه به شیوه تزریق ژل، کبودی و تورم کمتری وجود خواهد داشت.
  • نتایج طبیعی و ماندگار: هر چند تزریق ژل روشی همیشگی نیست اما نتایج این شیوه خیلی ماندگار خواهد بود.

  پیامد تزریق ژل به لب

  همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان کردیم، قصد داریم جوابی به بی قراری در مورد ماندگاری پیامد تزریق ژل به لب جواب دهیم. برای این منظور ضروری است که ابتدا یک دسته بندی کلی در مورد این پیامد داشته باشیم. بر اساس این طبقه بندی پیامد دراثر تزریق ژل شامل پیامد خفیف و پیامد نادر می باشد. حال به تحقیق هر یک از این پیامد و ماندگاری آنان خواهیم پرداخت.

  پیامد خفیف

  بر تاثیر تزریق ژل و فرو رفتن سوزن بر داخل لب پیامدهای رخ خواهند داد که کاملا غیر قابل پرهیز هستند. اما مطلب باارزش و اصلی در مورد این پیامد این است که، آنان در صورتی غیر پرمخاطره و عادی هستند که بهبودی آنان از مدت وقت مورد انتظار فراتر نرود. اگر چنین اتفاقی بیافتد، آنگاه بایست احتمال عفونت بر تاثیر تزریق ژل در دید گرفته شود.

  پیامد خفیف شامل موارد زیر می باشند.

  • خونریزی کم از محلهای تزریق
  • اندکی تورم و کبودی
  • قرمزی و حساسیت خفیف در محل تزریق

  همینطور اگر سابقه تبخال زدن دارید، امکان پذیر است بعد از تزریق، روی لب یا اطرف آن تبخال ظاهر شود که خیلی جای بی قراری نیست، اما برای مصرف دارو یا پماد حتماً با دکتر کارشناس پوست صحبت نمایید.

  ماندگاری پیامد خفیف

  پیامد جانبی ژلها هموارهً از گونه خفیف هستند و ماندگاری آنان کمتر از یک هفته می باشد. برای کم شدن ریسک عفونت یا درد، به مدت شش ساعت پس از معالجه بایست از لمس محل تزریق پیشگیری کرد. پس از این مدت بایست محل را به آرامی شسته و از کمپرس سرد برای کم شدن تورم مصرف کرد. همینطور نبایست تا بیست و چهار ساعت بعد از تزریق ژل، ورزش کرد یا آشامیدنی الکلی استفاده نمود. آفتاب گرفتن و فعالیتهای شدید در فضای باز تا وقتی که تمام قرمزی و تورم از بین برود، ممگونه است.

  در صورت عدم این موارد امکان پذیر است پیامد جانبی ماندگارتر شده یا سبب بروز ریسکاتی جدی شوند.

  ماندگاری این پیامد به نوع ای است که بیشتر بیماران می توانند در همان روز به محل کار خود برگردند و ظرف چند روز فعالیت کامل خود را از سر بگیرند.

  پیامد نادر تزریق ژل به لب

  دسته دیگر از پیامد دراثر تزریق ژل به لب پیامد نادر می باشد. در صورت مصرف مواد خوب و مهارت دکتر، احتمال بروز پیامد نادر تقریبا به صفر می رسد. اما با این وجود گاهی امکان پذیر است به دلیل مسائلی نظیر حساسیتهای آلرژیک شخص رجوع کننده با پیامد نادر مواجه شود. البته در صورتی که مریض از حساسیتهای آلرژیک خود اطلاع دارد بایست از قبل دکتر خود را در جریان آن بگذارد.

  پیامد نادر تزریق ژل جملهند از:

  • کبودی یا تورم شدید و زیاد مدت
  • برآمدگی و عدم تقارن لب (بخشهای متفاوت لب اندازه های متفاوتی دارند)
  • عفونت (ماندگاری آن ارتباط به حجم عفونت دارد، اما در صورت کم بودن این مقدار، طی ۴۸ ساعت از بین خواهد رفت)
  • زخم یا سفت شدن بیش از اندازه لب (این پیامد با ماساژ و درمآنانی سرپایی از بین می رود)
  • بازتاب آلرژیک و بنابراین قرمزی، تورم یا خارش بیش از اندازه در اطراف لب
  • آمبولی
  • جابجایی ژل
  ماندگاری پیامد نادر تزریق ژل به لب

  در مورد ماندگاری پیامد نادر بایست گفت که این وقت کاملا ارتباط به مقدار پیامد دارد. همانطور که مشاهده می نمایید برخی از این پیامد با درمآنانی سرپایی رفع می شوند. اما در مقابل برخی دیگر خیلی پرمخاطره و غیر قابل جبران می باشند و حتی امکان پذیر است منجر به مرگ مریض شود. منتها چیزی که در بحث بروز و ماندگاری پیامد نادر تزریق ژل وجود دارد، ارزش انتخاب کلینیک خوب است.

  بالینی که تزریق ژل در آن انجام می شود بایست معتبر و مجهز باشد تا افزون بر کم شدن شدید احتمال بروز پیامد نادر ، در صورت رخ دادن اتفاقات غیر قابل پیش بینی، امکانات و تجهیزات به اندازه برای در اختیار گرفتن کنترل تقویت را داشته باشد.

  کلینیک خانه سفید، ضمن برخورداری از دکتران و کارشناسان چیره دست، از مناسبترین و معیارترین تجهیزات و مواد استفادهی جهت انجام هرگونه خدمات زیبایی از جمله تزریق ژل به لب مصرف می کند. با وجود تمام آنچه در مورد پیامد جانبی تزریق ژل گفتیم، بایست بدانید که این عمل یک فرآیند خیلی ایمنی و کم ریسک بوده و احتمال بروز اتفاقات و پیامد نادر در آن خیلی اندک و بعید است.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب تزریق ژل به لب چگونه به زیبایی آن یاری می کند؟ | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 160
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه