معرفی فهرست سختکوشبردترین تجهیزات آزمایشگاهی | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 9 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • معرفی فهرست سختکوشبردترین تجهیزات آزمایشگاهی | مجله سلامت یاثار
 • معرفی فهرست سختکوشبردترین تجهیزات آزمایشگاهی | مجله سلامت یاثار


  تمام لوازم و وسایلی که با راه اندازی آزمایشگاه­ ها می­ توانند اثر اثربخشی در انجام هرگونه آزمایشات ایفا کنند، در دسته تجهیزات آزمایشگاهی قرار می­ گیرند. همه ی این تجهیزات که شامل طیف گسترده ­ای از لوازم آزمایشگاهی می­ شوند بایست با توجه به گونه کاربری هر محیط، خریداری و آماده شوند. با این حال، وجود بعضی از این لوازم به عنوان سختکوشبردترین تجهیزات آزمایشگاهی برای تجزیه، تحلیل و انجام تحقیقات آزمایشگاهی الزامی می­ باشند.

  این مقاله با معرفی فهرست سختکوشبردترین لوازم آزمایشگاهی، اطلاعات ضروری را برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی مورد احتیاج، در اختیار شما کاربران قرار می ­دهد.

  سختکوشبردترین تجهیزات آزمایشگاهی

  متگونه بودن محیط ­های آزمایشگاهی و فرق در فعالیت هر آزمایشگاه، سبب تولید تجهیزات آزمایشگاهی گوناگونی در بازار شده است. ظروف شیشه ­ای آزمایشگاهی، تجهیزات ایمنی، دستگاه­ های آزمایشگاهی، لوازم اندازه­ گیری، سکوبندی­ ها و… همگی از جمله تجهیزاتی هستند که وجودشان برای انجام آزمایش الزامی و ضروری می ­باشند.

  • سکوبندی آزمایشگاهی

  کابینت و سکوبندی­ های آزمایشگاهی از باارزشترین تجهیزاتی هستند که آغاز هرگونه فعالیت­ های آزمایشگاهی به وجود آنان وابسته است. این مجموعه که خود متشکل از تجهیزات آزمایشگاهی گوناگونی می­ باشد با مهیا سازی فضای آزمایشگاهی جز سختکوشبردترین لوازم بشمار می­ روند.

  کابینت­ ها، قفسه­ ها، میز توزین، سینک و شیرآلات آزمایشگاهی همگی در این دسته بندی قرار می­ گیرند.

  • کابینت­ های آزمایشگاهی

  بی اغراق، باارزش­ترین لوازمی که برای آغاز کار در هر آزمایشگاهی می­بایست آماده و خریداری شود، سکوبندی آزمایشگاهی می­ باشد. این لوازم آزمایشگاهی پس از نصب و چیدمان، فضای خوب را برای قرارگیری دیگر تجهیزات آزمایشگاهی و انجام تحقیقات بوجود می­ آورند. کابینت­ های آزمایشگاهی که بسته به گونه و ابعاد محیط بصورت یک طرفه، دو طرفه و یا دیواری نصب می­ شوند بعلت برخورد با مواد شیمیایی، همواره از جنس­ های مقاوم و ضد زنگ ساخته می­ شوند.

  • سینک آزمایشگاهی

  سینک آزمایشگاهی از تجهیزات باارزش و الزامی برای خوب شدن عملکرد و بازدهی فرآیندهای صورت گرفته در آزمایشگاه­هاست. این تجهیزات با تولید در جنس ­های متفاوت، از مقاومت بالا در برابر وزن اجسام و اسیدی یا باز بودن مواد برخوردار است.

  • میز توزین

  حساس بودن کار ترازوهای آزمایشگاهی، آماده میز توزین را در آزمایشگاه ­ها الزامی کرده است. ساختار این میز که متشکل از سنگ گرانیتی و رویه MDF می باشد، از لغزش ترازو در زمان کار پیشگیری می­ کند و سبب زیاد شدن مقدار دقت در اندازه­ گیری می­ شود.

  • شیشه آلات آزمایشگاهی

  کار با مواد شیمیایی، مواد اشتعال ­زا و ریسکات احتمالی در انجام تحقیقات آزمایشگاهی، مصرف گونه های ظروف شیشه ­ای آزمایشگاهی را به تجهیزات سختکوشبرد مورد مصرف در آزمایشگاه­ها تبدیل کرده است.

  این ظروف که هر کدام بسته به شکل و ابعاد برای کاربری­ های گوناگونی خوب هستند، جهت برخورداری از مقاومت به اندازه در برابر شعله، ضربه و… عموما از شیشه بروسیلیکات، آلومینیوم اکسی نیتریل، آکریلیک، شیشه غیرآلی سیلیکا و… ساخته می­ شوند.

  تگونه در لوازم شیشه­ ای آزمایشگاهی اگرچه خیلی است؛ اما از این بین، لوله آزمایشگاهی، بالن شیشه ­ای، ارلن و بشر شیشه ­ای را می توان از سختکوشمزیتن تجهیزات آزمایشگاهی دانست.

  • دستگاه های آزمایشگاهی

  با وجود اینکه دستگاه­ های آزمایشگاهی به دو گونه دستگاه­ های عمومی و تخصصی تقسیم بندی می ­شوند، با این حال، بیشتر دستگاه ­های عمومی همانند آون آزمایشگاهی، انکوباتور، اتوکلاو، کوره آزمایشگاهی، PH متر، هود آزمایشگاهی و… جزء تجهیزات آزمایشگاهی سختکوشبرد بشمار می­ روند.

  با رجوع به سایت shimipajouh.com و مشاوره با کارشناسان این مجموعه، خوب ترین محصول را انتخاب و خریداری نمایید.

  • آون آزمایشگاهی

  استریل و یا خشک کردن لوازم آزمایشگاهی بوسیله آون و یا فور آزمایشگاهی صورت می­ گیرد. این تجهیزات سختکوشبرد با ایجاد درجه حرارتی بین ۶۰ الی ۸۰ درجه سانتیگراد و با مصرف حرارت خشک، فرآیند استریلیزاسیون و خشک کردن تجهیزات آزمایشگاهی را به پیش می ­برند.

  • اتوکلاو آزمایشگاهی:

  دیگر دستگاهی که وظیفه استریل کردن لوازم را در محیط آزمایشگاه برپیمانه دارد، اتوکلاو آزمایشگاهی می ­باشد. این دستگاه با مصرف فشار بالا، در دمای ۱۲۱ درجه سانتیگراد به استریل کردن لوازم آزمایشگاهی می ­پردازد.

  • انکوباتور:

  دستگاه انکوباتور از سختکوشبردترین تجهیزات آزمایشگاهی است که برای کشت وپرورش هرگونه نمونه ­های آزمایشگاهی، مورد مصرف قرار می­ گیرد. این دستگاه از طریق یک محفظه کاملا بسته و ایزوله، تقویت ضروری و به اندازه را برایمراقبت نمونه­ ها فراهم می ­کند.

  • کوره آزمایشگاهی:

  در صورت خشک و استریل کردن، ایجاد گرما برای نمونه­ ها و یا مصرف در مصارف دیگر، فراهم کردن کوره آزمایشگاهی، خوب­ ترین انتخاب است. این دستگاه با تولید در گونه های متفاوت و مصرف در مصارف بهداشت و معالجه، صنعت مهندسی و حمل و نقل، به عنوان یکی از سختکوشبردترین لوازم آزمایشگاهی شناخته می شود.

  • PH متر:

  PH متر که جهت تعیین غلظت و اسیدی یا بازی بودن محلول بکار برده می ­شود، بصورت یک شناساگر محلول، برای اندازه گیری مقدار یون­ های هیدروژن در فرآیندهای آزمایشگاهی مورد احتیاج است.

  • هود آزمایشگاهی:

  مصرف هودها در آزمایشگاه­ها بخصوص آزمایشگاه کار با مواد شیمیایی، الزامی است. این دستگاه با مکش هرگونه ذرات و بخارات زیان آور در هوا که می­ تواند منجر به مریضی شوند، فضایی ایمن را برای کارکنان و پرسنل ایجاد می­ کند. هود آزمایشگاهی که در گونه های هود میکروبی، شیمیایی، کانوپی و بازویی تولید می ­شوند، بایست پس از تحقیق خصوصیت و گونه کاربری هریک، خریداری شوند.

  • لوازم اندازه گیری آزمایشگاهی

  رسیدن به نتایج دقیق و درست در تحقیقات آزمایشگاهی، با دارا بودن وسایل دقیق اندازه­ گیری امکان پذیر می­ شود. تجهیزات آزمایشگاهی که برای آنالیز، اندازه­ گیری، جابجایی و… مصرف می­ شوند، از اصلی ­ترین و الزامی­ ترین تجهیزات موجود در آزمایشگاه بشمار می­ روند. استوانه مدرج، ترازو، بروت، پیپت و… همگی گونهی از لوازم اندازه­ گیری می­ باشند که در هر آزمایشگاهی برای انجام آنالیزها الزامی هستند.

  • تجهیزات ایمنی آزمایشگاهی

  جز موارد نامبرده شده، فراهم کردن تجهیزات ایمنی نیز پیش از آغاز کار امری باارزش و حیاتی می­ باشد.

  مصرف دوش و چشم شوی آزمایشگاهی، دستکش، ماسک، عینک­های ایمنی و… در زمان کار با مواد آزمایشگاهی، علی الخصوص مواد شیمیایی، برای جلوگیری از هرگونه صدمات احتمالی پیشنهاد می­شود.

  عدم توجه به هر کدام از این تجهیزات و یا خریداری این وسایل با کیفیت ناشایست، قادراست ریسکات جبران ناپذیری را برای پرسنل و دیگر کاربران به همراه داشته باشد. پس در خریداری این لوازم دقت و توجه به اندازه را داشته باشید.

  فشیوه تجهیزات آزمایشگاهی

  با معرفی فهرستی از سختکوشبردترین تجهیزات آزمایشگاهی، برای خرید هرگونه لوازم و دستگاه­ های مورد احتیاج در آزمایشگاه مناسبتر است به مراکز معتبر رجوع نمایید.

  شرکت شیمی پژوه، از جامع ­ترین مراکز فشیوه تجهیزات آزمایشگاهی در ایران می ­باشد که با ارائه مناسبترین و با کیفیت­ ترین لوازم آزمایشگاهی از برندهای مطرح دنیا، مشتریان را از لوازم باکیفیت و خدمات پس از فشیوه بهره­‌مند می­ کند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب معرفی فهرست سختکوشبردترین تجهیزات آزمایشگاهی | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 101
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه