11 مناسبترین معالجه گلودرد شدید در خانه - برای برطرف کردن گلودرد چه کنیم؟ | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 10 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • 11 مناسبترین معالجه گلودرد شدید در خانه - برای برطرف کردن گلودرد چه کنیم؟ | مجله سلامت یاثار
 • 11 مناسبترین معالجه گلودرد شدید در خانه - برای برطرف کردن گلودرد چه کنیم؟ | مجله سلامت یاثار


  این معالجه های خانگی آسان و بدون احتیاج به نسخه قادراست گلودرد را تسکین دهد و خوب شدن آن را سرعت قسمتیدن به نماید.

  گلودرد قادراست اولین علامت سرماخوردگی، پیامد جانبی از تارهای صوتی ضرر دیده یا نشان دهنده یک مریضی حاد و جدی (هنظیر گلودرد استرپتوکوکی) باشد. صرف دید از دلیل ایجاد گلودرد، بی قراری سریع شما وقتی که گلودرد بدتر می‌شود این است که چگونه آن را سریع‌تر معالجه نمایید.

  امکان پذیر است به دکتر رجوع نمایید اما بعضی از مناسبترین روش‌ها، درمآنانی خانگی هستند. در این مقاله قصد داریم ۱۱ مورد از مناسبترین معالجه‌های خانگی برای خوب شدن گلودرد را بیان کنیم.


 • معالجه گلودرد با ضد التهاب‌ها:

 • یکی از اثربخشترین معالجه‌ها برای گلودرد مصرف داروهایی همانند ادویل یاقرص مسکن Aleve است که فایده ضد التهابی دارند.

  این داروها ترکیبی از داروهای ضد درد و ضد التهاب هستند، به طوری که سبب ایجاد حس مناسب در شما می‌گردند و بعضی از علامت‌های تورم وابسته با گلودرد را نیز کم شدن می‌دهند. اگر افزون بر موارد موجود تب نیز دارید مصرف این داروها قادراست علامت‌های آن را کم شدن دهد.


 • تسکین گلودرد با غرغره کردن آب نمک:

 • مطالعات متعدد نشان می‌دهد که غرغره کردن آب نمک در ساعت‌های متفاوت روز با آب گرم قادراست تورم موجود در گلو را کم شدن دهد و محرک‌ها یا باکتری‌های موجود را نیز از بین ببرد.

  دکتران همواره پیشنهاد می‌کنند نصف قاشق چایخوری نمک را در یک فنجان آب گرم حل نمایید. اگر مزه نمک برایتان آزاردهنده است،تلاش نمایید اندکی عسل به ترکیب ذکر شده اضافه نمایید.


 • مصرف اسپری‌ها و قطره‌های موجود:

 • مصرف قطره‌های سرفه قادراست تولید بزاق را برانگیختن کند و به مرطوب حفظ کردن گلو نیز یاری نماید. اما زیادتر داروهای موجود در بازار سودمند نیستند.مناسبتر است از آب نبات‌های ویژه سرفه مصرف نمایید. برای اینکه اثر مناسبتر و زیادتری گرفتن نمایید می‌توانید از برندی مصرف نمایید که محصولات آن فایده بی‌حس کنندگی و آرامش قسمتی را دارد.

  مصرف اسپری‌هایی همانند Chloraseptic نیز دارای اثر خنک کنندگی است. موارد ذکر شده معالجه ای برای گلو درد یا سرماخوردگی نیست بلکه قادراست درد را به صورت مزمان مخفی کند.


 • شربت سرفه:

 • اگر هنوز سرفه ندارید، مصرف شربت سرفه قادراست گلودرد شما را تسکین دهد. هنظیر قطره‌ها و اسپری‌ها، این مواد نیز می‌توانند گلو را بپوشانند و تسکین مزمانی برای درد شما باشند.

  اگر می‌خواهید سرکار بروید مناسبتر است از شربت‌هایی مصرف نمایید که فایده خواب آوری ندارند. اما اگر به دلیل گلودرد مسئله خواب دارید، مناسبتر است از موادی مصرف نمایید که شامل تسکین دهنده درد و آنتی هیستامین هستند.


 • مایعات:

 • مصرف مایعات به ویژه وقتی که مریض هستید و گلویتان ملتهب یا برانگیختن شده است، خیلی الزامی وباارزش می‌باشد. شما بایست به اندازه به اندازه مایعات بنوشید تا ادرارتان به رنگ شفاف یا زرد در بیاید. همین امر سبب می‌شود غشای مخاطی مرطوب گردد و جسم به آسانی با باکتری‌های موجود جنگیدن نماید.

  بعد از آشامیدن مایعات خواهید نظر که حس مناسبتری دارید. آنچه می‌نوشید به خودتان ارتباط دارد. آب همیشه انتخاب مناسبتری بوده اما شما می‌توانید از آب میوه یا یک آشامیدنی شور همانند آب مرغ نیز مصرف نمایید.


 • چای:

 • یک فنجان چای گرم قادراست معالجه سریع‌تری را به همراه داشته باشد و درد گلویتان را تسکین دهد. چای متداولی که همواره از دم کردن چای سیاه یا سبز به دست می‌آید، شامل آنتی اکسیدان‌هایی است که قادراست سیستم ایمنی جسم شما را تثبیت کند و جلوی بروز عفونت را نیز بگیرد.

  برای اینکه اثر زیادتری گرفتن نمایید، به چای خود یک قاشق عسل بیفزایید. اینکار سبب می‌شود فایده ضد باکتریایی چای شما زیاد شدن یابد و معالجه سریع‌تر گردد.


 • سوپ مرغ:

 • یکی از معالجه‌های قدیمی برای سرماخوردگی مصرف سوپ مرغ است که قادراست گلودرد را تسکین دهد. سدیم موجود در آب مرغ فایده ضدالتهابی دارد و قادراست علامت‌های درد را به شتاب تسکین دهد. وقتی که بیمار هستید، سوپ برتری دیگری نیز دارد.

  استفاده دیگر مواد خوراکی که احتیاج به جویدن دارند امکان پذیر است برای شما دردآور و سخت باشد، درنتیجه میل کردن یک خوراکی ی آبکی همانند سوپ برای گلودرد خیلی سودمند خواهد بود. همینطور استفاده آن مواد غذایی مورد احتیاج جسم را نیز تامین خواهد کرد.


 • پف نبات ساخته شده از گیاه ختمی:

 • اگرچه هنوز اثر این گیاه بر روی معالجه گلودرد ثابت نشده است اما سال‌هاست که به عنوان تسکین دهنده دردهای گلو، سرفه و سرماخوردگی از آن مصرف می‌شود.

  بر اساس گزارش‌های موجود، پف‌نبات‌هایی که از گیاه ختمی درست می‌شوند قادراست درد گلو را تسکین دهد زیرا ژلاتین موجود در آن گلو را می پوشاند. اگر گلوی شما واقعا ملتهب بوده و بلعیدن مواد برایتان سخت است، می‌توانید از این پف نبات‌ها مصرف نمایید.


 • استراحت:

 • اگرچه استآسان یک روش سریع برای معالجه دردهای گلو نیست اما قادراست مناسبترین کار برای جنگیدن با عفونتی باشد که درد گلو را ایجاد کرده است.

  بیشتر قریب به اتفاق دردهای گلو توسط ویروس‌های سرماخوردگی ایجاد می‌شوند. تمام ما می‌دانیم که همواره معالجه ویژهی برای سرماخوردگی وجود ندارد. درنتیجه بایست مطمئن شوید که بدنتان به مناسبی استآسان می‌کند و قادراست با این ویروس‌ها جنگیدن نماید.


 • اثر استفاده آنتی بیوتیک در معالجه گلودرد شدید

 • همواره و در زیادتر زمان ها، گلودرد به دلیل وجود عفونت باکتریایی همانند استرپتوکوک ایجاد می‌شود. اگر و فقط اگر، گلودرد استرپتوکوکی یا دیگر عفونت‌های باکتریایی در شما ثابت شد، دکتر بایست از آنتی بیوتیک مصرف کند. ( مصرف آنتی بیوتیک برای معالجه گلودردی که توسط ویروس ایجاد شده است نقادراست اثربخش و سودمند باشد).

  سعی نمایید همیشه داروهای تجویزی خود را تا آخر استفاده نمایید حتی اگر احساس می‌نمایید حالتان مناسبتر شده و گلودردتان تسکین یافته است.


 • خصوصیات هل برای معالجه گلو درد

 • مخلوطی از هل، دارچین و فلفل سیاه قادراست در معالجه گلودرد شگفتی بیافریند. در حالی که هل گلو درد را تسکین می قسمتد و برانگیختن و التهاب گلو را کم شدن می دهد، دارچین نیز خصوصیات ضد باکتریایی را ارائه می دهد و فلفل سیاه نیز دسترسی زیستی این دو ماده را فراهم می کند.

  می توانید ۱ گرم از هر گونه پودر هل و دارچین و ۱۲۵ میلی گرم فلفل سیاه به همراه ۱ قاشق چایخوری عسل میل نمایید. تمام مواد را آمیخته کرده و روزی سه بار این آمیخته را در دهان کم کم بمکید.


  دلیل گلو درد زیاد مدت چیست؟

  در زیادتر گلو دردها، مریض به احتمال بیشتر احتیاجی به دکتر نخواهد داشت. در این تقویت شخص قادراست به یاری معالجه های بدون نسخه، کم شدن ساعات کاری و استآسان مریضی خود را خوب شدن بقسمتد. در این مقاله قصد داریم دلایل رایج گلو درد را بیان کنیم.

  سرماخوردگی یا آنفلونزا؟

  زیادتر گلودردها به دلیل عفونت های ویروسی همانند سرماخوردگی یا آنفلونزا ایجاد می شوند. اکثر علامت های دیگری همانند آبریزش بینی، عطسه کردن، سرفه کردن، تب خفیف و خستگی نیز در شخص دیده می شود.

  بیان فرق های بین سرماخوردگی و آنفلونزا اندکی سخت است اما آنفلونزا علامت های شدیدتری همانند تب بالا و درد عضلات را نیز ایجاد می کند.

  اگر دلیل گلو درد ویروسی باشد، استفاده آنتی بیوتیک یاریی به خوب شدن تقویت نخواهد کرد. در عوض، غرغره کردن با آب نمک گرم و مصرف داروهای بدون نسخه قادراست سودمند باشد.

  گلودرد استرپتوکوکی:

  گلودرد استرپتوکوکی گونهی عفونت است که به دلیل وجود باکتری ایجاد می شود. علامت ها امکان پذیر است در برگیرنده گلودرد، تکه سفید بر روی لوزه، غدد لنفاوی متورم در گردن و تب باشد. وقتی که چنین گلودردی دارید همواره آبریزش بینی یا سرفه را تجربه نخواهید کرد.

  هر شخصی امکان پذیر است به گلودرد استرپتوکوکی مبتلا شود اما بچه ها بین ۵ الی ۱۵ سال زیادتر از دیگرین دربرابر این مریضی قرار دارند.

  در بزرگسالان، تنها ۱۰ درصد از گلودردها، استرپتوکوکی است. مناسبتر است در این تقویت با یک دکتر مشورت نمایید. اگر وجود این گلو درد تایید شود دکتر از آنتی بیوتیک برای معالجه آن مصرف می کند.

  گلودرد به چیزی که می خوریم وابسته است؟

  وقتی که اسید معده از طریق مری به سمت گلو می آید قادراست آن را برانگیختن کند و سبب ایجاد گلودرد شود. این تقویت که با عنوان رفلاکس اسید معده به مری شناخته شده، یکی از دلایل باارزش گلو درد است که همواره توسط مردم نادیده گرفته می شود.

  اگر در کنار گلودرد احساس می نمایید حالتان مناسب است و علامت هایی همانند تب را ندارید امکان پذیر است رفلاکس اسید داشته باشید. مردمی که با این تقویت دست و پنجه نرم می کنند امکان پذیر است سرفه خشکی داشته باشند، در بلع با مسئله مواجه شوند و احساس کنند برآمدگی در گلو دارند.

  اگر شما نیز با رفلاکس اسید دست و پنجه نرم می نمایید می توانید از دکتر کارشناس یاری بگیرید. دکتر تغییرات روش زندگی همانند تغییر رژیم خوراکی به گونه کم چرب، با پروتئین بالا و ممحدوده کردن الکل و کافئین را پیشنهاد می کند.

  داروهای جسم نسخه قادراست خیلی اثربخش باشد. البته دکتر در صورت احتیاج دارویی را تجویز می کند.

  آلرژی و گلودرد:

  اگر فکر می نمایید آلرژی سبب ایجاد گلودرد، عطسه و آبریزش بینی تان شده است می توانید از داروهای بدون نسخه برای خوب شدن تقویت خود مصرف نمایید. اگر مصرف چنین گزینه هایی سبب تسکین تقویت شما نشد، با دکتر در مورد گزینه های معالجه ای دیگر صحبت نمایید.

  چه وقتی با دکتر ارتباط بگیریم؟

  • اگر گلودرد شما حاد است.
  • اگر گلودردی دارید که بعد از سه روز مناسبتر نمی شود.
  • تب بالای ۱۰۰ درجه فارنهایت را برای بیش از دو روز تجربه کرده اید.
  • دیگر مسائل جسمی همانند آسم، مریضی قلبی، دیابت، HIV را دارید یا باردار هستید. امکان پذیر است در این تقویت به دلیل عفونت به پیامد حادتری مبتلا شوید.

  اگر گلودرد مدام دارید و در تنفس و بلعیدن مواد خوراکی با مسئله مواجه هستید حتما با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب 11 مناسبترین معالجه گلودرد شدید در خانه - برای برطرف کردن گلودرد چه کنیم؟ | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 130
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه