مصرف درست از لاک برای تندرستی ناخن ها | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 21 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مصرف درست از لاک برای تندرستی ناخن ها | مجله سلامت یاثار
 • مصرف درست از لاک برای تندرستی ناخن ها | مجله سلامت یاثار


  لاک ها گونه های متفاوتی دارند که بعضی از آنان جملهند از لاک ساده براق، لاک ساده مات، لاک ژلیش، لاک آینه ای یا کروم، لاک مخملی ولاک حرارتی. یکی از این لاک های محبوب، لاک آینه ای است که همانطور که از اسم آن نمایان است، نظیر آینه درخشان و براق است. این گونه لاک در رنگ های متفاوتی مثل نقره ای، طلایی، سبز، بنفش، صورتی و غیره موجود است و به تنهایی نیز بر روی ناخن جلب توجه می کند و به همین علت احتیاجی نیست تا بر روی آن طرحی زده شود. لاک آینه ای به راحتی با لاک پاکن پاک می شود و در الگو های متفاوتی موجود است.

  گونه های لاک براق

  ژل و پودر کروم: در این شیوه ابتدا ناخن را ژلیش می کنند و پس از خشک شدن، ناخن را به وسیله پودر کروم کاملا آینه ای می کنند. در این شیوه ناخن نظیر آینه خیلی درخشنده و براق می شود.

  لاک و پودر کروم: در این شیوه ابتدا یک لاک ناخن متداولی زده می شود و پس از خشک شدن، پودر کروم را با یک قلم مو روی آن می زنند و صبر می کنند تا خشک شود. در پایان پودر اضافی را از روی ناخن پاک می کنند.

  لاک آینه ای مایع: اگر ناخن های شما کاشت نیستند و ناخن هایی طبیعی دارید و در عین حال علاقه ای نیز به ژلیش و کاشت ناخن ندارید، می توانید از لاک های آینه ای مایع مصرف نمایید که دارای ظاهری خیلی زیبا هستند. با اینحال بایست بدانید که جلوه این لاک ها مثل وقتی که روی ژلیش پودر کروم زده می شود نخواهد بود.

  در پایان بایست گفت که لاک آینه ای به علت دارا بودن ظاهری فلزی و آینه ای و به شدت براق، ظاهر ناخن ها را کاملا چشم گیر و دلبرا می کند و از اینرو یکی از گونه های و اقسام الگو لاک هایی است که امروزه در میان زنان به شدت محبوب شده است. این لاک ها هم به صورت لاک مایع بر روی ناخن های طبیعی مصرف می شوند و هم می توان آنان را با مصرف پودرهای کروم روی لاک ژلیش یا لاک متداولی مصرف نمود.

  مرحله های لاک زدن

  آراستگی و زیبایی دست ها یکی از فاکتور های اثرگذار در دلبرایت کلی ظاهر مردم است. ارزش این مشکل به اندازه ای است که زنان دوست دارند دست های خود را به طرق متفاوت آراسته و زیبا سازند و مصرف لاک ناخن نیز یکی از این شیوه هاست. برای لاک زدن حرفه ای ناخن بایست همواره به مواظبت و تثبیت ناخن ها و همینطور بهداشت توجه کرد. در زمان لاک زدن نیز نکات متفاوتی بایست رعایت شود که در دنباله به بعضی از آنان ذکر می کنیم:

  قدم اول

  پیش از هر چیز، برای دارا بودن دست های زیبا حتما بایست برای پوست دست و اطراف ناخن های خود از کرم مرطوب کننده و ماساژ مصرف نمایید. مصرف کرم های متگونه دست و ناخن موجود در بازار، نه تنها به پوست دست آبرسانی می کند بلکه به زیاد شدن استحکام ناخن ها و بازسازی آنان نیز یاری می کند. این محصولات هنظیر یک دستکش از پوست دست و ناخنمراقبت می کنند و سبب زیبایی، لطافت و جوانی دست ها می شوند.

  قدم دوم

  برای دارا بودن ناخن هایی آراسته و مرتب و همینطور ایجاد فرم مورد دید خود در بخش لبه ناخن، می بایست پوست های مرده اطراف ناخن ها را بردارید و اطراف صدف ناخن را تمیز و یکدست سازید.

  قدم سوم

  پیش از لاک زدن، میزان ناخن را با لاک پاکن تمیز نمایید تا لاک آینه ای مناسبتر روی ناخن قرار گیرد. اگر از لاک قبلی چیزی روی ناخن ها باقی مانده بود با لاک پاک کن تمام آنان را پاک نمایید.

  قدم چهارم

  حتما توجه داشته باشید که کرم، روغن، چربی و آب موجود بر روی ناخن را پیش از لاک زدن کاملا خشک نمایید زیرا همه ی این مواد مانع از قرار گرفتن خوب لاک روی ناخن می شوند.

  قدم پنجم

  مناسبتر است لاک را در دو لایه بر روی ناخن بزنید تا به وضعیت مطلوب تان برسید. برای این منظور حتما بایست صبر نمایید تا لایه اول لاک بر روی ناخن خشک شود و سپس لایه دوم را بزنید. با اینحال بعضی از اوقات امکان پذیر است به علت عجله بیشتر، وقت به اندازه برای این کار نداشته باشید. در اینصورت می توانید بعد از زدن لایه اول، از یک سشوار برای خشک کردن لاک خود مصرف نمایید و سپس لایه دوم را بر روی آن بزنید.

  قدم ششم

  بعد از اینکه لاک زدن به اتمام رسید، در صورت لزوم حتما بایست از یک لایه برق ناخن روی لاک خود مصرف نمایید تا لاک براق تر و دلبرا تر شود. افزون بر آن، برق ناخن هنظیر یک لایه پوششی بر روی لاک عمل می کند و از لاک شمامراقبت می کند. البته در بعضی الگو ها نیز لاک آینه ای بایست پولیش بشود تا براقی مورد دید ایجاد شود. در زمان خرید لاک از فروشگاه های معتبر به تمام این موارد دقت نمایید تا در نهایت خشنود باشید و ظاهر لاک و انگشتان با چیزی که در ذهن دارید یکسان شود.

  قدم هفتم

  حتما بایست به این مطلب توجه داشته باشید که غلظت لاکی که از آن مصرف می نمایید خوب باشد تا ظاهر لاک یکدست و صاف شود. به جمله دیگر، لاک نه بایست خیلی رقیق باشد و نه خیلی غلیظ که نتوان آسان و روان از آن بر روی ناخن مصرف نمود.

  لاک ناخن در ویکی پدیا چگونه توصیف شده است

  لاک ناخن گونهی ماده شیمیایی است که برای زیبایی به ناخن‌های دست یا ناخن‌های پا زده می‌شود. البته گاهی اوقات از لاک برایمراقبت از ناخن‌ها مصرف می‌شود. به علت ایجاد شائبه کاستی هنجارهای قدیمی جنسیتی، مصرف لاک ناخن برای آقایان کمتر متداول است. زیادترین موارد مصرف نیز شامل لاک‌های شفاف برایمراقبت از ناخن‌ها در برابر عدم موفقیتگی یا سرایت یک رنگ براق و آراسته از طریق انگشتان بوده‌است. به مواد لاک ناخن ماده غلظت‌دهنده مثل استیرال‌کونیوم هکتورایت اضافه می‌کنند تا با تکان دادن بطری لاک، از وضعیت سکون روان‌وردی به واسطه عدم حرکت، به گران‌روی خوب برسد.

  انسان از سه هزار سال پیش از میلاد در جاهایی نظیر مصر، و چین ناخن‌های خود را رنگ می‌کرد و برای این کار از مواد طبیعی نظیر گیاه حنا، ترکیب صمغ عربی، سفیده تخم‌مرغ، ژلاتین و موم زنبورعسل مصرف می‌کرد.

  منشا:

  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب مصرف درست از لاک برای تندرستی ناخن ها | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 187
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه