مارک های معتبر دستگاه تصفیه آب در ایران | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 21 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مارک های معتبر دستگاه تصفیه آب در ایران | مجله سلامت یاثار
 • مارک های معتبر دستگاه تصفیه آب در ایران | مجله سلامت یاثار


  دستگاه های تصفیه آب خانگی در سال های اخیر به علت آلودگی های آب شهری مورد توجه زیادتری قرار گرفته اند. مارک های معتبر بیشتری در دنیا در این حوزه فعالیت و با یکدیگر رقابت می کنند. از جمله مارک های تایوانی، آمریکایی و اروپایی و غیره. در ایران مارک های جعلی خیلیی در بازار مشاهده می شود که مردم بدون هیچ اطلاعاتی آن ها را خریداری کرده و فریب فروشندگان را می خورند. مناسبتر است قبل از خرید، اطلاعاتی راجع به آن ها داشته باشید. در ایران مناسبترین دستگاه های تصفیه آب، تایوانی هستند که مارک های متفاوتی دارند. ما در دنباله شما را با گونه های دستگاه های تصفیه آب آشنا و سپس مناسبترین مارک دستگاه تصفیه آب در ایران را به شما معرفی خواهیم کرد.

  گونه های دستگاه تصفیه آب و مرحله های آن

  دستگاه های تصفیه آب از دید شیوه تصفیه به دو دسته تقسیم می شوند. اسمز معکوس جدید ترین شیوه تصفیه سازی آب می باشد. این دستگاه ها برقی هستند و دارای پمپ و مخزن جهتمراقبت آب می باشند. فیلتر ممبران در این شیوه اثر اصلی را دارد و کار اسمز معکوس را این فیلتر انجام می دهد. در این شیوه آب با فشار بیشتر از فیلتر ممبران عبور می کند و همه ی آلاینده ها و فلزات سنگین و املاح زیان آور آب را از بین می برد و آب را نیز شیرین می کند. اسمز معکوس بازدهی خیلی قوی در تصفیه آب دارد و مناسبترین شیوه برای از بین بردن آلودگی های آب است.

  شیوه دیگر اولترا فیلتراسیون نام دارد. این دستگاه ها از تعداد بیشتری فیلتر تشکیل شده است که در مسیر آب قرار گرفته و آلودگی های آن را از بین می برند. این دستگاه احتیاجی به برق ندارد و پمپ و مخزنی هم در آن ها وجود ندارد و از این دید به صرفه هستند چون قیمت کمتری نسبت به دستگاه های اسمز معکوس دارند. اما بر خلاف دستگاه های  RO یا همان اسمز معکوس، شیوه اولترا فیلتراسیون قادر به شیرین کردن آب نیست چون املاح و یون های آب را از بین نمی برد و از دید قدرت در از بین بردن ویروس ها و آلودگی های آب، هنظیر اسمز معکوس نمی باشد.

  دستگاه های تصفیه آب همواره بین ۱ الی ۷ یا ۸ مرحله دارند. اما دستگاه های تصفیه آب ۶ مرحله ای اسمز معکوس مناسبترین گونه آن ها می باشد. توجه داشته باشید که دستگاه تصفیه حتما بایست ۵ مرحله را دارا باشد ولی بعضی از کمپانی ها به علت این که خیلیی از املاح سودمند جسم در حین تصفیه آب از بین می رود، یک فیلتر مینرال یا قلیایی در مرحله ی آخر اضافه می کنند تا این مواد معدنی مورد احتیاج جسم به آب باز گردد. دستگاه های ۷ مرحله ای به جز فیلتر مینرال یا قلیایی، فیلتر فرا بنفش و یا فیلتر اکسیژن ساز را قرار می دهند و اگر هر دوی این ها را دستگاه داشته باشد ۸ مرحله ای خواهد بود.

  مرحله های دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بدین ترتیب می باشد:

  • فیلتر پروپیلن در مرحله اول از ورود موادی مثل رسوبات و گل و لای جیلوگیری می کند و چون این فیلتر دارای منافذی با قطر ۵ میکرون است ، درنتیجه موادی که قطر آن ها زیادتر از آن هست از این فیلتر عبور می کنند.
  • فیلتر کربن بلاک یا الیافی در مرحله سوم تکمیل کننده کار دو فیلتر قبل است یعنی اگر موادی از دو فیلتر قبلی عبور کرده باشند در این مرحله از بین می روند.
  • فیلتر چهارم که باارزش ترین مرحله می باشد یعنی فیلتر ممبران که با عبور آب از غشای آن، تا ۰۰۰۱/۰ میکرون همه ی آلاینده ها و مواد زیان آور آب از بین می روند و تنها مولکول های آب اجازه عبور از آن را دارند.
  • در مرحله پنجم فیلتر پست کربن اگر بو و مزه آب هنوز نا خوشایند باشد آن را خوب شدن می قسمتد و هم چنین مواد شیمیایی باقیمانده در آب را نیز از بین میبرد.
  • در مرحله ششم از فیلتر مینرال مصرف می شود که قادراست مواد معدنی سودمند جسم را که از آب حذف شده است برگرداند. به جای فیلتر مینرال از فیلتر قلیایی کننده نیز مصرف می شود که همان کا فیلتر مینرال را انجام می دهد و به علاوه ی آن، PH  آب را زیاد شدن می دهد و سبب کم شدن اسید آب می شود. آب قلیایی شده برای جسم خیلی سودمند می باشد و خصوصیات آنتی اکسیدانی دارد.
  • در مرحله آخر می توان از فیلتر اکسیژن ساز برای بالا بردن میزان انرژی آب مصرف کرد و هم چنین فیلتر فرا بنفش که با مصرف اشعه یو وی قادراست تا ۹۹.۹۹ درصد موجودات زنده آب مثل ویروس ها و میکروارگانیسم ها را بکشد.

  مناسبترین برندهای تصفیه آب تایوانی

  سه برند SOFT WATER, CCK  و AQUA PRO  مناسبترین های دستگاه تصفیه آب تایوانی می باشند که به معرفی آن ها می پردازیم:

  شرکت سافت واتر: این شرکت در سال ۱۹۴۶ در آمریکا تاسیس شد و در طول این سال ها به عنوان کمپانی پیشرو در زمینه تولید دستگاه های تصفیه آب شناخته شده است. این شرکت اکنون در تایوان نیز فعالیت می کند و تمام محصولات آن تحت لیسانس آمریکا می باشد. دستگاههای تصفیه آب سافت وانر موتور های پر قدرتی دارد و از مناسبترین مواد و تکنولوژی در ساخت آن ها مصرف شده است و در گونه های زیر سینکی و رومیزی عرضه می شوند.

  شرکت سی سی کا: این شرکت در سال ۱۹۷۳ در تایوان تاسیس شده است و افزون بر تولید دستگاههای تصفیه آب،  طراحی و ساخت تجهیزات آن مثل فیلتر ها و اتصالات و غیره را انجام می دهد. این کمپانی یکی از مناسبترین برند های معتبر تصفیه آب می باشد که گواهی نامه های بین المللی از جمله NSF  را نیز داراست. موتور های پر قدرتی دارد و هم چنین کیفیت و طول زندگی دستگاه های آن نیز خیلی بالاست و در گونه های رومیزی و زیر سینکی موجود می باشند.

  شرکت آکواپرو: این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت آکوا تک می باشد و نسبت به برند های قبلی سایقه ی کمتری دارد اما در همین مدت کوتاه توانسته دستگاه های با کیفیتی را تولید کند. تجهیزات پیشرفته ی این دستگاه ها از آمریکا تامین می شود و در حال حاضر اقدام به تولید دستگاه های هوشمند نیز کرده است که با توجه مقدار آلودگی آب، فیلتر ها می توانند فعال یا غیر فعال شوند.

  قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب اورجینال

  قیمت در خرید دستگاه تصفیه آب یکی از نکات باارزش برای خریداران است. رنج قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی بین ۱ میلیون و پانصد هزار تا میلیون می باشد. در حال حاضر الگو ۶ مرحله ای تصفیه آب آکواپرو محدوده ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار و دستگاه ۸ مرحله ای آن با فیلتر فرابنفش بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار در بازار عرضه می شود.

  به طور کلی هر چه تعداد فیلتر های دستگاه زیادتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است. قیمت دستگاه تایوانی اصل زیادتر از قیمت یکسان آن در بازار است زیرا اورجینال این دستگاه ها تجهیزات پیشرفته ای دارند و از مناسبترین متریال ساخته شده اند. این دستگاه ها تحت لیسانس آمریکا نیز می باشند و معیار های جهانی را نیز دارا هستند. پس مناسبتر است برای خرید دستگاه تصفیه آب خود به دنبال مناسبترین کیفیت باشید نه قیمت ارزان. دستگاهی را خریداری نمایید که بالاترین کیفیت را داشته باشد و از گارانتی و خدمات پس از فشیوه آن نیز اعتماد حاصل نمایید تا خیالتان از هر دیدی آسوده باشد.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب مارک های معتبر دستگاه تصفیه آب در ایران | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 150
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه