معالجه گیاهی سندروم پیش از قاعدگی + داروی ماستودینون | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 33 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • معالجه گیاهی سندروم پیش از قاعدگی + داروی ماستودینون | مجله سلامت یاثار
 • معالجه گیاهی سندروم پیش از قاعدگی + داروی ماستودینون | مجله سلامت یاثار


  سندروم پیش از قاعدگی (PMS) به علت تغییرات هورمونی نزدیک دوران قاعدگی در زیادتر از ۸۰ درصد زنان ایجاد میشه. برای معالجه سندروم پیش از قاعدگی شیوه ها و داروهای بیشتری توصیه شده که میخواهیم در مورد یکی از مناسبترین و بی آسیبترین اون ها یعنی گیاه پنج انگشت و داروی ماستودینون براتون صحبت کنیم.

  خیلیی از زنان حوالی دوران قاعدگی احساس نگرانی و افسردگی و عصبانیت دارن، و بعد از رجوع به دکتر براشون شناسایی سندروم پیش از قاعدگی (PMS) گذاشته میشه. اما سندروم پیش از قاعدگی چی هست و چه طور معالجه میشه ؟

  سندروم پیش از قاعدگی به علت تغییرات هورمونی نزدیک دوران قاعدگی در زیادتر از ۸۰ درصد زنان ایجاد میشه. همواره مردم نشانه های مثل سردرد، درد و تورم پستان ها، افسردگی، نگرانی، برانگیختن پذیری، ولع شدید به شیرینی جات، نفخ، یبوست، احساس خستگی، بی خوابی و تعریق نمایان می کنند. این نشانه ها در بیشتر مردم خفیف هست، ولی در برخی ها هم میتونه خیلی شدید باشه. نشانه ها همواره از پنج الی یازده روز قبل از دوران قاعدگی آغاز میشه و با آغاز خونریزی قاعدگی هم رفع میشه. البته در برخی مردم از هفته دوم سیکل قاعدگیشون نشانه ها آغاز میشه و تا یک هفته بعد آغاز خونریزی هم دنباله نمایان میکنه، یعنی یه چیزی محدوده سه هفته که واقعا بیشتر و اذیت کننده هست!  برای معالجه این نشانه ها شیوه ها و داروهای بیشتری توصیه شده که امروز میخواهیم در مورد یکی از مناسبترین و بی آسیبترین اون ها یعنی گیاه پنج انگشت براتون صحبت کنیم.

  خصوصیات گیاه پنج انگشت در معالجه سندروم پیش از قاعدگی (PMS)

  در مورد خصوصیات گیاه پنج انگشت در معالجه سندروم پیش از قاعدگی تحقیقات خیلی خیلی بیشتری شده، و دیده شده استفاده هر روزه میزان نمایانی از این گیاه خیلیی از این نشانه ها را رفع میکنه. گیاه پنج انگشت سبب کم شدن مقدار افسردگی، نگرانی، برانگیختن پذیری، و بیخوابی میشه. در کسانی که سردردهای میگرنی دارند و این سردردها حوالی دوران قاعدگیشون بیشتر شدن میشه، با استفاده گیاه پنج انگشت، تعداد و شدت سردردهاشون خیلی کمتر میشه. با استفاده این گیاه لکه بینی های قبل و بعد دوران قاعدگی و حجم خونریزی حین قاعدگی هم خیلی کم میشه، که این مورد در کسانی که به علت خونریزی های سنگین دوران قاعدگی گرفتار کم خونی شدند، خیلی یاری کننده هست. در مردمی که از بی نظمی قاعدگیشون کلافه شدند، به مرتب کردن فواصل قاعدگی یاری میکنه و در آخر با کم کردن ولع به شیرینی جات مانع اضافه وزن در زیاد مدت میشه.

  نکاتی که قبل تصمیم به استفاده گیاه پنج انگشت ضروری هست بدانیم

  بایست احتیاط نمایید که خیلی از نشانه های که گفته شد با نشانه ها اوایل حاملگی مشترک هست، و استفاده این گیاه هم در حاملگی ممگونه هست. پس حتما حین استفاده مواظب نشانه ها بارداری باشید و در صورت شک به حاملگی از استفاده اون پیشگیری نمایید. به ویژه که استفاده هموقت با قرص های پیشگیری از بارداری سبب کم شدن تاثیر این داروها میشه و ریسک بارداری برنامه ریزی نشده را هم بیشتر میکنه.

   به این مطلب هم دقت نمایید که در مردمی که به علت آشفتگیات روان دکتری هموقت، داروهای روان دکتری استفاده میکنند، استفاده خیلیی از این داروها با این گیاه ممگونه هست و حتما قبل آغاز استفاده بایست با دکترشون مشورت کنند.

  داروی گیاهی ماستودینون Mastodynon® شرکت بیونوریکا ساخت کشور آلمان ،یک داروی هومیوپاتیک می باشد که مواد منحصر به شخصی از مواد فعال میوه ی گیاه پنج انگشت، کوهوش آبی، سیکلامن، ایگناتیوس ،زنبق و لیلیوم را داراست، ماستودینون به جسم یاری میکند تا تعادل هورمونی خود را به دست آورد.

  داروی ماستودینون درد پستان را کم شدن می دهد، حساسیت پستان را کم می کند، از مواد طبیعی تشکیل شده و به طور طبیعی عمل می کند همینطور مسائل پیش از قاعدگی نظیر حساس شدن و دردناک شدن پستان ها (ماستودینیا) و مسائل دوران قاعدگی و قاعدگی های نامنظم (آشفتگیات قاعدگی) را نیز رفع می کند.

  منابع علمی :

  • Pharmacological and therapeutic effects of Vitex agnus-castus – ResearchGate, January 2018
  • PMS (Premenstrual Syndrome) – HealthLine, August 26, 2016
  • Vitex agnus-castus – Australian Government Department of Health, 2 May 2019

  نگارش توسط: پزشک غزل روستایی – مشاور علمی بیونوریکا


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب معالجه گیاهی سندروم پیش از قاعدگی + داروی ماستودینون | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 525
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه