ایمپلنت دندان ، تولد حس تندرستی | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • ایمپلنت دندان ، تولد حس تندرستی | مجله سلامت یاثار
 • ایمپلنت دندان ، تولد حس تندرستی | مجله سلامت یاثار


  می‌دانید که زیبایی و تندرستی جسم و روح شما، به طور مستقیم بر زندگی روزانه‌تان اثر می‌گذارد. حال واضح است که دندان، از باارزش‌ترین ارکان‌های زیبایی و تندرستی به حساب می‌آید که امروزه بیش از پیش برای عموم مردم مورد ارزش است. متاسفانه از دست دادن دندان به هر علتی امکان پذیر است برای مردم رخ دهد؛  از همین جهت، ایمپلنت دندان یکی از مناسبترین و امن ترین راه‌های جبران این ضرر به شمار می‌رود. تکنولوژی ایمپلنت دندان این تضمین را به شما می‌دهد که بی قراری بابت از دست دادن دندان‌هایتان نداشته باشید.

  کلینیک پزشک صدری منش با بکارگیری معیارترین مواد روز دنیا و مدرن ترین شیوه های مورد مصرف در کلینیک های معتبر خارجی، در خدمت هموطنان عزیز است! مجموعه دنداندکتری پزشک صدری منش قادر است همه ی دستاورد های ایمپلنت دندان را برای شما به ارمغان آورد.

   با کلینیک دنداندکتری پزشک صدری منش، ترکیب زیبایی و تندرستی را احساس نمایید!

  ایمپلنت دندان چیست؟

  پس از این‌که دندانی ازبین رفت و جای آن خالی‌شد، امکان پذیر است سبب به‌وجود آمدن مسائل بیشتری برای جویدن و حتی تکلم شود. یکی از راه‌های معالجه این وضعیت مصرف ایمپلنت دندان است. در گذشته، مردمی که دندان خود را از دست داده ‌بودند، راهی جز مصرف دندان غیرطبیعی (پروتز متحرک) نداشتند و مسئله این گونه پروتزها آن بود که به‎مرور تحلیل استخوان سبب لقی و جابجایی آن در حین خوراکی میل کردن و حرف زدن می‌شد.

  امروزه با مصرف ایمپلنت می‌توان تمام دندان‌های قوس فک را به‌صورت ثابت، بازسازی و جانشین کرد، درنتیجه ایمپلنت یک جانشین عالی برای دندان‌های از دست‌رفته است

  وقت بندی خوب برای معالجه ایمپلنت چگونه است ؟

  ایمپلنت قادراست هم وقت با کشیدن دندان های ضرر دیده و یا سه ماه پس از بازسازیجای دندان کشیده شده در محل قرار گیرد که هرکدام از این معالجه‌ها مزایا و معایب خود را داشته و جراح براساس تحقیق‌های دیگر قادراست مناسبترین انتخاب را انجام دهد.

  در وقت قراردادن ایمپلنت بر اساس کیفیت استخوان و روش جراحی، مقدار ثبات به دست آمده در استخوان، تعیین کننده وقت انجام مرحله‌ی دوم ( مرحله دوم شامل پروسه مهیا سازی روکش) می باشد. به این معنا که اگر استخوان کیفیت مناسبی داشته باشد و ایمپلنت به استواری در جای خود قرار گیرد، می‌توان بعد از دوماه کار مهیا سازی روکش را انجام داد.

  اما در صورتی که کیفیت استخوان ناخوب باشد یا پیوند استخوانی بیشتری مورد احتیاج شود، وقت آغاز مرحله دوم قادراست تا ۶ ماه به تاخیر بیفتد. پس تعیین وقت ساخت روکش در حین جراحی و با توجه به کیفیت استخوان و معالجه‌های جانبی از دو ماه تا ۶ ماه متغیر است.

  مقدار موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

  طبق گزارشات رسمی از منابع معتبر، مقدار موفقیت کاشت دندان در مردم متفاوت چیزی محدوده ۹۷ درصد است. درمحدوده ۳ درصد باقی‌مانده، به جای این‌که ایمپلنت به بافت پیوند استخوانی بچسپد به لثه متصل می‌شود که بایست از نو عمل کاشت را انجام داد.

  دوام و طول زندگی ایمپلنت دندان چقدر است؟

  در صورت مواظبت خوب و چکاپ‌های متوالی، احتمالاً ایمپلنت دندان تا آخر زندگی به شما خدمت می‌کند. هموارهً هیچ احتیاجی به تعویض خود ایمپلنت‌ها جود ندارد اما طول زندگی روکش دندان که بر پایه ایمپلنت نصب شده است ۱۰ تا ۱۵ سال برآورد می‌شود که بسته به فاکتور های متفاوت امکان پذیر است کمتر یا زیادتر شود.

  برتری ایمپلنت دندان بر دندان غیرطبیعی چیست؟

  در واقع می‌توان گفت ایمپلنت هم از دید زیبایی و هم از دید عملکردی در مرحله‌ی جلوتری از دندان غیرطبیعی است. ایمپلنت دندان کاملاً شبیه دندان طبیعی است و کسی متوجه فرق آن با نمی‌شود. با ایمپلنت دندان می‌توانید تمام خوراکی ها را میل کنید و هیچ‌ ممحدودهیت خوراکی ویژهی برای آن وجود ندارد در حالی ‌که با دندان غیرطبیعی خیلیی از خوراکی ها را نمی‌توان خورد.

  از دید تندرستی نیز ایمپلنت مناسبتر است چرا که نه تنها از دندان‌های دیگر مصرف نمی‌کند و تندرستی آنان را به مخاطره نمی‌اندازد، بلکه مانع تحلیل رفتن استخوان می‌شود در حالی‌ دندان غیرطبیعی چنین نیست، استخوان فک تحلیل می‌رود که سبب می‌شود هر چند سال یکبار دندان غیرطبیعی احتیاج به مرتب کردن مجدد یا تعویض داشته باشد.

  آیا نتیجه معالجه ایمپلنت قادراست زیبایی نظیر دندان‌های طبیعی باشد؟

  متعاقب کشیدن دندان‌ها، همواره استخوان‌ها عرض و طولشان تغییر می‌کند و اگر در وقت کشیدن و قراردادن ایمپلنت این موضوع توسط جراح مد دیدقرار نگیرد، سبب تغییرات خیلی بیشتری در ناحیه لثه‌ها و استخوان می‌شود که سبب می‌شود طول و شکل و فرم دندان‌های نهایی مختلف از دندان‌های مجاور باشد. درنتیجه اولین گام کنترل تحلیل استخوان یا تغییرات استخوانی در حین کشیدن وگذاشتن ایمپلنت است که سبب فرق در کیفیت خدمات معالجه می‌شود.

  ایمپلنت بایست در محل کاملا درست وصحیح قرار بگیرد تا بتواند پایه خوبی باشد برای روکشی که در مرحله‌ی بعد بر روی آن سوار می شود؛ درنتیجه موقعیت قرار گرفتن ایمپلنت بایست بر اساس شکل نهایی دندان و مقدار استخوان موجود تعیین گردد.

  از باارزش‌ترین فاکتور های زیبایی ایمپلنت دندان و شباهت آن به دندان‌های اصلی توانایی و تخصص پزشک شما در زمینه ایمپلنت دندان است. اگرجراح، ایمپلنت را درموقعیت خوب و درست قرار ندهد، قادراست منجر به ایجاد فواصل ناخوب با دندان‌های مجاور، نازیبایی شکل و فرم روکش ایمپلنت، ایجاد گیر خوراکی بین دندان‌ها و در نهایت تحلیل استخوان و از دست دادن استخوان اطراف ایمپلنت دردراز مدت شود که هرکدام از این موارد قادراست بزرگترین برتری ایمپلنت را که معالجه درازمدت است، زیر سوال ببرد.

  با این تفاسیر، اینک شما به نظر واضح‌تری نسبت به تکنولوژی ایمپلنت دندان دست نمایان کرده‌اید

  حال اگر تندرستی و زیبایی برایتان حائز ارزش است، مجال را از دست ندهید!


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب ایمپلنت دندان ، تولد حس تندرستی | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 77
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه