به روزترین روش های دنداندکتری | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 4 هفته قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • به روزترین روش های دنداندکتری | مجله سلامت یاثار
 • به روزترین روش های دنداندکتری | مجله سلامت یاثار


  امروزه با پیشرفت علم وتکنولوژِی شیوه های بیشتری در دنداندکتری ابداع شده اند. در این بین خیلیی از معالجه های دنداندکتری نیز به روز شده اند. معالجه های جدید نسبت به معالجه های قدیم قیمت بالاتر و موفقیت بالاتری دارند. امروزه تکنولوژی هایی که در دنداندکتری ایران مصرف می شوند خیلی به روز هستند به نوع ای که مردم بیشتری از خارج از کشور برای دنداندکتری به ایران سفر می کنند.

  جدیدترین روش های ایمپلنت

  سالیان بیشتری است که دنداندکتران برای کاشت دندان از ایمپلنت مصرف می کنند. امروزه برای کاشت دندان به جای مصرف پروتز های قدیمی از ایمپلنت مصرف می شود. در این شیوه بایست جراحی لثه انجام داد.امروزه پیشرفت تکنولوژی در حوزه دنداندکتری توانسته است ارائه خدمات دنداندکتری را با تقویت ویژه ای همراه کند.

  در وب سایت پزشک محمد عاطفت که یکی از کارشناس های ایمپلنت و از مناسبترین های دنداندکتر بازسازیو زیبایی اصفهان هستند می توانید مقالات معتبر در خصوص ایمپلنت و تکنولوژی های مربوطه را مطالعه نمایید و همینطور در قسمت قیمت و تعرفه ایمپلنت در مورد هزینه ها، تعرفه ها و قیمت گونه های ایمپلنت ایرانی و خارجی توضیحاتی ارائه شده است.

  در شیوه جدید کاشت ایمپلنت دندان کشیده شده و ریشه و تاج آن به صورت سه بعدی در لابراتوار دنداندکتری شبیه سازی می شود. مواد مصرف شده در شیوه جدید کاشت ایمپلنت همواره زیرکونیا و سرامیک هستند. برای ساخت سه بعدی پروتز به دندان کشیده شده احتیاج است.دنداندکتر با مصرف اطلاعات ظاهری دندان پروتز یکسان آن را قادراست با شیوه های جدید بسازد.

  طول معالجه در این شیوه خیلی کم تر از کاشت ایمپلنت متداولی است.طول معالجه در مردمی که از این شیوه مصرف می کنند حدبیشتر ۱۰ روز است. پس از این که پروتز جدید ساخته شد در ریشه و جای دندان افتاده قرار می گیرد، سپس برای تثبیت آن بایست لثه اطراف دندان را بخیه کرد. لثه اطراف دندان در یک مدت وقت معینپرورش کرده و استخوان فک نیز اطراف ریشه غیرطبیعی را در برمی گیرد که نهایتا سبب استحکام پروتز می شود.

  با توجه به این که این شیوه به تازگی ابداع شده است مصرف آن برای جانشینی همه ی دندان ها هنوز به صورت صد درصد آزمایش نشده است درنتیجه نمی توان از آن برای همه ی دندان ها مصرف کرد. از دیگر روش های جدید کاشت ایمپلنت می توان به ایمپلنت دیجیتال، ایمپلنت پانچ، ایمپلنت  فوری ذکر کرد.

  جدیدترین روش  های دنداندکتری بچه ها

  پزشک فرشیده میرلوحی دنداندکتر بچه در اصفهان در مورد دنداندکتری بچه ها و تکنولوژی های مربوطه در وب سایت دریم اسمایل به این موضوع ذکر کرده اند که:  دندان های شیری چون همیشگی نیستند اکثر پدرومادر بر این باورند که حفظ ومراقبت از آن ارزش چندانی ندارد در صورتی که این یک تصور اشتباه است و دنداندکتری بچه ها نظیر بزرگسالان ارزش بیشتری دارد. دندان شیری نیز نظیر دندان همیشگی خراب می شود و حتی امکان پذیر است ضروری باشد آن را عصب کشی نمایید.کلیه خدمات دنداندکتری بچه ها از جمله عصب کشی دندان شیری،بازسازیدندان شیری بایست توسط کارشناس دنداندکتری بچه ها انجام شود.دندان های شیری بچه قبل از یک سالگیپرورش می کنند.همه ی  دندان های شیری تا دو سالگی در دهان بچه مشخص می شوند.بهداشت و تندرستی دهان بچه ها ارزش بیشتری دارد.امروزه در حوزه دنداندکتری بچه ها تکنولوژی های پیشرفته ای آمده است که با مصرف آن می توانید از پوسیدگی دندان بچه خود پیشگیری نمایید.این تکنولوژِی ها جملهند از :فلوراید تراپی ،فیشور سیلانت دندان

  لیزرتراپی نیز یکی دیگر از خدمات پیشرفته دنداندکتری است که در زمینه های متفاوت از جمله عصب کشی، لیفت لثه با لیزر می توان از آن مصرف کرد.

  جدیدترین روش های ارتودنسی

  امروزه در ارتودنسی شیوه های نوینی آمده است که این شیوه را آسان تر کرده است.نحوه ارتودنسی دندان ها بایست توسط کارشناس ارتودنسی و بنا به صلاح نظر او تعیین شود.شیوه های جدید ارتودنسی دوره معالجه این شیوه را کوتاه ترکرده است.

  از دسته شیوه های جدید ارتودنسی می توان به موارد زیر ذکر کرد:

  ارتودنسی دیمون:

  ارتودنسی دیمون یکی از شیوه های جدید و ارتودنسی ثابت است زیرا براکت های دیمون دردهان ثابت می شوند.ارتودنسی دیمون افزون بر فرق در عملکرد فرق ظاهری نمایانی با ارتودنسی ثابت دارد.فرق ظاهری عمده ارتودنسی دیمون با ارتودنسی ثابت در حذف کش های کوچک اطراف هر براکت است.

  در ارتودنسی دیمون مریض دیگر با مسئله تغییر رنگ کش های دور براکت دست و پنجه نرم نمی کند .  از دیگر مزایای ارتودنسی دیمون می توان به ظاهر زیباتر نسبت به ارتودنسی ثابت (در بعضی از موارد که براکت های دیمون شفاف هستند، ظاهر دندان ها مناسبتر و سیم ها کمتر قابل مشاهده اند)، فشار کمتر روی دندان ها، کم شدن اصطحکاک ذکر کرد. افزون بر موارد فوق مریض در ارتودنسی دیمون مناسبتر قادراست بهداشت  دهان و دندان خود رارعایت کند و به علت  کوچکتر بودن براکت دیمون فضای کمتری برایپرورش باکتری ها وجود دارد.

  میکرواسکرو:

  مینی اسکرو یا مینی ایمپلنت از نمونه مواردی است که تحول گسترده ای در ارتودنسی به وجود آورده است.این شیوه زیادتر برای مواردی که کارشناس ارتودنسی احتیاج به حرکت دندان یک دندان بدون جابه جایی دیگر دندان ها دارد استفاده دارد.با مینی اسکرو می توان به راحتی جایگاه دندان ها را اصلاح کرد.معالجه هایی که با مصرف مینی اسکرو می توان انجام داد جمله است از:

  • بسته شدن فضاهای خالی بین دندان ها
  • صاف کردن دندان ها
  • از بین بردن انحراف بین آن ها
  • معالجه اپن بایت دندان ها
  • برطرف کردن انحراف و چرخش هایی که دندان ها دارند

   جدیدترین روش های دنداندکتری زیبایی

  امروزه در دنداندکتری روش های جدیدی آمده است که برای اصلاح طرح لبخند و دارا بودن لبخند هالیوودی می توانید از آن مصرف نمایید.در دنباله این شیوه ها را به شما معرفی می کنیم.برای انتخاب مناسبترین شیوه حتما با کارشناس دنداندکتری ترمیمی و زیبایی خود مشورت نمایید.

  لمینت سرامیکی

   لمینت سرامیکی که نام دیگر آن پرسلن ونیر است پوششی از جنس سرامیک است که برای اصلاح طرح لبخند خود می توانید از آن مصرف نمایید.برای تحویل لمینت سرامیکی به دو تا سه هفته وقت احتیاج است.از لمینت سرامیکی می توان برای موارد زیر مصرف کرد:

  • اصلاح نامرتبی ها
  • اصلاح به هم ریختگی دندان ها
  • اصلاح کوتاه یا بلندی دندان ها
  • اصلاح عدم موفقیتگی و لب پر شدن دندان ها
  • پرکردن فاصله بین دندان ها
  • بزرگ کردن دندان های کوچک
  • زیبا کردن دندان های بدشکل

  برای ساختن لمینت سرامیکی ابتدا بایست بدون تراشیدن دندان های مریض از دندان های وی قالب گیری انجام شود.سپس قالب آماده شده برای ساخت نهایی به لابراتوار ارسال شود.

  ونیر کامپوزیت دندان

  ونیر کامپوزیت دندان و ونیر کامپوزیت آی پی اس هر دو از روش های جدید دنداندکتری زیبایی هستند.در ونیر کامپوزیت لایه ای محافظ بر روی مینای دندان قرار می گیرد و به صورت مستقیم توسط اشعه روی دندان ها چسبانده می شود.در این شیوه احتیاجی به تراشیدن مینای دندان نیست. در صورتی که دندان هایتان گرفتار عدم موفقیتگی و یا ضرر دیدگی شده است ونیر کامپوزیت مناسبترین گزینه برای نصب شدن مستقیم روی دندان می باشد که سبب زیبایی دو چندان چهره شما می شود.

  برای انتخاب مناسبترین کارشناس های دنداندکتری می توانید از مطب ۳۶۵ دایرکتوری و مجله دکتری، دنداندکتری مصرف نمایید. که بر اساس تخصص های متفاوت و شهرهای متفاوت فهرست مناسبترین دکتران و دنداندکتران همراه با نمایانات کامل ارائه شده است.

  منشا: مطب ۳۶۵


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب به روزترین روش های دنداندکتری | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 35
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه