دلیل کبودی جسم چیست؟ علت کبودشدگی دست و پا | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 15 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • دلیل کبودی جسم چیست؟ علت کبودشدگی دست و پا | مجله سلامت یاثار
 • دلیل کبودی جسم چیست؟ علت کبودشدگی دست و پا | مجله سلامت یاثار


  تمام ما در بعضی از تقویت با کبودشدگی و برآمدگی جسم مواجه می شویم اما به دید می رسد بعضی از مردم خیلی آسان گرفتار کبودشدگی می شوند. آیا کبودشدگی مکرر علامت مریضی است؟

  کبودشدگی امکان پذیر است هر جا و هر وقتی که عروق زیر پوست می شکنند یا گرفتار پارگی می شوند ایجاد شود. اگرچه بعضی از این کبودشدگی ها در عرض یک تا چهار هفته ناپدید می شوند اما امکان پذیر است در بعضی از مردم ظاهر دائمی داشته باشند.

  سلول های ایمنی جسم به نام ماکروفاژها گلبول های قرمزی را که به بافت ها نفوذ کرده اند را هضم می کنند. وقتی که این موارد تجزیه می شوند، محصولات فرعی حاصل از آن سبب ایجاد تغییر رنگ می شود. اما چرا بعضی از مردم زیادتر از دیگران با پدیده کبودشدگی مواجه می شوند؟

  عاملهای دخیل در کبودشدگی:

  سن:

  شایع ترین علت برای کبودشدگی سریع، بیشتر بی قرار کننده نیست. کبودشدگی سریع قادراست یکی از علامت های پیری باشد. این موضوع بدین خاطر است که با زیاد شدن سن ، عروق نیز پیر می شوند، پوست نازک تر می شود و ضرر دراثر خورشید سبب تغییراتی در پوست می گردد.

  ضرر دراثر خورشید:

  مردمی که به طور مداوم دربرابر نور خورشید قرار می گیرند امکان پذیر است پوستشان گرفتار ضرر شود. این موضوع سبب می شود بدنشان به سادگی گرفتار کبودشدگی گردد. بعد از قرار گرفتن زیاد مدت دربرابر نور خورشید، تقریبا هر قسمتی از پوست ضعیف می شود.

  در حقیقت، پوست خیلی شکننده و ظریف است و حتی برآمدگی کوچک نیز قادراست سبب نشتی رگ های خون شود. در این تقویت کبودشدگی های بزرگی رخ می دهد که معالجهشان به وقت زیاد احتیاج دارد.

  چربی بدن:

  هرچقدر چربی جسم شخصی زیادتر باشد، زیادتر دربرابر کبودشدگی است. این موضوع نشان می دهد که خانم ها زیادتر از آقایان دربرابر کبودشدگی هستند.

  رقیق کننده های خون:

  مواردی که وارد جسم می شود نیز قادراست بر روی این موضوع اثر بگذارد. داروهای رقیق کننده خون مثل اسپرین، بعضی از مکمل های خوراکی یا فقدان ویتامین B12، C، k و اسید فولیک قادراست سبب کبود شدن سریع پوست شود.

  میزان تمرینات ورزشی:

  مردمی که تمرینات ورزشی شدید انجام می دهند نیز زیادتر از دیگران دربرابر کبودشدگی قرار دارند. این کبودشدگی های قابل مشاهده، پارگی های کوچکی در رگ های خونی عضلات زیر پوست به دلیل فشار و کشش بیشتر هستند.

  استفاده الکل:

  استفاده الکل نیز اثر باارزشی در این تقویت بازی می کند. مطالعات نشان می دهد الکل قادراست به عنوان رقیق کننده خون عمل کند و میزان ویتامین C را کم شدن دهد. ویتامین سی برای یاری به پوست و رگ های خونی برای تحمل بعضی از اثرات الزامی است.

  امکان پذیر است علت کبودشدگی مریضی دیگری در جسم باشد:

  البته همیشه این احتمال وجود دارد که کبودشدگی سریع به دلیل مسائل لخته شدن خون یا مریضی خونی، لوپوس، مریضی کبدی یا گونهی سرطان باشد.

  اگر کبودشدگی بیشتر و دردناک است، زیادتر از چهار هفته طول کشید یا با خونریزی غیر عادی در نقاط متفاوت جسم مثل بینی، لثه و غیره همراه بود مناسبتر است با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید. برای مواردی که بیشتر حاد نیستند می توانید از نکات زیر مصرف نمایید تا بدنی عاری از کبودی داشته باشید:

  ابتدا منطقه مورد دید را خنک نمایید و سپس گرم نگه دارید:

  اگرچه زیادتر کبودشدگی ها خود به خود خوب شدن نمایان می کنند اما اگر دوست داشتید سریع تر از شر این مورد خلاص شوید مناسبتر است در ابتدا آن را خنک نمایید و تکه یخی را بر روی آن بگذارید. این موضوع قادراست جریان خون را کندتر کند. سپس از پروتکل معیار تبعیت نمایید و ناحیه مددید را بالا ببرید. بعد از اینکه تورم کم شدن نمایان کرد، کمپرس گرم را بر روی آن اعمال نمایید تا فرایند معالجه سرعت قسمتیدن به شود.

  از مسکن های بدون نسخه مصرف نمایید:

  برای کم شدن درد و تورم می توانید از داروهایی همانند استامینوفن مصرف نمایید. فقط به دلیل داشته باشید که نبایست از اسپرین یا ایبوپروفن مصرف نمایید. این داروها رقیق کننده خون هستند و دقیقا برعکس آن کاری که شما می خواهید را انجام می دهند.

  از سبزیجات و گیاهان مصرف نمایید:

  اعتماد حاصل نمایید که بدنتان ویتامین K به اندازه گرفتن می کند. می توانید این ویتامین را در سبزیجاتی با برگ سبز و دیگر سبزیجات همانند بروکلی، کلم بروکسل و کلم نمایان نمایید.

  سفید کننده دندان را امتحان نمایید:

  کارشناسان بر این باورند که هیدروژن پراکسید قادراست ظاهر کبودشدگی را کم رنگ تر نماید. البته برای تایید این موضوع مطالعات زیادتری احتیاج است. شما می توانید اندکی سفید کننده دندان را بر روی ناحیه مددید بمالید و تاثیر آن را مشاهده نمایید.

  تمیز و مرتب باشید:

  شاید بتوان گفت یکی از آسان ترین راه ها برای جلوگیری از کبود شدگی پوست تمیز و مرتب کردن اتاق خواب ، برداشتن موارد دست و پا گیر از راهروها و تمیز کردن اتاق هاست.

  به دلیل داشته باشید که معالجه هایمحلی بیشتری برای خوب شدن این تقویت به فشیوه می رسد. تقریبا هیچ کرممحلی نقادراست به رگ های خونی شما برسد و حتی اگر بتواند قادر نیست خون را سریع تر از محل دور سازد. مناسبتر است هر چه سریع تر بر روی منطقه مورددید یخ بگذارید و سیستم ایمنی جسم خود را تثبیت نمایید و اجازه دهید کار خود را انجام دهد.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب دلیل کبودی جسم چیست؟ علت کبودشدگی دست و پا | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 99
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه