نشانه ها پوکی استخوان - 4 علامت مخفی پوکی استخوان | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 19 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نشانه ها پوکی استخوان - 4 علامت مخفی پوکی استخوان | مجله سلامت یاثار
 • نشانه ها پوکی استخوان - 4 علامت مخفی پوکی استخوان | مجله سلامت یاثار


  شما نیز هنظیر زیادتر مردم امکان پذیر است مسائلی همانند پوکی استخوان را وابسته به سنین بالا بدانید و بیشتر بی قرار آن نباشید. اگرچه این موضوع درست است و عدم موفقیتگی استخوان‌ها زیادتر در مردم بالای ۶۵ سال دیده می‌شود اما علت اصلی ایجاد چنین مریضی‌هایی در سال های جوانی نهفته است. به جمله دیگر، اگر می خواهید در سنین پیری استخوان‌های سالم و استواری داشته باشید بایست همین امروز دست به کار شوید.

  بعد از اینکه عدم موفقیتگی استخوان را تجربه کردید، دیگر برای اقدام دیر شده است. اگرچه زیادتر مردم تلاش می‌کنند برای سالم حفظ کردن استخوان‌های خود مرحله های و اقداماتی را طی کنند اما در بعضی از موارد بایست مواظبت‌های ویژه ای صورت گیرد.

  اگر مادر یا مادربزرگ شما از پوکی استخوان رنج می‌برد بایست زیادتر از دیگر مردم به فکر تندرستی استخوان‌های خود باشید و خود را ضرر پذیرتر از دیگران بدانید. دیگر علامت‌های اخطار دهنده کاملا واضح و روشن نیستند.

  در این مقاله قصد داریم سرنخ‌های شگفت انگیزی را بیان کنیم که نشان می‌دهد استخوان‌های جسم شما گرفتار مسئله شده است.

  علامت اخطار دهنده۱ :ناخن‌های شما به راحتی ریش ریش و عدم موفقیته می‌شود:

  عدم موفقیته شدن ناخن زیادتر از یک موضوع ازاردهنده برای زیبایی بایست مددید قرار گیرد. اگر این عدم موفقیتگی به صورت مکرر اتفاق می‌افتد و ناخن‌های شما به راحتی ریش ریش می‌شود امکان پذیر است بدین معنا باشد که مسئلهی در استخوان‌های شما وجود دارد.

  مطالعات اولیه نشان می‌دهد مردمی که میزان پایینی از کلاژن( پروتئین تثبیتی) را در ناخن‌های خود دارند میزان به اندازه از این پروتئین را در استخوان‌های خود نخواهند داشت. در این میان، ناخن ضعیف و شکننده بدین معنی است که جسم شما کلسیم به اندازه برای ساخت استخوان را ندارد.

  در چنین مواردی چه کاری می‌توان انجام داد؟ اگر چنین تقویتی را تجربه کردیدتلاش نمایید استفاده خوراکی های پربار از کلسیم را در رژیم خوراکی خود زیاد شدن دهید. به عنوان مثال می‌توانید از شیر، ماست، پنیر کلبه، کلم، بروکلی و ساردین مصرف نمایید.

  همینطور می‌توانید با یک دکتر مشورت نمایید و در صورت احتیاج از مکمل‌های کلسیمی به همراه ویتامین D مصرف نمایید. همانطور که می‌دانید ویتامین D در جذب کلسیم خیلی اثربخش است.

  علامت اخطار دهنده۲: لثه‌های شما گرفتار عقب رفتگی شده است

  همانطور که می‌دانید استخوان فک از دندان‌های موجود در دهانمراقبت می‌کند و هنظیر هر استخوان دیگری که در جسم وجود دارد احتمال ضعیف شدن این استخوان نیز وجود خواهد داشت.

  وقتی که فک شما قدرت استخوان‌های خود را از دست می‌دهد، لثه‌های موجود در دهان آغاز به عقب رفتگی می‌کنند یا از دندان جدا می‌شوند. علامت دیگری که قادراست اخطار دهنده باشد از دست دادن دندان است.

  پزشک سوزان گرین اسپن در این باره می‌گوید: خانم های که قدرت استخوان‌های خود را از دست می‌دهند آغاز به ریزش دندان می‌کنند. در چنین تقویتی میل کردن خوراکی نیز خیلی سخت خواهد شد.

  در حقیقت مطالعات انجام شده نشان می‌دهد خانم های که مبتلا به پوکی استخوان هستند سه برابر زیادتر از دیگر مردم دربرابر از دست دادن دندان‌های خود قرار دارند.

  چگونه می توان با این مسئله جنگیدن کرد؟ اگر شما نیز جزو آن دسته از مردمی هستید که عاملهای ریسکی همانند سابقه خانوادگی، سیگار کشیدن، مصرف زیاد مدت از استروئید یا فقدان کلسیم را دارند بایست با دنداندکتر خود مشورت نمایید. بایست مطمئن شوید که در آزمایش اشعه ایکس تمام چیز مناسب بوده است.

  مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که گرفتن اشعه ایکس از دندان به شناسایی استخوان‌های ضعیف و شناسایی پوکی استخوان یاری می‌کند.

  علامت هشداردهنده۳: در گرفتن اشیا و مصرف آن مسئله دارید

  اگر نمی توانید دستگیره در را به راحتی بگیرید یا قادر نیستید خود را از موقعیت نشسته بلند نمایید ، امکان پذیر است استخوان‌هایتان ضعیف شده باشد. مطالعات نشان می‌دهد که رابطهی بین قدرت گرفتن اشیا و چگالی استخوان‌ها وجود دارد. خانم های که چنین مسائلی را دارند زیادتر از دیگر مردم قدرت عضلات و تعادل جسم را از دست می‌دهند.

  در چنین تقویتی چه کارهایی می‌توان انجام داد: هیچ زمان برای ساخت عضلات و خوب شدن تعادل جسم دیر نیست. اگر قبلا در برنامه‌های ورزشی شرکت نکرده اید مناسبتر است از یک مربی شخصی یاری بگیرید تا اسیبی به جسم وارد ننمایید.

  همینطور می‌توانید از تمرینات یوگا یا تای چی مصرف نمایید که تعادل جسم را با زیاد شدن قدرت و انعطاف پذیری خوب شدن می‌قسمتد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد مردمی که تمرینات تای چی را انجام می‌دهند امکان پذیر است ریسک دچار به پوکی استخوان و عدم موفقیتگی آن، ۴۵ درصد کم شدن نمایان کند.

  علامت اخطار دهنده۴: ضربان قلب شما زیاد شدن نمایان کرده است.

  ضربان قلب در حال استآسان به تعداد دفعاتی که قلب شما در هر دقیقه می‌تپد بدون اینکه فعالیتی انجام داده باشد اطلاق می‌گردد. اگرچه متوسط ضربان قلب در حال استآسان زیادتر مردم بین ۶۰ تا ۱۰۰ مورد در هر دقیقه است اما مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که زیاد شدن ضربان قلب به ۸۰ مورد در هر دقیقه یا زیادتر از آن قادراست ریسک عدم موفقیتگی ستون فقرات و لگن را زیاد شدن دهد. علت این امر خیلی روشن است. ضربان قلب شما نشان دهنده میزان تناسب هیکل جسم شماست.

  مقاله مرتبط: نشانه ها حمله قلبی

  چگونه می‌توان با این مسئله جنگیدن کرد:

  اول از هر کاری بایست ضربان قلب در حال استآسان خود را نمایان نمایید. وقتی که صبح از خواب بیدار می‌شوید در رختخواب خود بمانید؛ یک یا دو انگشت خود را روی نقطه پالس گردن یا مچ دست بگذارید. تعداد ضربان قلب را که در هر ۱۵ ثانیه رخ می‌دهد را بشمارید. این عدد را در ۴ ضرب نمایید تا ضربان قلب در حال استآسان را به دست آورید. اگر عدد به دست آمده ۸۰ یا بالاتر از آن بود بایست حرکات و تمرینات ورزشی را به برنامه هر روزه خود بیفزایید.

  اگرچه فعالیت های فیزیکی به طور مزمان ضربان قلب شما را زیادتر می‌کند اما تمرینات ورزشی منظم به تدریج سبب کم شدن ضربان قلب در وضعیت استآسان می‌شود.

  هر تمرینی که بتواند در این تقویت به شما یاری کند سودمند خواهد بود. به عنوان مثال می‌توانید دوسیکل سواری نمایید یا از تمرینات شنا مصرف نمایید. اما از آنجایی که این فعالیت‌ها فشار و استرسی بر روی استخوان‌ها ایجاد نمی‌کنند مناسبتر است در کنار این موارد از تمرینات دیگری همانند پیاده روی، دویدن؛ رقص، ایروبیک یا زومبا مصرف نمایید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نشانه ها پوکی استخوان - 4 علامت مخفی پوکی استخوان | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 127
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه