خربزه چه ویتامین هایی دارد؟ خاصیت ها خربزه و طالبی | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 31 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خربزه چه ویتامین هایی دارد؟ خاصیت ها خربزه و طالبی | مجله سلامت یاثار
 • خربزه چه ویتامین هایی دارد؟ خاصیت ها خربزه و طالبی | مجله سلامت یاثار


  خربزه یک میوه تابستانی خوشمزه و دارای گوشت شیرین و آبدار سبز کم رنگ است که در داخل یک پوست سخت قرار دارد. خربزه مواد غذایی بیشتری دارد و پربار از ویتامین های متفاوت و مواد معدنی است. هر نصف فنجان از این میوه ۶۰ کالری دارد. این میوه سودمند خیلی غذایی است و مناسبتر است آن را به منوی خوراکی خود بیفزایید.

  اطلاعات غذا ای خربزه

  بخش اعظمی از ۶۰ کالری خربزه از ۱۴ گرم قند طبیعی گرفتن می شود. این قند انرژی مورد احتیاج برای سلول را فراهم می کند. یک نوبت خربزه عسلک شامل ¼ گرم فیبر سودمند است. خربزه دارای پروتئین و چربی اندکی است و یک نوبت از آن کمتر از یک گرم پروتئین و چربی فراهم می کند.

  پتاسیم

  فقدان پتاسیم سبب ضربان قلب نامنظم یا پمپاژ ناخوب خون در جسم می شود. خیلیی از میوه ها پربار از پتاسیم هستند. یک فنجان خربزه محدوده ۸ درصد از پتاسیم مورد احتیاج را در روز فراهم می کند. نسبت آب به پتاسیم در خربزه از زیاد شدن فشار خون پیشگیری می کند. خربزه را به صبحانه یا ناهار خود بیفزایید یا آمیخته آن را با طالبی و هندوانه استفاده نمایید.

  ویتامین ث

  پوست سالم و کلاژن به استفاده به اندازه ویتامین ث وابسته است. عسلک منشا مناسبی از ویتامین ث است. یک فنجان خربزه محدوده نیمی از احتیاجهای هر روزه ویتامین ث جسم را تامین می کند. ویتامین ث نیز سیستم ایمنی جسم را تثبیت کرده و از مریضی و عفونت پیشگیری می کند. ویتامین ث بافت هایی نظیر رگ های خونی و استخوان ها را تثبیت کرده و عملکرد مغز را خوب شدن می دهد.

  مس

  مس برای تندرستی پوست الزامی است زیرا به بازسازی سلول های پوست یاری می کند. خربزه منشا مناسبی از این ماده معدنی کمیاب است. توانایی جسم برای بازسازیعضلات و بافت ها به استفاده مقادیر به اندازه مس متکی است. درنتیجه افزودن خربزه به رژیم خوراکی مواد معدنی مورد احتیاج و باارزش جسم را زیاد شدن می دهد.

  ویتامین ب

  افزون بر تامین پتاسیم، ویتامین ث و مس، خربزه منشا مناسبی از ویتامین های متفاوت ب، از جمله تیامین و Niacin نیز می باشد. ویتامین های گروه ب به جسم یاری می کد از سمومی که قادراست سبب مریضی شود،خلاص شوند. ویتامین ب ریسک دچار به مریضی های قلبی و آلزایمر را کم شدن می دهد.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خربزه چه ویتامین هایی دارد؟ خاصیت ها خربزه و طالبی | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 148
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه