خصوصیات روغن گل مغربی - 22 فایده گل مغربی برای لاغری، پوست و مو | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خصوصیات روغن گل مغربی - 22 فایده گل مغربی برای لاغری، پوست و مو | مجله سلامت یاثار
 • خصوصیات روغن گل مغربی - 22 فایده گل مغربی برای لاغری، پوست و مو | مجله سلامت یاثار


  گل مغربی

  تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چگونه یک روغن قادراست تندرستی و زیبایی شما را زیاد شدن دهد؟ روغن گل مغربی، خیلیی از مسائل بهداشتی و زیبایی شما را حل می کند. این روغن مناسبترین روغن برایمناسب سازی میزان هورمون، معالجه علامت های یائسگی و برانگیختن زایمان می باشد.

  اگر از این روغن به طور مرتب مصرف نمایید، طیف وسیعی از مزایای بهداشتی، پوست و مو را برای شما فراهم خواهد آورد.

  روغن گل مغربی چیست؟

  گل مغربی یک گیاه کوچک است که در فصل بهار و تابستان، گل های زرد دلپذیر و دلبرای را تولید می کند. روغن گل مغربی با فشردن دانه های این گیاه استخراج می شود. این روغن به دلیل تاثیر برانگیختن زایمان و نیز از بین بردن نشانه ها PMS نظیر درد سینه، سردرد، نفخ، آکنه و غیره شناخته شده است. افزون بر این، این روغن به طور گسترده ای در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی به عنوان یکی از مواد اصلی صابون و شامپو مورد مصرف قرار می گیرد. در اینجا یک نگاه اجمالی به نمایانات روغن گل مغربی خواهیم داشت:

  نام علمی: Oenothera biennis

  این روغن به عنوان: EPO، گیاه بید شبانه، روغن بذر گل مغربی و Huile de Primrose نیز شناخته می شود. گیاه گل مغربی، گیاه بومی شمال امریکا و اروپا، بویژه انگلستان است.

  رنگ، بو، و بافت

  روغن گل مغربی یک روغن طلایی رنگ زیبا است و دارای عطری نا آشنا می باشد. این روغن قوام بیشتری دارد و به آرامی بر روی پوست جذب می شود.

  زندگی سودمند: زندگی سودمند این روغن ۶ ماه است، اما در صورت نگاه داشته شدن در جای خنک، طول زندگی آن زیادتر نیز خواهد شد. روغن گل مغربی همواره برای مردمی که از آن برای مدت کوتاهی و در دوز پیشنهاد شده مصرف می کنند، بی آسیب است. پیامدهای کوتاه مدت جملهند از وضعیت تهوع، سردرد و اسهال. اگر این نشانه ها را تجربه کردید، به این معنی است که دوز استفادهی شما خیلی بالاست.

  همیشه قبل از استفاده یک محصول جدید، یک آزمایش پچ روی بازوی خود انجام دهید تا ببینید آیا پوست شما نسبت به آن حساسیت دارد یا نه. اگر در عرض ۱-۲ ساعت احساس سوزش، قرمزی یا بثورات را تجربه ننمایید، می توانید از آن بر روی صورت و جسم خود مصرف نمایید. حالا مناسبتر است ببینیم که چرا این روغن برای چهره و جسم شما خوب است.

  روغن گل مغربی چه خصوصیاتی دارد؟

  خصوصیات روغن گل مغربی

  از مرتب کردن نوسانات خلق و خو تا کنترل میزان قند خون، روغن گل مغربی، مزایای بیشتری برای شما خواهد داشت.(بعضی از مزایای مطرح شده برای روغن گل مغربی هنوز به صورت علمی اثبات نشده اند که در متن به آنان ذکر میکنیم.)


 • به معالجه نشانه ها PMS یا یائسگی یاری می کند

 • خانم ها حتی در قرون پیش نیز برای معالجه عدم توازن هورمونی خود از روغن گل مغربی مصرف می کردند. مطالعات نشان داده اند که اسید های چرب امگا ۶ این روغن سبب معالجه نشانه ها یائسگی و پیش قاعدگی می شوند. زمانی که یک زن دربرابر یائسگی یا PMS قرار می گیرد، نشانه های نظیر نفخ، حساسیت نوک سینه، آکنه یا برانگیختن پذیری را تجربه می کند.

  خصوصیات روغن گل مغربی برای تسکین دردهای قاعدگی

  اسیدهای چرب امگا ۶، نظیر اسید لینولئیک (LA) و اسید قدما لینولنیک (GLA)، می توانند در کم شدن میزان حساسیت هورمونی کلی جسم اثربخش باشند. یکی دیگر از علامت های شایعی که اکثر خانم ها در زمان یائسگی بدان گرفتار می شوند گر گرفتگی است. یک کارآزمایی بالینی شش هفته ای بر روی ۵۶ زن یائسه انجام شد تا تاثیرقسمتی روغن گل مغربی را بر روی معالجه گرگرفتگی آزمایش کند. یافته ها نشان داد که روغن گل مغربی در معالجه و کم شدن فرکانس گرما خیلی اثربخش بوده است.


 • برانگیختن زایمان

 • اگر از تاریخ اعلام شده برای وضع حمل گذشته باشد، راه های متفاوتی برای برانگیختن زایمان وجود دارد. یکی از مناسبترین شیوه ها این است که از روغن گل مغربی مصرف نمایید. مکمل های آن می توانند به صورت غذا یا بعد از هفته‌ی ۳۷ بارداری به صورت واژینال مصرف شوند. مطالعات نشان می دهد که این روغن قادراست به کم شدن مدت وقت وضع حمل یاری کند.

  البته در دید داشته باشید مصرف روغن گل مغربی در دوران بارداری و حتی برای برانگیختن زایمان بایست به تجویز و زیر دید دکتر باشد.


 • باروری را خوب شدن می قسمتد

 • روغن روغن گل مغربی قادراست برای زیاد شدن باروری در خانم ها مصرف شود.

  اما چطور؟

  روغن گل مغربی سبب زیاد شدن کیفیت مخاطی گردن رحم می شود که سبب می گردد بستر خیلی خوبی برای اسپرم ایجاد شود. این امر حرکت آزاد اسپرم را از طریق دهانه رحم آسان می کند. زمانی که یک زن به اندازه به اندازه مخاط گردنی تولید نمی کند، تحرک اسپرم ممحدوده می شود، و این امر سبب می شود که اقبال تخمک گذاری کم شدن یابد.


 • کنترل دیابت

 • روغن گل مغربی از ایجاد نشانه ها و پیامد مشترک مردم مبتلا به دیابت پیشگیری می کند. GLA موجود در روغن به واسطه کم شدن بیخوابی و سوزن سوزن شدن جسم سبب کم شدن دردهای عصبی و ضرر های عصبی ای می شود که توسط بیماران دیابتی تجربه می گردد.

  به تازگی مطالعه ای بر روی موش های صحرایی دیابتی انجام شد تا تاثیرات روغن گل مغربی را بر روی هدایت عصبی آنان تحقیق کند. این مطالعه نشان داد که روغن گل مغربی به شتاب کاستی های سرایت عصبی را رفع می کند. همینطور این روغن به عنوان یک رگ گشا عمل کرده و بنابراین به کم شدن فشار خون یاری می نماید.

  مزایای روغن گل مغربی در خوب شدن پوکی استخوان


 • یاری به مدیریت پوکی استخوان

 • مصرف روغن گل مغربی به بیماران مبتلا به پوکی استخوان یاری می کند و سبب می شود دربرابر ریسک عدم موفقیتگی استخوان کمتری قرار داشته باشند. این روغن سبب زیاد شدن تراکم استخوان می شود و استخوان های شما را قوی تر و سالم تر می سازد.

  چندین مطالعه ثابت کرده است که وجود GLA در روغن ، سبب می شود که برای پوکی استخوان خیلی اثربخش باشد.


 • احتمالاً برای لاغری سودمند است

 • در حالی که بعضی مطالعات نشان داده اند که روغن گل مغربی برای مدیریت چاقی خیلی سودمند است، چند مطالعه دیگر نشان داده که این روغن هیچ برتری قابل توجهی برای کم شدن وزن ندارد. یک مطالعه دو سو کور به منظور تعیین مزایای روغن گل مغربی در مقایسه با یک دارونما بر روی ۱۰۰ نفر از خانم ها دارای اضافه وزن انجام شد.

  این مطالعه هیچ اختلاف معنی داری را بین روغن و دارونما نشان نداد. یک آزمایش دو سو کور دیگر که بر روی ۴۷ نفر دارای اضافه وزن با سابقه خانوادگی چاقی انجام شد نشان داد که این روغن سبب کم شدن قابل توجه وزن اینگونه مردم می شود. از آنجا که نتایج گیج کننده است، تحقیقات زیادتری در این زمینه مورد احتیاج می باشد.


 • معالجه پینه پوست و پدیده رینود

 • اسکلرودرمی یک مریضی خود ایمنی است که پوست را سخت و ضخیم می کند. این مریضی همواره وقتی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی جسم ما به مناسبترین شکل عمل نکند. گاهی اوقات پینه پوستی سبب ضخیم شدن رگ های خونی می شود که سبب پدیده رینود می گردد. شخصی که این پدیده را تجربه می کند، همواره به علت کم شدن دما و یا زیاد شدن میزان استرس در انگشتان دست و پا، احساس بی حسی می کند.

  یکی از مناسبترین داروهای طبیعی برای معالجه پینه پوست و پدیده رینود، روغن گل مغربی است. وجود اسیدهای چرب امگا -۶ در روغن سببمراقبت از انگشتان دست و پا می شود.


 • به تندرستی قلب یاری می کند

 • روغن گل مغربی از طریق کم شدن کلسترول و فشار خون به حفظ تندرستی قلب یاری می کند. همینطور مقدار شیوع لخته های خون را کم شدن می دهد، درنتیجه از جسم در برابر مریضی های قلبی و سکتهمراقبت می نماید.مصرف روغن گل مغربی به مدت شش هفته، چربی خون را کم شدن داده و سبب خوب شدن قلب می شود.

  روغن گل مغربی سودمند برای ترک اعتیاد به الکل


 • نشانه ها ترک اعتیاد به الکل را کم شدن می دهد

 • استفاده شبانه روغن گل مغربی نشانه ها ترک الکل را کم شدن می دهد. اگر شما آشامیدن الکل را ترک کرده اید و در حال تجربه نشانه ها این ترک هستید، هیچ چیزی زیادتر از روغن گل مغربی به شما یاری نخواه کرد. GLA موجود در این روغن به تولید پروستاگلاندین E یاری می کند. این ماده یک ماده شیمیایی موجود در مغز است که با نشانه ها ترک اعتیاد الکل به جنگیدن می نماید.


 • معالجه آسم

 • این روغن دارای تاثیر ضد التهابی بر جسم است و لذا به معالجه بیماران مبتلا به آسم یاری می کند. این روغن به عنوان یک طب سنتی در خیلیی از فرهنگ ها مورد مصرف قرار می گرفت، اما هیچ شواهد بالینی برای اثبات تاثیر روغن گل مغربی در این زمینه وجود ندارد.


 • معالجه ADHD

 • آشفتگی کم توجهی- بیش فعالی (ADHD) یک مریضی عصبی است که در میان بچه ها خیلی شایع است. گفته می شود که روغن گل مغربی برای معالجه ADHD و خوب شدن رفتار بچه ها اثربخش است. اما این ادعا توسط هیچ تحقیقی پشتیبانی نشده است.

  یک مطالعه آزمایشی انجام شده بر روی روغن گل مغربی نشان داد که این روغن قادراست نشانه ها ADHD را کم شدن دهد.


 • معالجه هپاتیت B

 • شواهد بیشتری وجود ندارد که حاکی از آن باشد که روغن گل مغربی برای بیماران مبتلا به هپاتیت B اثربخش است. مطالعه انجام شده در سال ۱۹۹۶ بر روی ۱۰ مریض مبتلا به هپاتیت B نشان داد که استفاده هر روزه روغن گل مغربی برای ۱۲ ماه نقادراست در معالجه این آشفتگی اثربخش باشد. گروه دیگری متشکل از ۱۰ بیمار، دارونما گرفتن کردند. در پایان دوره وقتی، این مطالعه نتوانست فرق عمده ای را بین این دو گروه نشان دهد. از این رو، تحقیقات زیادتری در این زمینه مورد احتیاج است.


 • یاری به پیشگیری از سرطان سینه

 • مطالعات اولیه حاکی از آن است که روغن گل مغربی برای معالجه سرطان سینه دارای مزایای زیادتری نسبت به روغن ذرت است. چنین به دید می آید که معالجه با این روغن سبب کم شدن عود سرطان سینه می گردد. اما این مطالعات به اندازه نیستند. برای اثبات این ادعا، تحقیقات زیادتری ضروری است.


 • معالجه پسوریازیس

 • تحقیقات خیلی اندکی به مطالعه تاثیرقسمتی این روغن در معالجه پسوریازیس پرداخته اند. یک آزمایش کوچک دو سو کور، که بر روی ۳۷ مریض انجام شد، به تحقیق تاثیرات روغن گل مغربی بر معالجه پسوریازیس پرداخت لکن این مطالعه نتوانست هیچ پیشرفت قابل توجهی را در تقویت بیماران مشاهده نماید.


 • معالجه مولتیپل اسکلروزیس (MS)

 • مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس یک مریضی عصبی مهلک است که معالجه شناخته شده ای برای آن وجود ندارد. اما پژوهشگران در تلاشند تا این مریضی را با مصرف اسیدهای چرب غیر اشباع و کولچی سین معالجه کنند. نتایج اولیه نشان می دهد که ترکیبی از روغن گل مغربی و کولچی سین قادراست به معالجه نشانه ها ام اس یاری نماید.

  زمانی که این روغن به صورتمحلی مصرف شود، درخشندگی بی نظیری را به پوست و چهره می قسمتد. افزون بر این، این روغن خیلیی از مسائل پوستی نظیر آکنه، رنگدانه های تیره، بثورات، التهاب و خشکی پوست را نیز معالجه می کند.


  خصوصیات روغن گل مغربی برای زیبایی و پوست

  خصوصیات روغن گل مغربی برای پوست و مو

  1. خوب شدن تندرستی پوست

  مصرف روغن گل مغربی در شب سبب زیاد شدن تندرستی پوست می گردد. مصرف روغن گل مغربی برای تندرستی کلی پوست خیلی عالی است. این روغن جادویی یکی از مناسبترین مرطوب کننده هاست چرا که نه تنها پوست را نرم می کند، بلکه مواد غذایی الزامی و چربی های سالم ضروری برای پوست را نیز تامین می کند، و سبب می شود پوست شما جوان و بی عیب به دید آید. خصوصیات ضد التهابی این روغن نیز به کم شدن تورم، قرمزی، خارش، و بثورات روی پوست یاری می کند.


 • معالجه آکنه

 • روغن گل مغربی برای معالجه آشفتگی هورمونی جسم نیز خیلی سودمند است که به نوبه خود، به معالجه آکنه و جوش صورت یاری می کند. فقط ۲ تا۳ قطره از این روغن را هر روز به صورت خود بمالید و خواهید نظر که جوش های شما سریع تر از حد متداول، آغاز به محو شدن می کنند. افزون بر این برای معالجه آکنه شما می توانید این روغن را دوبار در روز به صورت کپسول استفاده نمایید.


 • معالجه اگزما

 • روغن گل مغربی برای معالجه اگزما اثربخش است. اگزما یک مریضی پوستی است که با خشکی، خارش، تورم و پلاک های زبر پوستی شناخته می شود. مصرف این روغن به صورتمحلی و یا به شکل کپسول در طی چند هفته سبب خوب شدن اگزما می شود. اما هیچگونه شواهد بالینی برای پشتیبانی از این ادعا وجود ندارد. تحقیقات نشان داده اند که در معالجه اگزما، وقتی که این روغن با دارونما مقایسه شود، فرق بیشتری بین آن ها وجود نخواهد داشت.


 • غذا ناخن ها

 • LA و GLA (اسیدهای چرب) موجود در این روغن سبب تثبیت ناخن ها و پیشگیری از ترک خوردگی آن ها می شوند. فقط به اندازه است هر روز چند قطره از این روغن را بر روی ناخن هایتان بمالید.


 • بر طرف کردن لک های تیره

 • روغن گل مغربی پوست را روشن می کند و سبب کم شدن یا بر طرف نمودن هر نوع لکه تیره ای می شود. شما می توانید این روغن را دو بار در روز به صورت کپسول استفاده نمایید. روغن گل مغربی را با میزان مساوی از روغن آرگان ترکیب نمایید و چند قطره آب لیمو به آمیخته اضافه نمایید.

  این آمیخته را هر شب بر روی بخش های دارای لکه های تیره بمالید و ماساژ دهید.


 • ریزش مو را معالجه می کند

 • روغن گل مغربی شامل مواد تشکیل دهنده ای است که از ریزش مو پیشگیری می کند و سبب زیاد شدنپرورش مو و غذا پوست سر شما می شود.

  مصرف منظم از روغن گل مغربی برای ریزش مو خیلی سودمند است. این خاصیت ها به دلیل وجود LA و GLA در این روغن است که پوست سر را غذا می کند و مو را تثبیت می نماید. این روغن را برای چند دقیقه بر روی پوست سر خود ماساژ دهید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بر روی موهایتان بماند و سپس آن را بشویید. این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید و شاهد نتایج باورنکردنی اش باشید. افزون بر این، شما می توانید این روغن را دو بار در روز به صورت کپسول استفاده نمایید.


 • معالجه مسائل پوست و مو

 • این روغن جادویی نه تنها از ریزش مو پیشگیری می کند، بلکه دیگر مسائل مربوط به پوست نظیر شوره سر، خارش و قرمزی را بر طرف می نماید. مصرف منظم از روغن گل مغربی سبب خوب شدن کیفیت مو و پوست سر می شود زیرا مواد غذایی ضروری را برای پوست فراهم می آورد.


  دوز مجاز استفاده روغن گل مغربی:

  دوز پیشنهاد شده هر روزه ۲ تا ۸ گرم هر روزه است که در مردم متفاوت میتواند مختلف باشد.

  به عنوان مثال برای شخصی که از دردسینه رنج میبرد ۳ گرم هر روزه پیشنهاد میشود اما برای معالجه آفتاب سوختگی مصرف ۴ الی ۵ گرم از روغن گل مغربی به صورت هر روزه تا وقتی که نشانه ها مسئله تسکین یابد پیشنهاد میشود.

  لازم به ذکر است که روغن گل مغربی غذا نیست و برای مصرف آن شما بایست آن را برروی پوست خود ماساژ دهید.


  پیامد روغن گل مغربی:

  این روغن زمانی که در دوز پیشنهاد شده مصرف شود، همواره ایمن است. در تقویت ویژه اگر دوز استفادهی شما بیشتر باشد امکان پذیر است تاثیرات جانبی شدیدی داشته باشد. در دنباله بعضی از این تقویت را تحقیق میکنیم:

  فشار خون پایین

  همانطور که ذکر کردیم این روغن برای کم شدن فشارخون سودمند است و استفاده آن برای مردمی که دارای فشارخون پایین هستند و یا از داروهای کاهنده فشارخون مصرف میکنند پیشنهاد نمیشود.

  هیپوگلیسمی

  مصرف این روغن به طور مرتب سبب ایجاد هیپوگلیسمی در بیماران دیابتی می شود.

  آلرژی

  گزارش بعضی از مردم مبتلا به بازتاب های آلرژیک به روغن وجود دارد. نشانه ها آلرژیک مشترک جملهند از: سوزش پوست، بثورات، تهوع، استفراغ، درد شکمی و برانگیختن پذیری.

  مسائل عصبی

  استفاده این روغن در مردمی که از مسائل عصبی رنج میبرند پیشنهاد نمیشود.

  مسائل مربوط به خونریزی

  در صورت احتیاج به جراحیتلاش نمایید دوهفته قبل از آن، مصرف روغن گل مغربی را قطع نمایید چراکه امکان پذیر است سبب آشفتگی در لختگی خون شود.

  مسائل خانم ها باردار

  خانم ها باردار بایست قبل از استفاده این روغن با دکتر خود برای پیشگیری از بروز هرگونه مسئله احتمالی مشورت کنند.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خصوصیات روغن گل مغربی - 22 فایده گل مغربی برای لاغری، پوست و مو | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 132
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه