مناسبترین تمرینات قدرتی برای آقایان بالای 40 سال | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 31 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مناسبترین تمرینات قدرتی برای آقایان بالای 40 سال | مجله سلامت یاثار
 • مناسبترین تمرینات قدرتی برای آقایان بالای 40 سال | مجله سلامت یاثار


  همواره زیادتر مردم وقتی که به سن ۳۵ یا ۴۰ سالگی خود می‌رسند وزن اضافه می‌کنند. این زیاد شدن وزن زیادتر در ناحیه شکم دیده می‌شود. جسم یک مرد در سن ۲۰ سالگی به بالاترین حد قدرت فیزیکی خود دست نمایان می‌کند اما وقتی که به سن ۳۰ سالگی می‌رسید جسم شما کم کم قدرت خود را از دست خواهد داد. به لطف تمرینات مقاومتی می‌توانید تناسب هیکل خود را در میزان خوبی نگه دارید اما وقتی که در سن ۳۵ یا ۴۰ سالگی خود قرار دارید بایست تمرینات مقاومتی بیشتری انجام دهید تا به خواسته خود دست یابید. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم چند مورد از تمرینات قدرتی را بیان کنیم که برای آقایان ۴۰ سال و بالاتر سودمند خواهد بود. پس همراه ما باشید.

  به مناسبی تمرین نمایید اما بیشتر به خودتان سخت نگیرید.

  وقتی که پا به سن می‌گذارید، جسم شما برای اینکه بتواند از تمرینات ورزشی و فیزیکی سخت ریکاوری کند به وقت زیادتری احتیاج خواهد داشت. انجام تمرینات قدرتی ایده مناسبی است زیرا به شما اجازه می دهد جسم خود را در موقعیت سخت قرار دهید اماتلاش نمایید در ابتدای کار بیشتر به خودتان سخت نگیرید. به عضلات، استخوان‌ها و مفاصل مجال دهید خود را با فشار تمرینات مقاومتی منطبق کنند. بعد از یک ماه یا زیادتر، می‌توانید شدت تمرینات ورزشی را زیادتر نمایید اما در حال حاضر مناسبتر است بر روی آموزش‌های اسان تمرکز نمایید و تقویت قلبی-عروقی خود را خوب شدن بقسمتید.

  با یک مربی تمرین نمایید:

  اصلا باارزش نیست چقدر تجربه انجام تمرینات ورزشی را دارید، کار کردن با یک مربی همیشه مناسبترین شیوه خواهد بود. مربی قادراست در اصلاح موقعیت بدنی اشتباه به شما یاری کند، تمرینات ورزشی خوب با سن شما را ایجاد نماید و برنامه خوراکی را برای زیاد شدن قدرت و چربی سوزی برنامه ریزی کند. شما می‌توانید از نصیحت‌های شخصی که سال‌ها از زندگی خود را صرف آموزش مردم کرده است بهره مند شوید.

  رژیم خوراکی خوبی داشته باشید:

  رژیم خوراکی شما نیز به اندازه تمرینات ورزشی باارزش است. شما بایست پروتئین بیشتری میل کنید، استفاده کربوهیدرات را در میزان متوسط نگه دارید و اسیدهای چرب سالم را به اندازه به اندازه گرفتن نمایید. همینطور به مواد معدنی زیادتر همانند آهن، کلسیم، فسفر، پتاسیم و غیره احتیاج خواهید داشت تا بتوانید استخوان‌ها، عضلات و مفاصل سالم تری داشته باشید.به میزان خوراکی که می‌خورید دقت نمایید. تا جایی که می‌توانید تعادل را حفظ نمایید و از مواد خام بهره مند شوید.

  تمرینات ورزشی را به طور منظم انجام دهید:

  اگر هدف شما این است که تناسب هیکلتان را حفظ نمایید، وزن کم نمایید، قدرت بدنی را خوب شدن بقسمتید، تاثیرات پیری را کم شدن دهید مناسبتر است حداقل سه بار در هفته تمرینات ورزشی خود را انجام دهید. اینکار به شما یاری می‌کند تمام عضلات موجود در جسم را هدف قرار دهید. اگر ضروری بود روز چهارم را به برنامه ورزشی خود اضافه نمایید وتلاش نمایید تمرینات زیادتری انجام دهید. به دلیل داشته باشید که زیادتر از ۴ روز در هفته برای سن شما بیشتر است. شما بایست بر روی استقامت سیستم قلبی-عروقی ، انعطاف پذیری و حرکت جسم خود تمرکز نمایید. دیگر روزهای هفته را به انجام کارهای هنری، یوگا، دویدن، دوسیکل سواری، شنا، کشش و دیگر تمرینات سپری نمایید تا بتوانید جسم خود و تندرستی آن را خوب شدن بقسمتید.

  بیش از اندازه تمرین ننمایید:

  حجم تمرینات ورزشی یکی از موارد باارزشی است که بایست مددید داشته باشید. اگر بیش از اندازه تمرین نمایید و در هر بار تمرین حجم زیادتری از فعالیت‌ها را انجام دهید به وقت زیادتری برای ریکاوری احتیاج خواهید داشت. زیادتر از ۳۰ ست در هر تمرین انجام ندهید.

  اینکه در سن ۴۰ سالگی خود قرار دارید بدین معنا نیست که نمی‌توانید تمرینات فیزیکی را انجام دهید. شما می‌توانید از تمرینات قدرتی مصرف نمایید و تندرستی جسم خود را تضمین نمایید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب مناسبترین تمرینات قدرتی برای آقایان بالای 40 سال | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 143
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه