خصوصیات هلو - 8 فایده شگفت انگیز میوه هلو | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 19 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خصوصیات هلو - 8 فایده شگفت انگیز میوه هلو | مجله سلامت یاثار
 • خصوصیات هلو - 8 فایده شگفت انگیز میوه هلو | مجله سلامت یاثار


  اگر می‌خواهید یک روش زندگی سالم داشته باشید بایست به این مطلب توجه داشته باشید که یک برنامه هر روزه سالم برای حفظ کردن تندرستی جسم خیلی الزامی است.

  در حقیقت دانشمندان نشان داده‌اند که هلو نه تنها منشا فیبر مورد احتیاج جسم است بلکه به دلیل محتوای پربار از آب و آنتی اکسیدان یک ماده ایده‌آل محسوب می‌شود.

  ۸ فایده هلو

  در حالیکه بیشتر کارشناسان تندرستی از ارزش میوه و سبزیجات در رژیم خوراکی پشتیبانی می‌کنند، اما خیلی از این مردم در مورد خصوصیات هلو برای تندرستی آگاه نیستند.

  در این مقاله با مجله تندرستی همراه شوید تا با بعضی از خصوصیات شگفت انگیز میوه هلو آشنا شیود:

  1. خصوصیات هلو برای پوست

  کارشناسان نشان داده‌اند که زیگزانتین و لوتئین موجود در هلو به بازسازیو بازسازی پوست ملتهب دراثر اشعه‌های زیان آور UV یاری می‌کند. قابل ذکر است عصاره هلو که در محصولات مواظبت از پوست یافت می‌شود قادراست پوست مرده را پاکسازی کند و هیدراتاسیون اثربخشتری را برای پوست فراهم آورد و آن را شاداب‌تر سازد.

  1. خصوصیات هلو برای جوانسازی بدن

  فرآیند طبیعی پیری برای زیادتر مردم وحشتناک است. خوشبختانه محتوای روی موجود در هلو قادراست فرایند پیری را کندتر کند. این میوه نه تنها تولید تستوسترون در جسم را زیاد شدن می‌دهد بلکه به بازسازیسلول‌های اسیب دیده توسط رادیکال‌های آزاد نیز یاری می‌کند.

  1. خوب شدن سیستم عصبی جسم با هلو

  یکی از مزایای جالب هلو توانایی آن برای خوب شدن سیستم عصبی جسم است. وجود منیزیم در این میوه برای کم شدن میزان استرس و نگرانی در جسم و حفظ کردن سیستم عصبی در یک میزان خوب خیلی الزامی است. افزون بر این، مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که منیزیم در کم شدن تاثیرات افسردگی خیلی سودمند است.

  1. پیشگیری ازپرورش سرطان

  با استفاده هلو، محتوای فنولی و کارتنوئیدی بالای آن به کم شدن گسترش سلول‌های سرطانی یاری می‌کند. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که این عناصر سلول‌های سرطانی را هدف قرار می‌دهد و آن‌ها را بدون ضرر رساندن به سلول‌های سالم از بین می‌برند.

  1. تثبیت سیستم ایمنی با میل کردن هلو

  سیستم ایمنی جسم خیلی حساس است و به اسانی و توسط عاملهای متفاوتی همانند مریضی‌ها و عفونت‌ها تحت اثر قرار می‌گیرد. با مصرف اسید آسکوربیک و محتوای روی موجود در هلو، می‌توان سیستم ایمنی را به وضعیت طبیعی قبل بر گرداند.

  1. هلو و کم شدن وزن

  اینکه چرا هلو در مقاله‌های وابسته با کم شدن وزن نیامده خیلی عجیب است. این میوه شامل عناصر فعالی همانند مواد فنولی است که قادراست با عدم تعادل متابولیسم جسم جنگیدن کند و آشفتگیات وابسته با رژیم خوراکی را به طور مستقیم معالجه نماید.

  1. جنگیدن هلو با رادیکال های آزاد

  میزان بیش از اندازه رادیکال‌های آزاد قادراست جسم شما را نابود کند. رادیکال‌های آزاد زیان آور از عناصر زیان آور موجود در طبیعت همانند آلاینده‌های هوا و اشعه خورشید به جسم می‌رسند. فایده آنتی اکسیدانی موجود در هلو به حذف و نابودی این رادیکال‌های آزاد یاری می‌کند.

  1. هلو و کم شدن کلسترول بد

  دانشمندان به مناسبی نتیجه گرفته‌اند که مواد فنولی موجود در هلو قادراست میزان کلسترول جسم خون را کم شدن دهد . این موضوع برای دارا بودن سیستم قلبی- عروقی سالم خیلی حیاتی است.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خصوصیات هلو - 8 فایده شگفت انگیز میوه هلو | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 102
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه