خصوصیات لیموترش و زنجبیل برای سرماخوردگی | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 19 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خصوصیات لیموترش و زنجبیل برای سرماخوردگی | مجله سلامت یاثار
 • خصوصیات لیموترش و زنجبیل برای سرماخوردگی | مجله سلامت یاثار


  لیمو و زنجبیل معالجه های خانگی قدرتمندی برای سرماخوردگی هستند و به همراه هم می توانند قدرتمندتر و سودمندتر نیز باشند.  همانطور که می دانید لیمو لبریز از ویتامین C است و قادراست بهمراقبت از سیستم ایمنی جسم یاری کند. آب لیمو، فایده ضد التهابی دارد و قادراست گلو درد و غشای برانگیختن شده را تسکین بقسمتد.

  همینطور این ماده فعالیت ضد عفونی کننده دارد  و با ویروس سرماخوردگی جنگیدن می کند. زنجبیل نیز به برانگیختن عرق جسم یاری می کند و همین امر سبب می شود سیستم جسم پاکسازی شود و دمای آن کم شدن یابد. هنظیر لیمو، زنجبیل نیز فایده ضد عفونی کننده و ضد التهابی دارد. زنجبیل  به عنوان سرکوب کننده سرفه نیز عمل می کند.

  دستور آماده معجون خانگی زنجبیل و لیمو:

  برای اینکه بتوانید از لیمو و زنجبیل یک ماده ضد سرماخوردگی ایجاد نمایید مناسبتر است دستورات زیر را دنبال نمایید.

  کمی زنجبیل تازه بردارید. حالا آن را در یک کاسه یا عهده با یک دوم عهده آب لیموی تازه، دو قاشق خوراکی خوری عسل و دو عهده  آب جوش ترکیب نمایید. این مواد را کاملا با هم ترکیب نمایید. روی آن را با یک پلاستیک برای ۱۰ دقیقه بپوشانید. سپس آن را صاف نمایید. می توانید این ترکیب را سرد یا داغ بنوشید.

  آماده ترکیب ضد سرماخوردگی با دارچین:

  همانطور که می دانید دارچین فایده ضد عفونی کننده دارد و قادراست ویروس های سرماخوردگی را در جسم از بین ببرد. این ماده به خوب شدن گلود درد یاری می کند. یک دوم قاشق چایخوری دارچین را به دستور بالا اضافه نمایید.

  ترکیب با سیر:

  این ترکیب بیشتر خوشمزه نیست اما قادراست خیلی اثربخش باشد. حبه سیر له شده را به ترکیب  اول اضافه نمایید. اینکار را قبل از اضافه کردن آب انجام دهید. بعد از ۲۰ دقیقه صاف نمایید. سیر قادراست سیستم ایمنی جسم را تثبیت کند و فعالیت ضد ویروسی دارد.

  فلفل کاین:

  کمی فلفل کاین را به ترکیب اول قبل از صاف کردن اضافه نمایید. فلفل کاین گلودرد را تسکین می قسمتد و قادراست مخاط را نازک تر کند. اینکار به کم شدن احتقان یاری می کند. همینطور این ماده قادر است سیستم ایمنی جسم را تثبیت نماید.

   اگر به مواد گفته شده حساسیت دارید از استفاده این معالجه های خانگی پرهیز نمایید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خصوصیات لیموترش و زنجبیل برای سرماخوردگی | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 114
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه