لیپوساکشن چیست؟ تمام چیز در مورد معایب و مزایای عمل لیپوساکشن | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 15 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • لیپوساکشن چیست؟ تمام چیز در مورد معایب و مزایای عمل لیپوساکشن | مجله سلامت یاثار
 • لیپوساکشن چیست؟ تمام چیز در مورد معایب و مزایای عمل لیپوساکشن | مجله سلامت یاثار


  لیپوساکشن فرایندی است که در آن چربی اضافی با یاری ساکشن یا مکش از جسم خارج می‌شود.

  در طول لیپوساکشن، لوله‌های ریز و نازکی (کانولا) در برش های کوچکی از پوست که قبلا ایجاد شده است قرار می‌گیرد. از طریق این لوله‌ها چربی از جسم خارج می‌شود. دکتر معالج قادراست این لوله‌ها را زیر پوست حرکت دهد تا بتواند موقعیت ویژهی را هدف قرار دهد.

  در سال‌های اخیر تکنیک‌های خوب شدن یافته سبب شده است فرایند لیپوساکشن امن تر و ساده تر باشد و مریض درد کمتری حس نماید. این تکنیک‌های جدید شامل موارد زیر است:

  گونه های شیوه های عمل لیپوساکشن

  • لیپوساکشن با یاری بیحسیمحلی : در این گونه لیپوساکشن، از بیحسیمحلی برای بی حس کردن ناحیه ای از جسم که قرار است لوله‌های ریز و نازک در آن قرار گیرد مصرف می‌شود. در مرحله بعدی، قبل از اینکه فرایند لیپوساکشن آغاز گردد، میزان بیشتری از محلول بی حسی که همواره در برگیرنده لیدوکایین و اپی نفرین است به بافت‌های چربی تزریق می‌شود. لیپوساکشن با یاری بی حسیمحلی امکان پذیر است احتیاجمند بیهوشی عمومی نباشد.
  • لیپوساکشن به یاری سونوگرافی: این روش از سونوگرافی برای آب کردن چربی مصرف می‌کند و همین امر سبب می‌شود خارج کردن چربی از جسم ساده تر و آسان تر باشد. این روش برای از بین چربی در نواحی همانند گردن، بخش فوقانی شکم ، اطراف جسم و پشت خیلی اثربخش است.
  • لیپوساکشن به یاری لیزر: این روش از امواج کم انرژی برای آب کردن چربی مصرف می‌کند. در نهایت چربی که به مایع تبدیل شده است از طریق لوله‌های کانولا از جسم خارج می‌شود.

  لیپوساکشن یک فرآیند سرپایی است که همواره در مطب دکتر ، مرکز جراحی یا بیمارستان انجام می‌شود. به طور کلی، بعد از لیپوساکشن احتیاجی ندارید در بیمارستان بمانید مگر اینکه حجم بیشتری از چربی از جسم خارج شده باشد. در بعضی از موارد بی حسیمحلی مورد مصرف قرار می‌گیرد.

  امکان پذیر است برای یاری به مریض از آرامقسمت مصرف شود. اگر قرار است حجم وسیعی از چربی از جسم خارج شود، بیهوشی عمومی یا آرام قسمتی عمیق با یک بی حسیمحلی بایست مورد مصرف قرار گیرد.

  بعد از عمل لیپوساکشن

  بعد از اینکه فرایند لیپوساکشن به اتمام رسید، ناحیه ای از جسم که تحت اثر این فرایند قرار گرفته است به طور استوار بسته می‌شود تا از تورم، کبود شدگی و درد پیشگیری گردد. باند‌های الاستیکی و چسب قادراست این ناحیه را پوشش دهد.

  امکان پذیر است احتیاج داشته باشید از لباس‌های ویژه‌ای مصرف نمایید یا به مدت ۳ الی ۴ هفته این ناحیه را استوار ببندید. به مدت ۷ الی ۱۰ روز، ناحیه مورد دید کبود شده و تورم خواهد کرد.به مدت چند روز امکان پذیر است از محلی که بخیه زده شده است مایعاتی ترشح شود.

  برای کم شدن ریسک دچار به عفونت بایست به تجویز دکتر از آنتی بیوتیک مصرف نمایید. زیادتر مردم بعد از اینکه فرایند معالجه ای کامل شد و تاثیر بی حسی از بین رفت می‌توانند از جای خود بلند شوند و حرکت نمایند. به محض اینکه احساس آرامش و راحتی داشتید می توانید به فعالیت‌های روزانه خود برگردید. البته این مدت وقت قادراست از چند روز تا چند هفته طول بکشد.

  زیادتر مردم در عرض چند روز قادر خواهند بود به محل کار خود برگردند. اگر ناحیه ای که معالجه شده است بزرگ و وسیع باشد، ریکاوری مدت وقت بیشتری به طور می‌انجامد.

  چرا لیپوساکشن انجام می‌شود؟

  شاید بتوان گفت اصلی ترین علت لیپوساکشن شکل قسمتیدن به هیکل‌های جسم است. در زیادتر موارد هدف از انجام اینکار کم شدن وزن نیست. لیپوساکشن همواره برای نواحی مسئله سازی مورد مصرف قرار می‌گیرد که به رژیم خوراکی و تمرینات ورزشی جواب مناسبی نداده اند. این نواحی اکثر ران و باسن در خانم ها و کمر و پشت در آقایان است. صورت، گردن، شکم، پشت، پاها و بازوها همواره نواحی شایعی هستند که مورد معالجه قرار می‌گیرند.

  لیپوساکشن در بعضی از موارد به همراه دیگر جراحی‌های زیبایی همانند ابدومینوپلاستی، کم شدن اندازه سینه یا لیفت صورت انجام می‌شود. همینطور این فراید امکان پذیر است برای معالجه تقویت ویژه دکتری نیز مورد مصرف قرار گیرد. این تقویت جملهند از:

  • تومور چربی خوش خیم
  • بزرگ شدن غیر طبیعی پستان در آقایان
  • مسائلی در متابولیزم چربی در بدن
  • عرق کردن بیشتر در نواحی زیر بغل

  لیپوساکشن برای معالجه چاقی مورد مصرف قرار نمی‌گیرد.

  عمل لیپوساکشن چقدر کارساز و اثربخش است؟

  لیپوساکشن همواره در از بین بردن ذخیره چربی در نواحی کوچک جسم خیلی اثربخش عمل می‌کند. اما اگر بعد از لیپوساکشن اضافه وزن نمایان کردید، چربی‌هایی که از جسم خارج شده بود امکان پذیر است مجدد باز گردد و شکل قبلی جسم مجدد ظاهر شود.

  بعضی از بهبودهایی که در شکل جسم انجام می‌شود درست بعد از جراحی قابل ملاحظه خواهد بود. بهبودهایی که انجام می‌شود امکان پذیر است بعد از چند هفته یا حتی چند ماه خود را نشان دهد. تاثیر کامل لیپوساکشن امکان پذیر است به مدت چند ماه تا یکسال قابل ملاحظه نباشد.

  لیپوساکشن (به جز لیپوساکشن به یاری لیزر) همواره ناحیه معالجه شده را سفت نمی‌کند. بعد از اینکه چربی‌های اضافی از جسم خارج شد، پوست اطراف آن نیز شل خواهد شد. پوست برای اینکه بتواند سفت تر شود به ۶ ماه وقت احتیاج خواهد داشت.

  پوست بعضی از مردم خیلی الاستیک است و سریع تر از پوست دیگر مردم خود را با تقویت موجود وفق می‌دهد. پوست های جوان تر الاستیسیته‌ی زیادتری دارند. همواره مردمی که از فرایند لیپوساکشن برای کم شدن وزن مصرف می کنند نادلگرمی خواهند شد.

  ریسکات و پیامد لیپوساکشن:

  فرایند لیپوساکشن که توسط دکتر کارشناس و در مطب با تجهیزات خوب انجام می‌شود همواره امن است. اگر ناحیه ای که بایست معالجه شود زیادتر از یک مورد باشد یا ناحیه مورد دید بزرگ باشد، ریسکات آن نیز زیاد شدن نمایان می‌کند. پیامد جانبی شایع لیپوساکشن به شرح زیر است:

  • تورم، کبودی و درد مزمان. بی حسی در اطراف و خود ناحیه معالجه شده
  • التهاب و زخم جزئی در اطراف نواحی که بخیه زده شده است.
  • ناهمواری در پوست. پوست بعد از چند ماه سفت می‌شود و خود را معالجه می‌کند اما در بعضی از مردم پوست شل باقی می‌ماند.

  پیامد جانبی که شیوع کمتری دارند:

  • تغییر رنگ همیشگی پوست
  • میزان پوست ناهموار در اطراف ناحیه معالجه شده
  • ضرر به اعصاب و پوست. گرمایی که در طول لیپوساکشن به یاری سونوگرافی تولید می‌شود امکان پذیر است پوست را بسوزاند یا به بافت‌های زیر پوست ضرر بزند.

  اگر بعد از فرآیند لیپوساکشن اضافه وزن داشتید جسم شما امکان پذیر است چربی را در نواحی دیگری ذخیره نماید. چربی‌های جدید در بخش‌های عمیق تر جسم و در اطراف هیکل‌هایی همانند قلب و کبدپرورش نمایان می‌کند. این گونه چربی قادراست زیادتر از چربی‌هایی که در ران و باسن ذخیره شده است پرمخاطره و زیان آور باشد. به همین خاطر مردمی که از فرایند لیپوساکشن مصرف می‌کنند بایست مواظب باشند که گرفتار اضافه وزن نشوند.

  پیامد جدی و پرمخاطره:

  اگرچه مرگ و میر دراثر لیپوساکشن خیلی نادر است اما امکان پذیر است در بعضی از موارد اتفاق بیفتد. اگر میزان بیشتری چربی بایست از جسم خارج شود، چاق هستید یا مسائلی در تندرستی خود دارید مناسبتر است از ریسکات این فرایند قبل از انجام آن آگاه شوید. به دلیل داشته باشید که در این تقویت ریسکات موجود زیادتر می‌شود. پیامد احتمالی در برگیرنده موارد زیر است:

  • از دست دادن خون و مایعات بیشتر از جسم که منجر به ایجاد شوک می‌شود. البته این تقویت خیلی نامحتمل است.
  • ایجاد لخته خون یا چربی که امکان پذیر است به ریه‌ها منتقل شود و زندگی مردم را به ریسک بیندازد.
  • جمع شدنمایع در ریه‌ها. این موضوع زیادتر وقتی رخ می‌دهد که حجم وسیعی از مایعات به داخل جسم تزریق می‌شود.
  • عفونت. در بعضی از موارد، آنتی بیوتیک‌ها قبل و بعد از لیپوساکشن به مریض داده می‌شود تا جلوی عفونت گرفته بشود.
  • واکنش‌های سمی به محلول تزریق شده به ویژه اگر نواحی تحت معالجه بزرگ باشد یا نواحی که بایست معالجه شود زیادتر باشد.
  • ضرر به هیکل‌های شکمی یا هیکل‌هایی همانند طحال

  لیپوساکشن در مردمی که مبتلا به مریضی قلبی هستند، آشفتگیات لخته شدن خون دارند یا باردار هستند نبایست انجام شود.

  بایست چه مواردی را مددید داشته باشید؟

  لیپوساکشن بایست توسط دکتر کارشناس یا کارشناس پوست و مو انجام شود تا از بروز پیامد موجود پیشگیری گردد. اگر قصد دارید وزن کم نمایید، لیپوساکشن جانشین مناسبی برای تمرینات ورزشی یا رژیم خوراکیمناسب نیست.

  در حقیقت، زیادتر جراحان زیبایی بر این باورند که مناسبترین مردم برای لیپوساکشن آن‌هایی هستند که از تندرستی کامل برخوردارند و چربی‌های آنان با یاری تمرینات ورزشی از بین نرفته است.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب لیپوساکشن چیست؟ تمام چیز در مورد معایب و مزایای عمل لیپوساکشن | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 127
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه