راه های معالجه خروپف - 11 شیوه برای معالجه خرپف | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 28 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • راه های معالجه خروپف - 11 شیوه برای معالجه خرپف | مجله سلامت یاثار
 • راه های معالجه خروپف - 11 شیوه برای معالجه خرپف | مجله سلامت یاثار


  خروپف کردن همواره به عنوان منشا شوخی در فیلم‌های متفاوتی مورد مصرف قرار می‌گیرد. این در حافهرست که خرو پف کردن قادراست منجر به دارا بودن خواب ضعیف در این مردم شود. همانطور که می‌دانید خرو پف کردن ، نه تنها خودشان را اذیت می‌کند بلکه مردمی که در کنارشان زندگی می‌کنند را نیز گرفتار مسئله خواهد کرد.

  خروپف کردن به دلیل آرامش عضلات در کام نرم (سقف دهان) زبان و گلو ایجاد می‌شود. بافت‌هایی که در گلوی شما وجود دارد قادراست وارد مرحله آرامش شود و همین امر مسیر هوایی را مسدود خواهد کرد و سبب ایجاد ارتعاش در آن می‌شود.

  هرچقدر مسیر هوایی باریک‌تر باشد، ارتعاش شدیدتر خواهد بود و صدای خروپف کردن نیز زیادتر می‌شود. عاملهای متعددی در این امر دخیل هستند. شما می‌توانید از معالجه‌های خانگی که در این مقاله بیان می‌کنیم برای معالجه خروپف مصرف نمایید.

  1. از میل کردن الکل و آرام قسمت‌ها پیشگیری نمایید:

  از میل کردن آشامیدنی‌های الکلی یا آرام قسمت‌ها پیشگیری نمایید. الکل و آرام قسمت قادراست سبب آرامش بافت‌های شما در گلو شود و همین امر مسیر هوایی را زیادتر مسدود می‌کند و سبب ایجاد خروپف خواهد شد. حداقل دو ساعت قبل از خواب، آرام قسمت نخورید.

  خروپف کردن یک تقویت سخت و ناآسان کننده است زیرا معالجه واقعی برای آن وجود ندارد. برای اینکه بتوانید به طور طبیعی جلوی خروپف کردن را بگیرید مناسبتر است روش زندگی خود را تغییر دهید.تمرینات ورزشی را انجام دهید؛ وزن خود را کمتر نمایید؛ مواد آلرژی‌زا را مدیریت نمایید و موقعیت خواب خود را تغییر دهید. بایست بدانید دقیقا چه چیزی سبب ایجاد خروپف در شما می‌شود. در این تقویت قادر خواهید بود معالجه مناسبتر و سازنده تری را انتخاب نمایید.

  1. اتاق خود را مرطوب نگه دارید:

  اگر شما نیز در اتاقی می‌خوابید که خیلی خشک است امکان پذیر است گرفتار خروپف شوید. همانطور که می‌دانید هوای خشک سبب خشک شدن راه گلوی شما می‌شود و همین امر سبب ایجاد خروپف خواهد شد. اگر علت خروپف شما به دلیل خشک بودن اتاقی است که در آن می‌خوابید می‌توانید از یک دستگاه مرطوب کننده مصرف نمایید. این دستگاه را در یک موقعیت خوب قرار دهید و از خواب خود لذت ببرید.

  1. اگر اضافه وزن دارید ،تلاش نمایید وزن خود را کم شدن دهید:

  اگر شما نیز جزو آن دسته از مردمی هستید که اضافه وزن دارد به احتمال بیشتر در خواب خروپف خواهید کرد. اگر اضافه ورن دارید امکان پذیر است بافت‌های اضافی زیادتری در گلوی خود داشته باشید که سبب ایجاد سرو صدا می‌شود. هر چقدر مسیر هوا زیادتر مسدود شود ارتعاش ایجاد شده نیز زیادتر خواهد بود و همین امر صدای خروپف را زیادتر و بلندتر می‌کند. پس به دلیل اطرافیان خود، از وزن موجود بکاهید.

  1. به زمان خوابیدن، سر تخت خود را بلند نمایید:

  شما می‌توانید سر تخت خود را محدوده ۴ اینچ بالاتر قرار دهید. اینکار به شما یاری می‌کند زبان خود را از افتادن و بستن مسیر هوایی دور نگه دارید. اگر مسیر هوایی باز باشد ارتعاشی نیز ایجاد نخواهد شد.

  راههای معالجه خروپف

  1. کارهای منزل را با احتیاط زیادتری انجام دهید:

  تمیز کردن منزل یک کار سرگرم کننده است اما وجود مواد آلرژی زایی همانند گرده گل، گرد و خاک و دیگر مواردی که با چشم غیر مسلح دیده نمی‌شود قادراست سبب بسته شدن مسیر هوایی و برانگیختن آن شود. هردوی این موارد نیز منجر به خروپف کردن مردم خواهد شد. اگر به چنین موادی حساسیت دارید به زمان گردگیری دستمالی را دور دهان خود ببندید. همینطور بایست مطمئن شوید که فیلترهای هوا را به طور منظم عوض می‌نمایید.

  1. بایست بدانید چه چیزی سبب بدتر شدن خرو پف شما می‌شود:

  دانستن این موضوع قادراست به معالجه خروپف یاری بی‌شماری بکند. روش زندگی و رژیم خوراکی خود را مورد تحقیق قرار دهید. آیا اضافه وزن دارید؟ قبل از رفتن به رختخواب الکل می‌نوشید؟ آیا دکتر ساختار دهانی شما را مورد تحقیق گذاشته است؟ اینکه به زمان خواب چگونه می‌خوابید نیز اثر عمده ای در خروپف کردن خواهد داشت.

  اگر با دهان بسته خروپف می‌نمایید امکان پذیر است مسئلهی در دهان یا معابر بینی خود داشته باشید.

  اگر به زمان خروپف کردن دهانتان باز است امکان پذیر است بافت‌های موجود در گلو سبب ایجاد این موضوع شده باشد. اگر گلوی شما مسدود شده استتلاش نمایید با یک دکتر مشورت نمایید.

  وقتی که به پشت می‌خوابید خروپف می‌نمایید: در بعضی از زمان ها وقتی که به پشت خود می‌خوابید امکان پذیر است از طریق دهان نفس بکشید همین امر سبب بدتر شدن خروپف خواهد شد.

  اگر بدون در دید گرفتن موقعیت خود خروپف می‌نمایید امکان پذیر است مریضی جدی تری داشته باشید پس حتما با دکتر مشورت نمایید و از راهنمایی‌های او مصرف نمایید.

  همینطور بخوانید: ساعت مچی ضد خروپف
  1. از قرص‌های ضد خروپف مصرف نمایید:

  قرص‌های گیاهی بیشتری در بازار موجود است و قادراست خروپف کردن شما را تا حد بیشتری کم شدن دهد. این قرص ها از آنزیم‌های طبیعی تشکیل شده‌اند که مسدود شدگی مسیرهای هوایی را هدف قرار می‌دهند و سبب کاهش این موارد می‌شوند. در این تقویت خر و پف کردن نیز کمتر می‌شود.

  1. دستگاه مرطوب کننده خود را تازه نگه دارید:

  اگر خشکی هوا سبب خروپف شما می‌شود مناسبتر است روغن‌های گیاهی متفاوتی را امتحان نمایید و آن را به دستگاه مرطوب کننده یا بخارساز اضافه نمایید. مواردی همانند نعناع قادراست به باز شدن مسیر هوایی و پاکسازی سینوس‌ها یاری کند. برای انجام اینکار به دستگاه مرطوب کننده یا بخار ساز احتیاج خواهید داشت.

  شما می‌توانید چند قطره روغن اکالیپتوس یا نعناع به آن اضافه نمایید. سی دقیقه قبل از رفتن به رختخواب، محدوده سه الی پنج قطره از روغن اکالیپتوس یا نعناع را به دستگاه مرطوب کننده یا بخار ساز خود اضافه نمایید.

  1. بالش خود را مرتب کردن نمایید:

  بالا بردن سر قادراست سبب باز شدن مسیر های هوایی شود و تنفس را آسان تر نماید. اما به دلیل داشته باشید که اگر ارتفاع سر بیش از اندازه بلند باشد باز هم امحل خروپف وجود دارد. اگر بالش شما خیلی ضخیم است یا بر روی بالش‌های متعددی می‌خوابید مناسبتر است ارتفاع آن را مرتب کردن نمایید.

  1. پرانایاما را تمرین نمایید:

  پرانایاما گونهی تمرین یوگاست که به کنترل تنفس کردن تخصیص داده شده است. شما بایست بتوانید نفس‌های عمیق و آهسته‌ای بکشید و تا جایی که می‌توانید از اکسیژن موجود مصرف نمایید. اینکار به رسیدن خون به مغز و زیاد شدن گردش خون یاری می‌کند.

  همینطور این یک روش عالی برای به دست آوردن آرامش است. پانارایاما برای از بین بردن آشفتگیات خواب همانند آپنه خواب مورد مصرف قرار می‌گیرد. شما نیز می‌توانید این تمرینات را در منزل یا کلاس انجام دهید.

  1. زبان و گلوی خود را ورزش دهید:

  هرچقدر عضلاتی که در زبان و گلوی شما وجود دارد قوی تر باشد احتمال خروچف کردن کمتر می‌شود زیرا اینکار سبب می‌شود افتادن زبان و بستن مسیر هوایی کم شدن یابد. تمرینات متفاوتی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها مصرف نمایید. شما می‌توانید از یک دکتر کارشناس در این زمینه یاری بگیرید.

  ایده‌هایی برای انجام تمرینات:

  • سعی نمایید فک پایین را به سمت جلو بیاورید و دندان‌های خود را نشان دهید. اینکار را ۵ الی ۱۰ بار در روز تکرا نمایید.
  • با بیان کردن بعضی از جملات و عبارات سخت زبان خود را تثبیت نمایید.
  • زبان خود را تا جایی که می‌توانید به صورت مستقیم بیرون بیاورید. آن را به سمت چپ، سپس سمت راست ببرید. اینکار را روزی دوبار در جلوی اینه تکرار نمایید.

  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب راه های معالجه خروپف - 11 شیوه برای معالجه خرپف | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 146
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه