خاصیت ها دروغ گفتن به خودمان! تحقیق درباره دروغ گفتن به خود | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 24 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خاصیت ها دروغ گفتن به خودمان! تحقیق درباره دروغ گفتن به خود | مجله سلامت یاثار
 • خاصیت ها دروغ گفتن به خودمان! تحقیق درباره دروغ گفتن به خود | مجله سلامت یاثار


  با مصرف ترفندهای روانشناسی موجود شما می‌توانید خودتان را گول بزنید و احساسی را در خود نهادینه نمایید که درد کمتری در زندگی داشته باشید.

  تمام ما در مورد تاثیر دارونما چیزهایی شنیده‌ایم. ایده موجود در تاثیر دارونما این است که فکر می‌نمایید داروی استفادهی به شما یاری می‌کند در حالیکه واقعا اینگونه نیست. ذهن شما یک ابزار قدرتمند است.

  مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که چنین تاثیری قادراست به شما یاری کند از این قدرت ذهنی مصرف نمایید و از مزایای موجود بهره مند شوید.

  بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله Pain، حتی وقتی که اطلاعاتی در مورد نحوه کارکرد تاثیر دارونما دارید نیز می‌توانید از مزایای آن مصرف نمایید.

  شما می‌توانید از این یافته‌ها برای خوب شدن تمام جوانب تندرستی خود مصرف نمایید.

  پژوهشگران کار خود را با ۹۷ شرکت کننده که دارای درد مزمن بودند آغاز کردند. آن‌ها شرکت کنندگان را به دو گروه تقسیم نمودند. گروه اول برنامه‌های مدیریتی دائمی را دنبال کردند. به گروه دوم یک بطری پر شده از قرص داده شد که هیچ ماده شیمیایی در آن وجود نداشت و تنها از سلولز پر شده بود. از این گروه خواسته شد قرص را هر روزه استفاده کنند. بر روی بطری‌ها نشانه جعلی بودن و واقعی نبودن این داروها نمایان شده بود. پس این مردم به مناسبی می‌دانستند که این داروها واقعیت ندارند. بعد از سه هفته، مردم به سوالاتی که در مورد دردهای آنان بود جواب دادند. نتایج به دست آمده پژوهشگران را نیز شگفت زده کرد. مردمی که از داروهای غیر واقعی مصرف کرده بودند کم شدن درد ۳۰ درصدی را گزارش کردند.

  مردمی که هیچ قرصی را استفاده نکرده بودند خوب شدن حداقلی داشتند. پزشک تد کاپچوک در این باره چنین می‌گوید: این یافته‌ها درک ما از تاثیر دارونما را به کلی تغییر داد. به جای اینکه بیماران را گول بزنیم تا درد کمتری حس کنند، این تحقیقات نشان داد که تاثیر دارونما حتی با آگاهی مریض از واقعی نبودن دارو نیز قادراست خوب شدن مناسبی ایجاد نماید.

  تحقیقات ما به مناسبی نشان داد که حتی بدون گول زدن مردم نیز می‌توان به تاثیرات قابل توجهی دست نمایان کرد. بیماران در مورد اتفاقات رخ داده شگفت زده بودند و دوست داشتند بدانند چه چیزی سبب ایجاد چنین تاثیری در جسم آن‌ها شده است. آن‌ها احساس نیرومندی می‌کردند.

  این کشف شگفت انگیز، احتمالات بیشتری را به زمان خوب شدن تندرستی کلی جسم ایجاد می‌کند. دیگر مریضی‌هایی که علامت‌های آن بر اساس درک خود شخص ایجاد می‌شود نیز قادراست با این رویکرد معالجه گردد. افزون بر این، شما می‌توانید از مدلی مشابهی برای ایجاد حس مثبت و دیگر موارد مصرف نمایید.

  در این تقویت حتی به قرصی احتیاج نخواهید داشت. به عنوان مثال تنها با باور کردن اینکه تمرینات ورزشی در صبح زود قادراست به تندرستی جسم شما یاری کند تاثیرات مثبتی گرفتن خواهید کرد. اما به دلیل داشته باشید که تاثیر دارونما نقادراست تومور سرطانی را خوب شدن بقسمتد یا لخته‌های موجود را مناسبتر کند اما این تاثیر قادراست حس مناسبتری در شخص ایجاد نماید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خاصیت ها دروغ گفتن به خودمان! تحقیق درباره دروغ گفتن به خود | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 178
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه