راههای حفظ تندرستی پوست خانم ها - 7 پیشنهاد مواظبت از پوست زنان | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 30 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • راههای حفظ تندرستی پوست خانم ها - 7 پیشنهاد مواظبت از پوست زنان | مجله سلامت یاثار
 • راههای حفظ تندرستی پوست خانم ها - 7 پیشنهاد مواظبت از پوست زنان | مجله سلامت یاثار


  برای تندرستی و زیبایی زیادتر پوست خود، بایست این فهرست را تا آخر انجام دهید.

  خبر بد: اینها قابل بحث نیستند! خبر مناسب: آسان هستند!

  1. استفاده میوه و سبزیجات را دو برابر نمایید.

  استفاده به اندازه میوه و سبزیجات برای تندرستی جسم الزامی است. تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که میوه و سبزیجات رنگی یعنی با رنگدانه بیشتری می‌خورند تندرستی و دلبرایت زیادتری دارند (واقعا!). پزشک الیسا زید ، کارشناس غذا و نویسنده کتاب (Younger Next Week) می‌گوید: “میوه و سبزیجاتی که شامل کاروتینوئید(گونهی ویتامین) هستند(مثلا هویج، فلفل قرمز، کدو)، توناژ زرد، قرمز و نارنجی پوست را زیاد شدن می‌دهند.”

  بر اساس تحقیقی که در ژورنال تخصصی غذا در آمریکا منتشر شده است: کسانی که به ویژه ویتامین C بیشتر استفاده می‌کنند، کمتر گرفتار چین و چروک و خشکی پوست و پوست ترک‌خورده (به علت مواد غذایی برای زیاد شدن کلاژن) می‌شوند. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند ۴.۵ عهده در روز از میوه و سبزیجات استفاده نمایید در حالی که میانگین استفاده خانم‌ها فقط محدوده ۲.۵ عهده است.

  مقاله مرتبط: غذا رنگین کمانی چیست؟
  1. فقط دو بار در روزصورتتان را بشویید

  به گفته امی گرابر Emmy Graber، کارشناس مریضی‌های پوستی و استادیار قسمت پوست در دانشگاه دکتری بوستون، بیشتر خانم‌ها هر روزه ۴ یا ۵ بار صورت خود را می‌شویند، اما مطالعات نشان می‌دهد دو بار در روز مطلوب است. شستشوی زیادتر سبب می‌شود پوست شما چربی طبیعی خود را از دست بدهد. گرابر می‌گوید برخی از ذرات لایه بردار موجود در اسکراب‌ها قادراست سبب خراش‌های میکروسکوپی بر روی پوست شود . میکروبیدها می‌توانند برای ما زیان آور باشند(به تازگی نمایان شده که به طور فزاینده‌ای اقیانوس و دریاچه‌های بزرگ را آلوده می‌کنند و امکان پذیر است میزان سموم را در ماهی که می‌خوریم زیاد شدن دهند) گرابر می‌گوید: “لیف حمام به مناسبی سلول‌های مرده بدن، کثیفی و آرایش را می‌گیرد.”

  مقاله مرتبط: ۱۰ اشتباه بزرگ در شستن صورت
  1. بی قرار کرم ضدآفتاب دور چشم نباشید

  پوست زیر چشم نازک و حساس است و زمانی دربرابر خراب نور خورشید هستید، کرم ضدآفتاب قادراست سبب سوزش چشم شود، مناسبتر است که شما یک عینک آفتابی بزرگ بگیرید و تمام جا عینکتان را بزنید. مطلب: گرابر می‌گوید عینک آفتابی بایست ۹۹ تا ۱۰۰ درصد نور خورشید را بازتاب دهد (اگر فقط روی عینک نوشته است محافظ نور فرابنفش و هیچ درصدی نداشته باشد، احتمالا به درد نمی‌خورد)

  1. مواظب تشعشعات آفتاب باشید

  به گفته پزشک ایزاک نیوهاس، جراح مریضیهای پوستی و درماتولوژیست در UCSF، تیشرت رنگ روشنupf (عاملمراقبت در برابر اشعه ماورای بنفش) خیلی کم در محدوده ۵ یا ۷ دارد.تلاش نمایید لباسی بپوشید که مانع ورود اشعه به داخل شود.

  1. گردن و سینه را فراموش ننمایید

  کارشناسات پوست باور دارند که زیادترین و بدترین ضرر مشاهده شده از آفتاب روی سینه است. به گفته پزشک بروک جکسون، هروقتی که سینه شما دربرابر نور آفتاب قرار می‌گیرد، از کرم ضد آفتاب مصرف نمایید. اگر از مرطوب‌کننده‌ها یا کرم‌های دیگر برای صورتتان مصرف می‌نمایید، کرم را روی گردن و سینه خود نیز بمالید.

  1. الگو خوابیدن دوست داشتنیتان را کنار بگذارید!

  تنها ۱۴ درصد از مردم به پشت می‌خوابند، حتی با اینکه می‌دانند مناسبترین راه برای پیشگیری از چین و چروک صورت است! به گفته پزشکنیوهاس: “خوابیدن به پهلو یا روی شکم (به ترتیب ۶۳درصد و ۱۶ درصد) علت چین و چروک‌های صورت که به بالش فشار داده می‌شود است.” اگر به علت دارا بودن مسئله خروپف، نفس‌تنگی در خواب، مسئله زانو، پشت ناآسان و… نمی‌توانید به پشت بخوابید یک بالش ابریشم یا یک بالش ویژه صورت آماده نمایید.

  1. یک یادآوری سالانه دیگر به تقویم خود اضافه نمایید

  حتما شنیده‌اید که بایست سالی یک بار به کارشناس پوست برای تست سرطان پوست رجوع نمایید.جلوگیری سرطان مناسبتر از معالجه آن است!


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب راههای حفظ تندرستی پوست خانم ها - 7 پیشنهاد مواظبت از پوست زنان | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 164
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه