چرا کمرم درد میکند؟ 7 دلیل اصلی درد کمر | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 18 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چرا کمرم درد میکند؟ 7 دلیل اصلی درد کمر | مجله سلامت یاثار
 • چرا کمرم درد میکند؟ 7 دلیل اصلی درد کمر | مجله سلامت یاثار


  درد روشی است که جسم از طریق آن تلاش می کند به شما بگوید مسئلهی در جسم وجود دارد و بخشی از آن به درستی کار نمی‌کند. وقتی که صحبت از کمردرد به میان می آید، ریشه ایجاد آن امکان پذیر است واضح باشد. امکان پذیر است به تازگی تصادف کرده باشید یا یک جعبه سنگین را از روی زمین بلند کرده باشید. اما اگر کمردرد خود را تحقیق نمایید اکثر می‌توانید آن را در دسته بندی‌های متفاوت قرار دهید و به خوب شدن تقویت یاری نمایید. در این مقاله قصد داریم ۷ موردی که کمردرد در مورد جسم شما بیان می‌کند را توضیح دهیم.

  1. امکان پذیر است تحت فشار و استرس باشید:

  همانطور که می دانید استرس و فشار بیشتر قادراست به سفت شدن عضلات بیانجامد و زیادتر عضلات گردن و کمر را درگیر خود سازد. همین امر سبب می‌شود این بخش های جسم گرفتار اسیب شوند. نگرانی نیز قادراست به اسپاسم کمر منجر شود. اگر احساس کردید که استرس و فشار به بدنتان ضرر وارد می کند،تلاش نمایید بعضی از روش های آرام سازی همانند مدیتیشن یا تنفس عمیق را در برنامه هر روزه خود بگنجانید. مطالعات انجام شده نشان می دهد که انجام منظم یوگا یا کشش های فشرده به خوب شدن کمردرد و کم شدن آن یاری خواهد کرد.

  1. به فناوری معتاد شده اید:

  اگر شما نیز جزو مردمی هستید که ساعت ها پای گوشی یا تبلت می نشینند بایست بدانید که امکان پذیر است به کمردرد و درد گردن مبتلا شوید. خم کردن گردن و شانه ها قادراست ۶۰ پوند وزن اضافی بر روی ستون فقرات وارد کند و به تدریج وضعیت جسم را تغییر دهد. همین امر امکان پذیر است به کمردرد منجر شود. اگر نمی توانید دست از بازی با موبایل و تبلت بردارید،تلاش نمایید این وسایل را در میزان چشم نگه دارید و از خم کردن گردن و شانه ها بپرهیزید.

  1. به درستی نمی‌نشینید:

  وقتی که در حال کار با گوشی هوشمند خود هستید یا تلاش می نمایید سر میز بنشینید بایست وضعیت جسم خود را مورد تحقیق قرار دهید. نشستن های اشتباه و البته زیاد مدت قادراست سبب ایجاد کمردرد شود. اینکار به دلیل زیاد شدن میزان فشار یا تنشی است که بر روی استخوان ها، مفاصل، رباط‌ها و دیسک های بین مهره ای وارد می‌شود. ترک شغل احتمالا گزینه خوبی نخواهد بود اما شما می توانید وضعیت خود را خوب شدن بقسمتید.تلاش نمایید ساعد خود را به صورت موازی با کف اتاق نگه دارید، سر خود را در مسیر نیم تنه قرار دهید، کمر خود را پشتیبانی نمایید و ران ها را موازی کف اتاق نگه دارید.

  1. امکان پذیر است نوزاد تازه متولد شده داشته باشید:

  در ۸۰ درصد موارد مادرانی که تازه صاحب بچه شده اند از کمردرد نیز رنج می برند. این موضوع به دلیل استرس و فشاری است که در طول دوران بارداری بر روی جسم وارد شده است. همینطور عادت‌های اشتباه مواظبت از بچه نیز قادراست چنین دردی را بدتر کند. به عنوان مثال گرفتن بچه با یک دست سبب ایجاد عدم تعادل در جسم می‌شود و قادراست بر روی انحنای طبیعی ستون فقرات اثر بگذارد. اگر نوزاد تازه متولد شده دارید،تلاش نمایید به زمان مواظبت از او، وضعیت جسم خود را به مناسبی حفظ نمایید

  1. عدم تعادل عضلات در دیگر بخش‌های جسم دارید:

  هر چیزی که در جسم رخ می‌دهد به یکدیگر متصل و وابسته است. کمردرد شما نیز امکان پذیر است به دلیل همسترینگ سفت یا عضلات شکمی ضعیف باشد. اگر دیگر عضلات جسم به درستی کار نکنند، امکان پذیر است کل مکانیسم جسم را تحت اثر خود قرار دهند. همین امر سبب می‌شود عضلات کمر کارهای زیادتری نسبت به تقویت متداولی انجام دهد تا ستون فقرات را در وضعیت درست قرار دهد یا جسم را به درستی حرکت دهد. امکان پذیر است برای رفع کردن چنین مسائلی به دکتر کارشناس احتیاج داشته باشید.

  1. امکان پذیر است دیسک برآمده یا پاره داشته باشید:

  دیسک بین مهره ها به ستون فقرات یاری می‌کند کار خود را به درستی انجام دهد و به عنوان جذب کننده شوک عمل می‌کند اما با گذشت وقت این دیسک‌ها امکان پذیر است صاف شوند یا به دلیل فرایند پیری، بعضی از حرکات ویژه یا سابقه خانوادگی در مورد مریضی های وابسته با دیسک، پاره گردند. این موضوع همیشه سبب ایجاد درد نمی شود اما وقتی که چنین تقویتی اتفاق می‌افتد، امکان پذیر است خیلی ازاردهنده باشد. وقتی که دیسک برآمده مقصر اصلی کمردرد شماست، دکتر اکثر داروهای بدون نسخه؛ بسته یخ یا مواد گرم و معالجه فیزیکی را پیشنهاد می‌کند.

  1. تقویت حادی در حال رخ دادن است:

  پانکراتیت، زخم معده یا حتی عفونت کلیه قادراست سبب ایجاد درد در کمر شود. سرطان نیز امکان پذیر است به کمردرد منجر شود. همینطور امکان پذیر است به تقویتی مبتلا شده باشید که به آن استئومیلیت می گویند. استئومیلیت عفونت ستون فقرات است. زیادتر کمردردها خود به خود و در طول شش هفته خوب شدن نمایان می‌کنند. اما اگر کمردرد شما در این بازه وقتی خوب شدن نمایان نکرد یا روز به روز بدتر شد، مناسبتر است با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید. دیگر مواردی که بایست مددید قرار گیرد در برگیرنده تب، بی حسی و کرختی در ناحیه مقعدی و از دست دادن کنترل روده یا مثانه است. اگر ستون فقرات شما در ناحیه و نقطه ویژهی به لمس حساس شده است یا اگر افتاده اید و گونهی تروما را تجربه کرده اید مناسبتر است با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید. اگر نمی‌توانید حرکت نمایید حتما با دکتر کارشناس صحبت نمایید.


  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چرا کمرم درد میکند؟ 7 دلیل اصلی درد کمر | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 116
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه