برای برطرف کردن خشکی پوست چه بخوریم؟ 5 غذا معالجه پوست خشک | مجله سلامت یاثار

 • زمان درج : 1 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • برای برطرف کردن خشکی پوست چه بخوریم؟ 5 غذا معالجه پوست خشک | مجله سلامت یاثار
 • برای برطرف کردن خشکی پوست چه بخوریم؟ 5 غذا معالجه پوست خشک | مجله سلامت یاثار


  ماه‌های پاییز و زمستان جزو فصل‌‌های سرد سال محسوب می‌شوند. در این فصل‌ها همواره خشک شدن پوست مردم عادی است.

  زیادتر مردم تلاش می‌کنند پوست خشک خود را با پاک کننده‌های قوی و تونرهایی معالجه کنند که واقعا ضروری نیستند. در این تقویت مردمتلاش می‌کنند پوست خود را با یک شوینده قوی تمیز کنند،سپس آن را با یک ماده دیگر آغشته نمایند. این کار سبب می‌شود روغن طبیعی پوست زیادتر از بین برود.

  اگر شما بتوانید پوست خود را با ماده ملایمی تمیز نمایید دیگر احتیاجی به مرطوب کننده نخواهید داشت. برای اینکه پوست خود را سالم و شاداب نگه دارید مناسبتر است خوراکی هایی را وارد رژیم خوراکی خود نمایید. بعضی از این خوراکی ها شامل رب گوجه فرنگی طبیعی است که قادراست پوست شما را از نور ماوراءبنفش زیان آورمراقبت نماید.

  میل کردن ماهی ساردین نیز خالی از لطف نخواهد بود. زیرا این ماده نیز با اسیدهای چرب امگا۳ پر شده است که فایده ضدالتهابی درند. کلم نیز قادراست رادیکال‌های آزاد را جذب کند و سپس خنثی نماید.

  وقتی که پوست شما به یک مرطوب کننده احتیاج دارد نیز می‌توانید از خوراکی های متفاوت مصرف نمایید و از فایده استثنائی آن‌ها بهره مند شوید. در این مقاله قصد داریم چند مورد از این مواد خوراکی را معرفی کنیم.

  شیر و عسل:

  حتما شما نیز مزایای بی‌شمار شیر و عسل را به مناسبی می‌دانید. بر اساس مطالعات انجام شده، چربی و اسید لاکتیکی که در شیر وجود دارد قادراست پوست‌های برانگیختن شده و اسیب دیده را تسکین دهد.

  برای اینکه بتوانید از این فایده شیر مصرف نمایید، اندکی شیر خنک بردارید و یک پارچه تمیز را به آن آغشته نمایید. سپس آن را بر روی پوست بگذارید.

  عسل نیز یک ماده شگفت انگیز برای پوست محسوب می‌شود. این ماده نه تنها جذب کننده طبیعی رطوبت است (رطوبت را می‌گیرد و در خود نگه می‌دارد) بلکه فایده آنتی باکتریایی و ضد قارچی آن به جنگیدن با میکروب‌ها یاری می‌کند.درنتیجه می‌توانید از این ماده نیز برای رطوبت رسانی به پوست مصرف نمایید.

  همینطور بخوانید: خصوصیات شگفت انگیز عسل

  روغن نارگیل:

  این روغن افزون بر اینکه مرطوب کننده طبیعی است دارای خصوصیات آنتی باکتریایی، ضدقارچی و ضد ویروسی نیز هست. روغن نارگیل خالص و طبیعی برای پوست‌هایی که بیشتر جوش می‌زنند عالی است.

  روغن زیتون:

  مردمی که به طور مرتب از روغن زیتون مصرف می‌کنند نسبت به دیگر مردمی که از این روغن مصرف نمی‌کنند علامت‌های پیری کمتری خواهند داشت. این موضوع بدین خاطر است که روغن زیتون لبریز از پلی فنول است. همانطور که می‌دانید پلی فنول فایده آنتی اکسیدانی دارد. روغن زیتون مرطوب کننده اصلی در زیادتر کرم‌های موجود است.

  همینطور بخوانید: خاصیت ها روغن زیتون برای بدن

  سویا:

  ماده اصلی زیادتر کرم‌های معروف سویاست. استفادهمحلی یا غذا سویا، قادراست فایده کشسانی پوست را خوب شدن بقسمتد. همینطور مصرف آن از عدم موفقیته شدن کلاژن پیشگیری می‌کند.

  چای سبز:

  وقتی که چای سبز به صورتمحلی مورد مصرف قرار گیرد یا به صورت چای نوشیده شود،در برابر اشعه ماورابنفش از پوستمراقبت می‌کند. چای سبزمحلی سبب خوب شدن روزاسه(روزاسه سبب قرمزی پوست در ناحیه بینی، چانه، نوع ها و پیشانی می‌شود)، آکنه و اگزما می‌شود.

  همینطور بخوانید: خصوصیات چای سبز برای کم شدن فشارخون
  نظر های خودتون را برای یاثار قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب برای برطرف کردن خشکی پوست چه بخوریم؟ 5 غذا معالجه پوست خشک | مجله سلامت یاثار
  تعداد کل بازدید ها: 22
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه